Máte 22 mesačné dieťa, ktoré samo nechodí?

alzbetka123
22. apr 2016

Inak robí všetko, chodi okolo nábytku, za ručičku, cvicime vojtovu metodu, ako by som jej ešte mohla pomôcť aby sa rozchodila?

pribinak
22. apr 2016

Ist na konzultáciu k iným doktorom ako ku ktorym chodíte
Alebo ist rovno na konzultáciu do rehabilitačného centra (ak do nejakeho chodíte, tak do ineho), aby iny doktor zhodnotil jej stav

janickacrazy
22. apr 2016

možno by pomohlo plávanie, masáže, alebo pobyt v kúpeľoch

sense
22. apr 2016

skus aj ineho lekara , inak asi uz spominane nejake rehabilitacne centrum...

franka211
22. apr 2016

Kazde dietatko je ine, moj synovec zacal samostante chodit mal 9 meisacov, moj syn ked mal presne 12 meisacov, kamoskyn chlapec chodil ako 18 mesacny a dokonca mame v rodine dieta, ktoreho matka je lekarka a vnuk chodil samostatne ako 2rocny, dovtedy len okolo nabytku a dnes ma 5 rokov a je to velmi inteligentne dieta....najlepsie je sa samozrejme poradit s lekarom

8291
22. apr 2016

Pokial chodite na rhb,cvičite a ste sledovaní,tak nejaky veľký problém to nebude.Niektore detičky začali chodiť pomocou tých chodítok čo si tlačia pred sebou,neviem nemam vyskúšané,ale kamoškina malá sa tak rozchodila,bola istejšia,nebála sa ist aj ďalej od nábytku,lebo tiež chodila len popri a istila sa.zacala samostatne chodiť tuším okolo 1,5 roka

alana1
22. apr 2016

no uz davno ste mali byt u dr.

ematko29
23. apr 2016

Ja mam 18Mesacnu a korigovane necelych 17A tiez toto riesim.cvicime vojtovku a vela sa jej venujem len zatial sa nwrozchodila.v pondelok ideme na kontrolu na rehabku .tak budem mudrejsia.teraz som jej zadivazila take choditjo co si tlaci pred sebou.takto chodi.

evitka83
23. apr 2016

mam doma presne to iste...chodi okolo nabytku aj za rucicky, ale sama nepojde. Ma 21 mesiacov. Vojtovku som vzdala, cvicime kojenecku gymnastiku a chodime plavat. Najviac pomohlo, ked som ju dala do jasliciek na poldennu starostlivost. Chodi tam od zaciatku tohto mesiaca a odvtedy zacala chodit za rucicky, najviac ju tahaju tie deti. Vela robi aj povaha dietata. Riesila som to aj s doktorkou aj rehabilitacnou a povedali, ze pokial sa vie dieta samo postavit pri nabytku a pohybovat, tak nie je dovod, aby raz nechodilo samo. A mozes s nou cvicit do aleluja, ked sa raz sama na to neciti, tak to sktratka neurychlis. Mojej dcere to tiez dlhsie trva a potrebuje vo vsetkom viac istoty ako ine deti. Stresovat som prestala a riesit preco moja dcera este nechodi, skratka ma svoje tempo a z kazdeho maleho pokroku sa tesime 🙂

papricka33
2. máj 2016

Babatkovske plavanie. Bolo najlepsie zacat cim skor. Od 6 mesiaca ☹

skajka52
2. máj 2016

Na mk je skupinka... Ako nas vojtovka zachranila... Tam ti tiez poradia kocky ja som bola v luznej tam nam pomohli od 24mes sme chodili sami