Môj syn má nohy do X. Čo sa s tým dá robiť?

tilly
26. jan 2009

môj syn má nohy do X, čo sa s tým dá robiť??? máte skúsenosti s krivými nohami?

ivuska027
26. jan 2009

tilly, neskusila si sa poradit s ortopedom? Ten ti podla mna da odbornu radu.. 🙂

katrin21
26. jan 2009

moja dcera mala x asi do 4 rokov.-- potom sa jej vyrovnali.. 🙂

maart
26. jan 2009

Muj druhy syn mel taky tak do 4 let "x-acky"....po 4. narozeninach se to samo srovnalo. Kdyz jsem na to moji detskou Dr. upozornila (to byly synovi 3 roky), tak mne rekla, ze pockame do 4 let a pak se uvidi, ze se to do te doby jeste vetsinou zlepsi. Mela pravdu 🙂 .

janinah
26. jan 2009

ak už má drobec 3 roky,tak treba vyš. u ortopeda,brat je ortoped a ideme za ním na budúci týždeň s týmto problémom,malý má 3 r. a 2 mes.,asi bude treba nosiť vložky do topánok

tilly
autor
26. jan 2009

uff, takže do 4 rokov to nie je také vážne, ale aj tak si zoženiem ortopéda, pre istotu...

ďakujem

bibinka
26. jan 2009

tily-jednoznačne choď za ortopédom, možno je Dominik vysoký a nožky má tenké a dlhé, tak je jasné, že sa mu dávajú do X.Navrhnú ti nejaké cviky,napr.chodenie po vonkajších okrajoch, kreslenie palcom do piesku,bubnovanie chodidlami l a pod.v rámci hry.
Môj Fifko rýchlo narástol, takže sa mu tiež dali nohy do x, riešili sme to korýtkovými ortopedickými vložkami(mal navyše ploché nohy) a myslím, že sa mu to do roka veľmi poopravilo, teraz už má náznak klenby,aj kolienka sa mu rovnajú.
Myslím si, že vek 4roky je už pomerne neskoro, pokiaľ sa ti to zdá markantné, radšej choď,nikto ti neodhryzne nos.a do jeho 4.roku môžeš mať po probléme

😉

tilly
autor
26. jan 2009

ploché nohy určite nemá, pozerali sme to v lete v piesku a mal celkom pekne tvarované nožičky

je dosť chudý, má 106 cm a 16 kg..