Moje dieťa bije iné deti v škôlke

mirkava
6. dec 2016

Ahojte mamičky, mali ste tento problém niektorá. Náš malý bol od narodenia veeeeeeľmi živé dieťa. Do jeho dvoch rokov som sa nevyspala, bol v neustálom tempe. Teraz má 2 roky a 9 mesiacov, chodí do škôlky a tam bije iné deti. Som z toho nešťastná, skúšala som trestať, chváliť, nerozoberať... zatiaľ nič nepomohlo. Veľakrát som uvažovala z kade má tu agresiu v sebe. Bývame v rodinnom dome a o poschodie nižšie býva jeho sesternica ktorá u od narodenia robila zlosť (veľmi na neho žiarlia a žiarli doteraz). Momentálne sa ich snažím oddeliť čo sa ale nedá úplne. Mali ste niektorá doma malého bitkára? Poradte mi ako na neho aby si uvedomil, že "tadeto cesta nevedie". Ďakujem

maciatkolulu
8. dec 2016

@dismonika no tak mne je mdlbno uz len pri tej predstave😅 ja mam sice tri, ale s velkym rozdielom ale tak toto nieeeeee😉

emilia25
8. dec 2016

Uz v 1 rocniku triedna riesila ako chlapec kopal druheho dalsi krical a bezal pre pomoc.tak isto psychologicka bola u nich.deti si beru sladkosti co toto bude za generaciu ja fakt nechapem.

dismonika
8. dec 2016

@sardinka336 presne tak, ako píšeš - najhoršie je pracovať s rodičmi. Hlavne tie rodičovské združenia :( Rodičia problémových detí nechodili vôbec a rodičia slušných deciek sedeli v prvom rade... a ešte sa pýtali, čo zlé ich dcéra alebo syn urobili... taká je moja skúsenosť a to som bola triedna iba 3 roky... viac som už nestihla ;)

emilia25
8. dec 2016

@dismonika tak toto nam presne triedna hovorila uz v prvom rocniku presne vedela ktory rodicia sa tam neukazu a ked ju zbadaju pomaly utekaju.

dai
8. dec 2016

@emilia25 bude to normalna generacia, neboj - niekore deti budu slusnejsie a ine menej - presne ako v nasej ( ja si pamaetam ze 1 moj spoluziak korculami udrel druhu v 1 vej triede - triedu opakoval, spoluziacka prezila🙂 jeho rodicia to samozrejme neriesili... on sa posunul niekde, ini zase niekde inde - najneskor okolo toho 5-9teho rocnika sa deti poselektuju - dovtedy je cas s nimi pracovat, potom uz ti co na to kaslali budu uz len frflat a pokial to decka v urcitom veku same nevezmu do vlastnych ruk, pripadne nenatrafia na niekoho kto ich osvieti tak im to ich rodicia zial pokaslu, niekedy aj na cely zivot☹ generacia ale je to uplne normalna🙂

dai
8. dec 2016

@emilia25 toto ale ries s ucitelkom... to podla mna uz sikana je - ak si to syn sam nebude vediet zariadit...
ako ja nemam absolutne takuto skusenost - dcera je 4tacka a perfektna trieda - pomahaju si, zlati su k sebe...

emilia25
8. dec 2016

@dai ked to sledujem je to katastrofa.

emilia25
8. dec 2016

@dai no ved aj pojdem rano nenecham to tak.aj ked nebudem robit z toho vedu ale aby pani ucitelka vedela a hlavne ich sledovala aj ked vam poviem ze nasa pani ucitelka je z tych deti hotovo davala aj razitka kdo bol dobry no aj tak to nemalo ucinok.tak uz to nerobi a dava poznamky.

dai
8. dec 2016

@emilia25 hm... ono je stastie mat dobreho ucitela... ako nase deti nasmu ucitelovi jedia z ruky - chalani - 9-10 rocny mu pomaly lasku vyznavaju - mlady chalan pod 30, nenormalny zmysel pre humor a k tomu super prisny, inovativny - mame ho druhy rok a som uplne nadsena spolu s deckami - zaviedol realne zmysluplne triedne hodiny - riesia co sa dialo pocas tyzdna, on im vysvetluje co je dobre a vhodne, co musia na druhej strane odsudit - sikanu ani jej naznak neakceptuje... prave tieto temy maju na tych triednych hodinach - a ten kolektiv je taky super ze tie decka normalne pred sebou rozpravaju co sa im nepaci a co by malo byt lepsie - ako niekedy mam pocit ze su dospelejsi ako moji ludia v praci:-/ ziadne podpasovky a pod. ...
ako nase deti sa dlho poznaju - presli viac menej spolu zo skolky do skoly - a uz v skolke boli fajn kamosi... ale pamaetam si ze v skole ich triedu brali v 1vej triede ako tu horsiu lebo to bola chlapcenska trieda, deti nevedeli az tak dobre rec a pod. ... teraz v 4tom nam chcu rodicia prekladat decka do triedy lebo sa po skole rozsirilo aky je to fajn kolektiv plus urcite aj nasho ucitela nam zavidia😀

katrinka8
8. dec 2016

@dai - škoda, že takých učiteľov nie je viac - zvlášť asi na Slovensku - istotne ich je dosť, ale aj to "dosť" je stále málo, také lastovičky, ktoré hovoria, že sa v školstve blýska na lepšie časy...

dai
8. dec 2016

@katrinka8 hej... ako ja by som takeho ucitela kazdemu dopriala - myslim ze kazdy z nas mal aspon 1 takeho 🙂 ( ja si stale pamaetam triednu z 3-4tr., dejepisarku zo 6tej triedy ci chemikara zo 7mej - vdaka nim tieto topicy uplne milujem🙂)

katrinka8
8. dec 2016

@dai - presne tak! Ja som, našťastie, tiež mala celkom šťastie na dobrých učiteľov, či už na ZŠ alebo aj na gympli potom 🙂

emilia25
9. dec 2016

Bola som za pani ucitelkou vsetko som jej povedala bola rada lebo syn jej nikdy nic nepovie aj ked sa ho pyta.tak ich rozsadi a znova triednicka hodina.tiez mi povedala ze deti su horsie uz zo dna na den.tiez mava dozor cez prestavke na chodbe a nemoze byt stale v triede preto je rada ak ju rodic informuie.ja tych dnesnych ucitelov fakt lutujem.

celasapremenim
9. dec 2016

@emilia25 este cakaj, ako to vyriesi
jedno ti povie a druhe sa stane

emilia25
9. dec 2016

@celasapremenim v utorok mame rodicovske kde sa bude preberat spravanie ziakov no ani polovica rodicov tam nebude ale tak co uz.rozsadila ich syn sedi sam.a je spokojny.