Môže 3 mesačný syn chytať nervy?

something
2. nov 2012

zjavne nema pricinu tak strasne vrieskat, je napapany, vykakany, vyspinkany, nosim ho na rukach, hram sa s nim, aj ked sa nehram......ked ho polozim alebo aj na rukach zacne tak neskutocne pistat...Ale nenormalne a hadzat sa...My sme s priatelom velky nervaci, ale, zeby sa to prejavovalo uz teraz? Tesim sa co bude neskor . CO s tym?

xlucia
2. nov 2012

len tak asi nenervaci. moze mat skryty reflux, ze ho palia kyseliny, moze si potrebovat prdnut.... atd.
do tela a do hlavy mu nevidis, ako mozes povedat ze nema dovod???

zigzag
2. nov 2012

presne tak, tak male babo nevie co su to nervy a nerobi nic naschval, aby vas vytocilo, nieco mu je, nieco ho boli, jemu nepohodlne, mozno len chce pohojdat, alebo aby ste samu prihovarali,,musite prist na to co,,, nas mal reflux a koliky, takze smesi tiez svoje prezili,,, 😠

simca06022011
2. nov 2012

podla mna by ste sa hlavne mali pri nom ukludnit, aby od vas to nervacstvo necitil, lebo to bude este horsie... ja som pri malej nadirigovala totalny klud...a mali sme vzdy klud doma a teraz je tiez taka pokojna kym ju nieco neboli..
Ale ako horia baby, moze to byt reflux alebo brusko, tiez to moze byt iba to ze sa chce nosit 🙂)) skus satku alebo daco

ankaevka
2. nov 2012

trojmesačné bábo ešte nebude mať nervy určite....treba hľadať príčinu prečo plače, či ho nebolí bruško alebo niektoré uško, či mu nie je horúco alebo zima, či nie je hladný, nemá reflux, je mu nepohodlne, skúsiť ho otočiť dole hlávkou (myslím na rukách) a masírovať ho po chrbátiku, položiť si ho na telo a pohojdávať, alebo ho dvihnúť a pridržiavať hlávku aby mal "výhľad", použiť cumel alebo či nechce byť na len tak prisatý, je toho veľa čo môžte skúsiť.....skús sa o tom zmieniť pediatričke, možno na niečo príde ona....držím palce 😉

renata5
2. nov 2012

ahoj ked pises ze ste obidvaja nervaci tak k malemu sa pekne spravajte ja mam vzdy strach s takychto otazok hlavne o dieta bud kludna uzivaj si materstvo a maly asi citi ze si nervacka mozno musis ukludnit samu seba a potom bude aj chlapec kludny ja mam 15m syna a este nikdy som nebola nervozna pri nom vsetko beriem s usmevom

jaslickydrobcek
2. nov 2012

Milá mamička trojmesačné bábätko nemôže mať nervy . Pri výchove mojich detí som hlavne dbala na režim, každý deň bol ako jeden. Pre malé dieťa je vždy režim dňa dôležitý ak sme napríklad mali návštevu už sa narušenie režimu odzrkadlilo na správaní dcérka bola nekľudná viac plakala . So synom to bolo ešte horšie . Treba pozorovať čo ho rozruší a pri akej príležitosti plače . Bábätká trpia na zastavené vetry . Ak je bábätko napapané , suché malo by byť pokojné . Neviem či ešte kojíte ak áno možno mu treba dávať papať častejšie skúste mu podať čajík môže mať aj smäd . Hlavne treba byť pokojný dieťa vycíti nervozitu maminky a tá sa prenáša aj na bábätko . Ak všetko čo som písala doržiavate treba sa poradiť s detským lekárom .

zmrzlinkams
2. nov 2012

može my sme nervaci neni a tehotenstvo som mala uplne kludne a v pohode a mala sa tiež lubila nervačiť a už do malička snami manipulovala aj moja mama sa na to m smiala, dieťa ked si žiada pozornosť tak velmi dobre vie ako, teraz ked je mala väčšia tak nasilu mi začne plakať skrči obočie a začne ako pomrnkavať a velmi dobre viem kedy ozaj plače a kedy akože a mysli si že všetci hned skočime snažime sa to nevšimať ale niekedy to človeku neda ked chce aby bol klud a hlavne to robi vtedy ked sa snou prestanem hrať alebo neni tak ako ona si to predstavuje 😀 ale ináč je velmi dobručka, zlatučka a poslušna len ma take svoje muchy a velmi dobre vie využiť situácia -je prešpekulovana od malička - ktovie po kom to tak ma chi - my sme s mužom boli obaja taky podobny ked sme boli maličky 😀 tak snad z toho vyrastie ako my 😀

iwesska
2. nov 2012

V troch mesiacoch sa povaha babatka tazko ukaze. To ma koliky - bolesti brucha, zastavene vetry, nie nervy 😉 Kup si masticku Pupik, pomasiruj nou brusko, urob mu celkovu masaz, zaspievaj mu a bude po nervoch 🙂

abbie
2. nov 2012

to co popisujes je pravdepodobne kolika, treba mu masirovat brusko a davat mu kvapky proti naduvaniu ...

cecil36
2. nov 2012

Urcite to nebudu nervy. Ak to doteraz nemal a prichadza to v pravudelnych cca 10 min, intervaloch sup k dr. Nechcem strasit, ale ja som si tak zachranila vtedy 8 mesacneho syna. Mozno to je len velky meteorizmus, koliky, nevhodne mliecko resp. intolerancia laktozy atd...Ak nezaberie bezne dostupna liecba (espumisan, sab simplex, probiotika) treba to riesit s lekarom. Radsej preventivne ako neskoro.

1234lubka
2. nov 2012

No asi tazko....

calistka
2. nov 2012

nie, nemoze 🤐

kimmie
2. nov 2012

Moj starsi mal serioznu koliku na kravske mlieko. Ja som ho kojila a vzdy ked som si dala nieco mliecne tak maval zachvaty koliky. Plakal 2az3 hodiny v kuse, bol cerveny v tvari, spoteny a proste NIC nepomahalo. Az sa tak zvijal od bolesti. Jedna lekarka mi poradila aby som si zapisovala ze co jem a pozorovala jeho reakcie. Ja som vyradila vsetko mliecne a brala som denne 1200mg calcia. Ono tie koliky prejdu po takych 4 mesiacoch

aduskao
3. nov 2012

No my mame taky isty problem a trva tusim tiez od 3mesiacov a ni pred tym to nebolo lepsie teraz ma maly 6mesiacov a uz nevladzeme stale krici pri prebalovany pri hrani v kociku nic ho nezaujme dlhsie a ko na 1minutu ani ked sa s nim hrame proste je stale ale stale umrncany uvrieskany stale reve ked sa mu chce spat von chodime s obavami lebo sa vzdy tak po 15minutach rozreve ale neskutocne tak musime bezat domou je to s nasim malym velmi tazke...a to je najedeny prebaleny....niekedy ma take chvilky ze ani na rukach sa nechce nosit a ked ho polozime tak sa priserne rozreve...cumlik nechcel nikdy od mala kociar tiez....zijeme v Uk a doktori su taky pridrbany ze tak ako u nas robia testy na laktozu a podobne veci nejaky ultrazvuk nehrozi....pokial ma plno mokrych plienok a pribera je to zdrave dieta comu som vdacna ale ta neochota ze co ak nahodou sa za tym skryva nieco ine intolerancia alebo nieco....je to tu hrozne....asi budem naliehat na doktorov a neodidem dokym nesiahnem nejake vysetrenia...mne to pride ako keby ho nieco bolelo trapilo..ked je stale taky nervozny ale v kuse...berie aj probiotika kaka pekne aj poprdkava a stale tam nieco nesedi este ho kojim vela ludi vravi ze ho mam prestat kojit mne to znie ako totalna hlupost....tak len vydrat a lubit svoje deti take ake su recept neexistuje iba tvoja naruc....

monuska342
3. nov 2012

a spi ty pravidelne?take male babo musi spat kazde dve hodky inac bude nervozny sup s nim do satky alebo nosica a mas vybavene bude kludnejsi

bambibam
4. nov 2012

Moja dcera Stella mala tak isto také obdobie od 3 do 6 mesiacov potom to ustalo ,kričala ako o dušu a jedovala sa ako čert - proste najedená,v suchu,brucho voľné.....proste u doky na gastre všetko OK ,krv a ostatné vyšetrenia OK ,proste len sme tíšili a nosili na rukách ,snažili sa spievať ,šaškovať a teraz ked má cez dva tak máme pocit ,že asi ide druhé kolo jedov. Dieťa nevie inak prejaviť nesúhlas a nespokojnosť iba plačom a mi sme nikdy neprišli na to prečo sa jeduje ,prečo tak dokáže doslova hučať ako oživot. A podotýkam ,že hučala v pravidelne ráno od 4 do 6 ,potom od 16 do 17 a večer od 21 do 23 hodiny, inak to bolo veľmi dobré bábetko .