Náročné a nezvladnuteľné dieťa

26. mar 2024

viem, že modrý koník je plný dokonalých mamičiek s dobručkými deťmi.prosím vás fakt som dosť v zúfalej situácii a nepotrebujem výsmech a deptanie.ak nechcete poradiť prehliadnite to a choďte na inú diskusiu.
je to uz moje druhé dieťa.prvé dieťa mi takéto výstupy nerobilo.
má 2 roky a 4 mesiace.snažím sa ju odplienkovať.zdá sa mi pripravená.vadí jej plienka ak ju ma pocikanú sama si ju dáva dole.len nesadne na nočník ani na záchod.nepomáha motivovanie v mokrom ju nemôžem nechať ona sa sama vyzlieka, vadí jej keď je mokra.len nepovie, že chce cikať.už som ju možnk mokrú aj 20x prezliekla.rovno mi už povie, že nepôjde na záchod ani nočnik.rozmýšľam, že sa vrátime k plienke a po veľkej noci skebo po mesiaci opäť.ale ako ju poznám bude to ako teraz.nočnik nie ,záchod nie a mokre tieež nie.čo robiť?
do roka a pol bola dobrá jedáčka a teraz odmieta pomaly všetko čo msaa rada.boli sme u doktorky všetky výsledkg dobre.nechce moje jedlo babkine svokrine z reštauracie nič.len veľmi malo zje...dávala som pediakid neomohlo teraz davam bkomplex.syn tiez zlý jedak no ma 8 už mi aspoň povie čo chce a to mu pripravim.
Nikdy nechceka dudlik len na noc a v poslednom čase si dudlikuje vo veĺkom aj cez deň..ale dudle som jej skryla pýta ich ale dam jej len na spanie.toto nevidim ako probkem len nevulchce.
ase

anjelicek26
26. mar 2024

Dvojročné deti jedia máličko,už nemajú také rastové špurty ako v prvom 1.5 roku života. Takže možno očakávať priveľké porcie a tvoje dieťa papa normalne.

Na odplienkovanie ideálne nedávať žiadne oblečenie, teda podkolienky a dlhé tričko a holý zadok,je to na nezaplatenie. Daj tu mesačnú pauzu a potom na to choďte metódou bez plienky za 7 dní. Ale hlavne si a jej nerob s toho taky stres.

Dudlik keď idú ocaky a stoličky by ma tiež nejako nerozhadzal...

Bud viac v kľude,toto nie sú problémy sveta...a áno hovorim ti to ako mama nedokonaleho dieťaťa.. aj viacerych😅

autor
26. mar 2024

lwn neviem prečo tak zrazu chce keď nepotrebovala len na spanok.nemôžem ju ani poutierať keď ma soplik zlosti sa.dnes som.jej nemohla umyť zuby ani tvár.vreskot, že ju bolo počuť až von.viem, že sú náročné deti, ale ona je v každej oblasti.sama sa zahrá ale len chvíľu.babikám na chuť neprišla skor kreslí alebo kocky.vin cjce ísť ale dnu vreští.už neviem čo s ňou..najviac ma trápi to odpliekovanie fakt neviem ako na ňu a to hrozné jedenie...

mabenn
26. mar 2024

mne to pride ako obdobie vzdoru...a vies ako to byva, ked sa uz nic neda robit pri detoch - pockat, ono sa to zmeni, nebude to trvat vecne

kristinka92
26. mar 2024

s plienkami sa chystám aj ja, to ti ešte neporadím. ale s tým jedlom to mame presne tak isto. do dvoch rokov zjedla všetko, nič nebol problém. po dvoch rokoch akokeby uťalo a niekedy ju už fakt necham hladnú lebo by chcela len sladkosti na ktoré mi ju naučila babka a normálne nezje…tak iné nedam a po pár hodinách alebo až večer zje normálne jedlo…

autor
26. mar 2024

@anjelicek26 ja som rada keď zje aspoň čosi.viem ze sýta nemôže byť keď na raňajky ma dajme tomu že praženicu niekedy zje k tomu chlieb ale väčšinou nie na desiatu banan a na obed 2 lyžice polievky a dosť.olovrant jogurt nikdy nezje cely a na večeru už nechce nič alebo vidi brata jesť rožok tak aj ona, ale nikdy ho nezje celý, polku a stačí jej...takže isto jej to nestačí...ešte raňajky ak trafim do chute celkom zje ale zvysok dňa už otras...
s plienkami skusim ako radiš.syna som mala len v tričku a ponožkach ale bol odplienkoovany počas leta a do 3 dni pochopil čo chcem..a ona leginy. Skúsim po mesiaci tak ako radiš...
a je pravda, že už som z nej nervózna keď tak vyvádza. možno to už cíti zo mňa a trucuje ešte viac...

autor
26. mar 2024

@mabenn hej len ma ten vzdor vo vsetkom naraz a som z nej uz vycerpana.to si hovorim aj ja, ze prejde to...

autor
26. mar 2024

@kristinka92 no hej presne na sladkosti som zabudla.chce chrumky, cukrik.ja jej to nedam pyta ma aj 30x ale nepolavim...az po obede.len ona niektore dni nezje zial ani vecer a ide spat hladna...

mabenn
26. mar 2024

tak len vydrz, nejak ju zauji, odputaj pozornost ked vzdoruje, ty sa predychaj alebo inak vykompenzuj, lebo este to potrva chvilu...ale ako sa hovori, kazdym rokom lepsie...

autor
26. mar 2024

@mabenn na pubertu sa "tesim" a este syn pride a s tym tiez problemy. lebo tu sa nechce ucit tu chce zahrat hru na mobile a odvrava...ale aj tak je lepsi ako dcera

pralinka86
26. mar 2024

To co zje, nie je malo .. hlavne, aby pila... Neidu jej este nejake zuby? V podstate vekovo na odplienkovanie a odcumlikovanie ma cas. Nieco sa jej deje, mozno citi nejamu zmenu. Nevie to dat najavo, tak proste odmieta co príde do cesty, aj kebyze to chce. Chyba jej nejaka rovnovaha a sama nevie co to je. Mozno jej vadia uz aj tie plienky, ale zaroven este nie je pripravená, boji sa wc, nocnika a prejavuje sa to mozno aj inde.
Môže tam byť vela veci co nevie este spracovat a uz vobec nie adekvatne reagovat. Plus samozrejme uvedomenie si seba, chce rozhodovat. Ťažké obdobie. A este tazsie reagovať, hlavne ked uz mas nervy a sama sa nevieš ovladat. Mne trochu pomaha, jednat ako s dospelym, muzovi mozno tiez nehovoris, štýlom, ze rozkazujes, ale normálne sa rozpravate, poziadate o veci. Len to chce mega trpezlivosť v krizovych situaciach. Proste len vydrzat toto obdobie, nenechat sa rozhádzať.
A mozes si byt ista, ze nie sj v tom sama. Ja mam pocit, ze niekedy je kazdy den boj, kto z koho 🙈
A este k odplienkovaniu, ak sa rozhodnes, ze ides do toho, nepolav, plienku len na spanok, inak nie. Raz si uvedomi. Niektori to vedia za 3 dni, ini za tyzden ci dva. Ale pride to, zalezi ako to ma dieta v mozgu spracovane, ci je pripravene. My sme mali taky tazsi mesiac, teda 2 tyzdne boli bieda, potom uz dost dobre, len este sem tam nehoda

deby3
26. mar 2024

Nepomozem, ale mozno psychicky podporim. Mam jedno dieta, uz mala 2 a pol roka, nikdy nespalo ako sa vsade docitam, prvych 8 mesiacov si nepamatam, Kedze som fungovala na 2-3 hodinach spanku. S mliekom sme sa nikdy nedostali cez 120ml a presne tak isto s jedlom. Ranajky polka az jedno vajicka ako prazenica. Nic ine nezje, ziadne palacinky, lievance, waffle, natierky, pecivo, nic len kusok vajca. Potom polka jablcka, pripadne ine ovocie, na obed bud si da par lyzic vyvaru, inu polievku nezje alebo maso s ryzou\zemiakmi. Mnozstvom tie malicke prikrmy, co sa nimi zacina. Ked ideme von zje kusok tak tretinmu sucheho rozka. Na veceru to iste,co obed alebo nic. Potom si vypije 120ml mlieka a ide spat. Rastie, je vysoka, prosperuje, ale jedlo som si inak predstavovala. A tvoj hlavny problem odplienkovanie. Tlakom okolia som sa ja snazila priebezne od roka, lebo ved ja som uz vtedy nemala plienku. Take vresky ako ked som sa ju snazila posadit na nocnik, to som cakala klopanie susedov. Takto sme to priebezne skusalikazdych par mesiacov. Nocnik v kupelni pripraveny, ze mozno raz. A pred par tyzdnami, zase raz bol problem, ze sa vyzlecie, ale nedovoli mi dat plienku. Tak som zacala, ze ok...dame gatky a nocnik. A ona si sadla a vypisala sa. Len tak. Odvtedy davam gatky, vie ich dat dole a sadne a piska. Bez problemov. Neviem preco teraz zrazu. Predtym ani raz nesadla, ked aj nasilu sadla, vstala a vypisala sa mi na podlahu. Na noc davame plienku, rano si ju da sama dole a ide sa vypisat na nocnik. Takze ja by som povedala vydrzat a pockat. Ale nie som odbornik, mam len jedno dieta a nic nerobi tak ako som citala a cakala. Pevne nervy zelam.

simona92101
26. mar 2024

Ma obdobie vzdoru,do toho si jej vzala dudel,mozno jej idu zuby + odplienkovanie.na jedno dieta je toho moc naraz.skus postupne,najprv odplienkuj,pockaj kym zuby vylezu,a az potom vezmi dudu.teraz by som vsetko utala,nechaj nech sa ukludni a potom skus tu plienku.drzim palce

tanyan
26. mar 2024

Ja by som to ani nenazývala obdobím vzdoru, skôr tam vidím zrkadlenie tvojej nespokojnosti a netrpezlivosti. Skús sa sama vnútri vyrovnať s tým, že teraz nie je ten správny čas na odplienkovanie a zároveň je teraz obdobie, kedy je stravovanie iné.
Ver tomu, že keď prestaneš byť nervózna a prestaneš tlačiť, tak aj dieťa sa upokojí.
Ja som síce skúsila ponúknuť nočník okolo 2 rokov, ale nemala som v úmysle s dcérou bojovať. Počkala som s odložením plienok až do obdobia, kedy boli suché. Radšej išla s pants na nočník či wc akoby som mala tepovať a zmývať niekoľkokrát denne byt a riskovať prechladnutie či iné komplikácie. Teraz som šťastná, že nezažívame žiadne mimovoľné úniky ani neprimerané zadržiavanie.
Pri jedení sme si v tej kritickej fáze prešli obdobím, keď som bola šťastná, že zjedla aspoň pár piškót. Snažila som sa nevybudovať odpor k jedlu a tiež som radšej niektoré potraviny či jedlá radšej odložila na neskôr, aby si k nim našla cestu, keď bude mať vaic otvorenú myseľ. Aktuálne má 9 rokov a najskôr ochutná, až potom (vo výnimočných prípadoch) odmietne.

sodomajka
26. mar 2024

Mam 2rocnu,plienky jej vyhovuju zatial viac ako nocnik,skusame,no netlacim na nu,mam to odzite pri starsom synovi,mohla som sa snazit kolko chcem,az kym sam nepochopil,az potom zacal chodit na nocnik sam.Od jeho dvoch r. Som to skusala jazdy mesiac,no len sa jedoval,odmietal.Trvalo to cca 4mesiace,poto mu to asi docvaklo,mslu preto skusam na nocnik kazdy den,lenze ona odmieta,tak netlacim,nech ju nestresujem
Co sa tyka toho jedenia,momentalne mame to iste,papa len ovocie a polievky...trva to asi 2tyzdne,zistila som,ze jej rastu stolicky,2 naraz...

autor
26. mar 2024

@pralinka86 neviem o zmenach.stahovali sme sa, ale je tomu uz viac ako pol roka.to co zje nie je dost.ak si citala tak prave toho vareneho zje malicko.a odmieta aj jedla co predtým nemala problém.a vek ma 2 roky 4 mesiace to je podla mna uz taky vek ze deti sa zbavuju plienok a cumlika.neviem ci som u nej tu nervozitu nesposobila tym odplienkovanim tak pockam a neskor.dakujem za nazor

autor
26. mar 2024

@deby3 tak vidim, ze tiez malicko spapa.s odplienkovanom som cakala, ze to pojde lahsie.syna som v lete a behom 3 dni pochopil co chcem.parkrar sa pocikal a potom sam prisiel, ze chce cikat.bol taky stary ako ona teraz.dufam ze sa tych plienok zbavime

autor
26. mar 2024

@simona92101 tak teraz odkladam odplienkovanie.necham ju tak.akurat cumel jej cez den skryjem.vcera ho pytala vela dnes uz menej tak jej hi dam ale len na spanok.

autor
26. mar 2024

@simona92101 doteraz cez den nikdy cumel ani ked isli zuby.to az teraz posledne 2 tyzdne.ale uplne jej ho nevezmen na spanok poobede aj na noc dam.

autor
26. mar 2024

@tanyan rozmyslaka som aj o tych plienkach ze bude mat ale teraz by to neslo ked ani nesadne na nocnik.a ak by som zvolila tvoju metódu a ako poznám dcéru veľmi dlho by trvalo odplienkovať ju.a to mas super, ze ti skoro vsetko zje

vreckovka2
26. mar 2024

Deti maju rozne obdobia. Aspon co som postrehla. Nas ma obdobie, kedy zosrotuje velke mnozstva a potom obdobia, kedy zje minimum. Alebo mava obdobia kedy pyta stale maso, teraz napr. nechce maso vobec, ale zje strukoviny, ktore predtym vobec nechcel. A jasne, ze ked vidi jest brata rohlik, tak ho chce aj ona. Nas ak nechce polievku, ok, nenutim. Naberiem si pre seba a uz aj je pri mne a pyta si. A spi zle v noci, ked ide spat hladna? A to odplienkovanie by som odlozila. Ma cas. Na okolie a jeho tlaky by som sa vykaslala. Nas chce plienku, ale aj viem preco, takze to nehrotim. A je starsi ako tvoja dcerka. Raz to zvladne ;).

autor
26. mar 2024

@sodomajka mozno aj jej rastu.neviem, neda si pozriet do ust.len ona uz dost zle s jedlom od leta.odvtedy ma obdobia ked je to lepsie potom horsie.len od leta odmietala jedla,ktore dovtedy jedla. a dost vela jedal uplne vylucila.zo zaciatku som si myslela, ze je teplo zuby idu ale uz je to dlhodobe.

autor
26. mar 2024

@vreckovka2 tak ona take obdobie, ze zje toho vela uz davno nemala..ale do toho roka a pol to tak bolo stale nieco jedla...aj ja to tak robim ze si nalozim.pride ochutna,ale vacsinou zje len malo.a ano niekedy sa aj v noci budi a spi zle.a je to vacsinou vtedy ked malo jedla.odplienkovat som chcela ale povedala som si, ze este pockam.pomohli aj vase rady..

greentrees
28. mar 2024

Na YouTube si nájdite: Učíme sa na nočnik komentár a text. Pri tomto videu som učila malého odienkovat + sa chodil dívať na staršieho brata ako vila na záchode. A mladšiemu som vysvetľovala, tlieskala keď sa podarilo, chválila.