Nechce sa hrať s inými deťmi. Vyrastie z toho?

tanja61
27. jan 2009

baby neviem ci ju tu podobna temu uz ale potrebovala by som poradit ak mate skusenosti 😉 moja kamoska s ktorou sme v castom kontakte ma 21mes.dcerku,velmi zlate dieta,rozprava ako dospelacka no je velmi sikovna ale nechce sa hrat s detmi,resp.s mojim malym on je vsetko pozicia,rozdeli sa s nou,hladka ju a ona ho bud bije alebo na neho krici a spolocna hra nieje mozna kym nieje pritomna jej maminka 😉 kamoska sa snazi jej to vysvetlovat ze tak sa nesmie spravat k detickam lebo sa s nou nebudu chciet hrat,uz aj na nu nakrici ale po pol hodinke ako keby to nebola ani pravda...na svojej mamine lipne a maly sa k nej nemoze ani priblizit... no a dnes sme sa zamyslali nad tym co naozaj robit ak je takato situacia vysvetlovat kricat alebo ju nechat tak a s toho vyrastie?nemate skusenosti?dakujem

sikula23
27. jan 2009

😀 😀 Sevas Tani,to som ja ta tvoja zufala kamoska.Vidim ze este nikto neodpisal.Opisala si to presne,tak len dufajme ze niekto poradi ☹ .Ze z toho vyrastie to sa dobre pocuva,a uz asi kazdy to povedal,len ja by som chcela najst nejaky sposob,ako by prestala vsetky hracky brat pre seba,akoby nevedela AKO sa ma hrat s detmi.Lebo s dospelymi jej to az taky problem nerobi.A ze je na mna taka nalepena a ziarli na mna,take pripady som uz tiez pocula,a pojednej strane ako mama som stastna ze ma tak lubi ,no po druhej......ked sa ku mne ine deculo nemoze prihovorit,tak to.......horror 🙄

other_side
27. jan 2009

takze to by aj mna zaujimalo ako sa da take nieco riesit.. pretoze to je medzi detmi normalne ze sa nechcu s niekym hrat a nevedia ani dovod ze preco.. mozno si proste nesadli deti 😉 tiez mam kamosku a ked ku nam pride so svojou dcerou tak to doslova pretrpim pretoze jej dcera je mladsia od mojho asi o jeden mesiac ale drza je ako opica.. vravim pravdu a tym narazam na konkretnu osobu, a tiez som jej to uz povedala ze sa mi to nepaci ale nikam to nevedie. asi zalezi od povahy dietata, mozno dcerka sikuly citi ze je priebojnejsia a dava to svojim spravanim najavo voci tvojmu chlapcovi, mozno len skusa.. moj syn je tiez velmi kamaratsky a prihovara sa detom, chce sa s nimi hrat a pritom to nie je ziadna otrava, len mi je to luto ked vidim ze on sa chce k ostatnym ku hre pridat ale ine deti nie.. ale vravim, ako ktore. som sa vykecala 😀

tanja61
autor
27. jan 2009

neboj moja zlata urcite dakto poradi kto ma take iste skusenosti sak este neviem co mna caka 😀

other_side
27. jan 2009

inak sikula, ten moj je tiez stale na mne nalepeny, a neviem ho odlepit a ani mozno nechcem, lebo je to take mile ked ta dieta tak velmi lubi a este ti to povie aj niekolkokrat za den 🙂 teraz som si po sebe citala ten moj koment..len chcem podotknut ze to o tej mojej kamoske co som pisala sa tyka jedine jej, takze aby nevzniklo nejake nedorozumenie bozechran!

sikula23
27. jan 2009

Diky,ja si tiez myslim ze ked ona vidi ze ju Danielko ani nebije,ze jej to jednoducho nevracia,iba sa chudacik rozplace,tak si dovoluje.Mozno by od neho potrebovala 25 po zadku. 😅 ./obrazne/Urcirte by revala ale mozno by nebola taka hnusna

tanja61
autor
27. jan 2009

no skratka zena 😀 ale on doratsie 😀 podla mna ze ziarli je uplne normalne,kazde babo ziarli na svoju maminu ked vidi ze sa venuje inemu babu.....sikulka a ako k ostatnym detom?zeby to bolo tym ze si naozaj nesadli? ☹

bubba
28. jan 2009

no podla mna to netreba vobec riesit,deti prechadzaju roznymi obdobiami aj moja ma kazdy mesiac ine,jeden den lubi brokolicu ,na druhy den a uz aj navzdy ju odmieta.to iste aj co sa tyka deti...s jednou mojou znamou sme sa tesili ze mame rovnako stare deti ze sa budu spolu hravat a my budeme kavickovat...hahahaaaaaaaaaa...uz sa "stretavame"len po telefone lebo nase baby sa nemozu zniest 😀 😀
alebo sa im treba poriadne venovat ,spolu si sadnut s jednou maminou(napr.tanja)a obom detom citat nejaku putavu rozpravku,alebo ich spolu posadit do vane a dat im farby a stetce...a pod...proste nieco pri com budu moc byt "spolu"a bude ich to bavit 😉

bubba
28. jan 2009

no a chcem podotknut ze k vacsine detom ma moja dcera kamaratsky vztah zboznuje deti vela chodime do kolektivu,akurat ze su dve(tato jedna a este jedna suseda)ktore fakt nemusi.tak co ju mam nutit aby sa s nimi aj napriek svojej apatii hrala?sak ona sama raz pochopi preco jej nesadli,alebo si zvykne

tanja61
autor
28. jan 2009

mozno to naozaj netreba riesit pokial ide len o moje alebo nejake dve deti a s ostatnymi nema problem,mozno si fakt nesadli co by bola skoda,lebo tiez sa tesime na kavickovanie ktore momentalne nieje mozne si vychutnat 😀 ale co v pripade ze sa mala sprava tak aj k ostatnym detom?treba to prehliadat alebo stale sa rozpravat a vysvetlovat?v knihe dieta a ja som citala o tom ze je nutne dietatu vysvetlovat preco sa tak nesmie spravat a stale dookola,pretoze je pravda ze ono to tak este nevnima zeby to bolo zle a preto je potrebne vysvetlovanie preco 😉 tak neviem

prasiatko30
28. jan 2009

je to urcite vekom a asi aj tym, ze nie je zvyknuta byt s detmi - stretava sa s viacerymi detmi alebo je castejsie doma pri maminke a skor sa s nou bavia a hraju dospeli ludia alebo starsie deti? - treba asi aj na to pozerat. potom deti az do takych 2-3 rokov sa nehraju medzi sebou ale vedla seba - teda vacsina deti a ja ked pozorujem moju dceru tak to na nej vidim tiez je schopna sa prebavit a vcelku aj toleruje deti okolo seba - je zvyknuta chodi do kolektivu - ale nejako ze by vedome sa hrala s detmi v jej veku to sa neda povedat su na kopke a jedna bere jednu vec druha druhu vec a dost casto si skacu do usmevu lebo jasne ze ked jedno dieta drzi jednu hracku tak ten druhy ju chce mat tiez. ked mas jedno vacsie a jedno mensie dieta tak sa vzdy lepsie prebavia - dcera so synovcom sa vcelku prebavia - ale synovec je o rok starsi a ked sa mu nieco vysvetli tak chape a aj ju berie ako mensiu a tak aj on jej podava veci a podvoluje sa jej, ale ked pride nasa susedka co ma len o mesiac viac ako ta moja tak musime byt obidve maminy pri nich lebo sa furt handrkuju - este nechapu pravidla hry 🙂

takze babenky ja by som skor povedala aby ste este chvilu pockali s kludnym kavickovanim a tak o par mesiacov ked uz budu schopni sa ti dvaja aj spolu pohrat ale teraz neostava nic ineho len byt pri nich a striehnut a vysvetlovat a vymyslat hry tak aby sa zapojili obidve deti - a vy namiesto normalneho rozhovoru budete musiet plakat s babikami a popijat kavicku z detskej kuchynky 🙂

lienka79
28. jan 2009

no my to mame podobne..s tym,ze to robi nas syn...
Je velmi sikovne,nadane dieta,ale vystaci si sam,kamaratov nepotrebuje,ziarli na nas,hlavne na mojho manzela...
Nerobim s ttm nic...nekricim,nebijem..proste to respektujem..Aj dospeli nie su vsetci extroverti,hned s kazdym kamarati....tak to respektujme aj u deti.
Nechce sa hrat? Nech sa nehra...
Nas ale nie je agresivny,na rozdiel od kamoskinej malej..nebije sa,neublizuje, ked niekto nieco chce,da...ale odmieta rovesnikov a o spolocnom hrani nemoze byt rec.. 😉

bubba
28. jan 2009

lienka presne...a moja mala ziarli len na ocina ked ma zacne bozkavat a nie ju 😀 😀 inac jej tolerujem vsetko co sa tyka naladovosti,ked sa nechce pozdravit susede,nech sa nepozdravi,nenutim ju rozpravat sa s ludmi ked sama nechce a pod....a kavickovanie hrozi len v pripade ze je nablizku nejaky starsi chlapec ktory by sa s nou pekne prehral s autickami a motorkami 😀 😀 ona 10-20 rocnych chlapcov zereeeeeeee!! 😀

tanja61
autor
28. jan 2009

jasne baby mate pravdu tak to treba nechat tak ,urcite su maly nato aby nieco chapali..nejde o kavickovanie 😀 ale radi si dame 😀

prasiatko30
29. jan 2009

tanja - vsak my vieme, ze ta kavicka je tiez prijemna ale hovorim ti to z vlastnej skusenosti bud budes pit kavicku co pripravi dcera alebo nic 🙄

bubba
29. jan 2009

prasiatko 😀 😀 😀 taka kruta pravda az mi je z toho do placu 😀 kedy som si ja v klude vypila kavu uz ani netusim

prasiatko30
29. jan 2009

ja vyuzivam klud rano - ked odide muz do roboty a mala nastastie spava v poslednom case aj do deviatej pol desiatej tak sa chytro osprchujem urobim si kavicku a ranajky a trosku prejdem internetom 😉

sabinka258
4. feb 2022

Kazde dieta je ine. Tiez mam rovnake dieta lipnute na mne utiahnute kazdy mi vravel ze sa to zmeni .s nikym sa hrat nikdy nechcela. Ma len tu svoju ( svorku) kamosou ktorych dobre pozna inak si nikoho nepripusti k telu. Idem na ihrisko ma tam oblubenu kamosku ale akonahle sa pridaju ine deti ona sa stiahne a sedi v kute. Uz mi je z toho na plac . Ma 5 rokov ,skolka doslova ju nenavidi... A vobec sa nezmenila . Je mi z toho doplacu ked sa matka musi pozerat na to ako nikoho nechce Moze byt aj povahou aj tym ze prechadza dakym obdobim.