Má môj skoro trojročný syn autizmus?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

môj skoro trojročný syn vie počítať do 200 po anglicky, aj po slovensky. Abecedu vie rovnako aj slovensky, aj anglicky. S autíčkami sa hrá tak, že ich usporiadava do radu. Vie aj všetky značky áut, aj tvary. Problém je ten, že s inými deťmi sa nechce hrať, nechce hračky požičať, nechce s inými deťmi nadväzovať očný kontakt. Hneď potom kričí. Ale k iným ľuďom sa správa normálne, aj sa pozdraví. Na ihrisku sa pekne strieda s inými deťmi napr. na šmýkalke. Aj u doktora je úplne normálny. Všade si všíma čísla, napr. tvary palíc vidí ako čísla (povie, že táto palica vyzerá ako číslo 7). Rozpráva pekne. Inak ho zaujímajú bežné chlapčenské veci, auta, vlaky a pod.

Má mladšieho súrodenca, ktorému tiež nič nechce požičať. Kričí po ňom hneď ako nadviažu očný kontakt, ale hovorí o ňom pekne. K manželovi a ku mne sa správa pekne. Je citlivý, aj túliť sa chce.

Je to autizmus?

Ľudia takéto správanie asi bežne nepoznajú, keďže nám vravia, že asi má autizmus.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neznie mi to tak. Spravte si tento diagnostický formulár a postupujte podľa výsledku: https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas