Odplienkovavanie dvojročného syna

limenka
6. okt 2015

Ahojte maminky. Prisla som si po rady hocico co pomoze. Syna zachvilku 2r chceme naucit na nocnim. Podotikam sedi tam kazde rano a lri tom je muzov napad a stalosa ze sa vycikal a 2x vykal cca dobu 4mes stale to iste. Aj bol pocikany bez plienky a hovienko mal aj havarie nikdy som ho nekarhalaani nehresila len som mh vysvetlila ze teraz musime upratat a cika sa do nocnika. Podotikam bol aj bez plienky dni len musela som stym zo dna na den seknut mala som druhe tehu problemi a lezat a nedalo sa mi k nemu sa zohynat a nieto pri nom sedet. Ale aj obsedi na nocniky aj knizku sme citali aj 2nocniky mame ze jeden sa mu nepozdaval a 2 hej tak fen preferujeme. A potom bolo obdobie ako bolo tak bolo. Mala na svet prisla a uz vobec nebol cas na nocnik nakokko syn zacal ziarlit a doyt dlho mu to trvalo kym to pochopi a zase dcera moje mlieko a nikto nepomohal kazdy den. Muz robil a ja doma sama. Preto prisla po radu k vam hoci neviem ci je teraz ok cas odplienkovat ide zima a kazdej strany cuvam ze bude chory a podobne ale aj ine deti sa oxplienkovali a zvkadli to myslim v zime. Tak suhrn. Na nocniku sedi kazde rano ale nic v nom. A ked sa pytam cikat ukaze plienku takze vie kde to spravy. A kako vidim ze si cupne alebo sa prikrci a sup je to plienke. Nakolko by som ho to potrebovala naucit aby sa vedel aj skolke zaadaptovat a potrebuje cas a skor treba zacat.

ivkadracova
6. okt 2015

@saskia24 nasa od kedy sedela .. sedela na nocniku, vsetky nase mamy to tak robili, neviem ci spravne ale asi hej kedze vsetky deti rok a pol uz neali ani nehody

ivkadracova
6. okt 2015

@saskia24 len nemali do toho novorodencov, co je uplne ina psychicka situacia.. ked nemas ziadne stresy doma tak kludne mozes.. a rob to pozitivne

siska53
6. okt 2015

@limenka jaj no..ja som syna oducala niekolkokrat...ale jemu voobec nevadilo,ze je mokry,dokonca ani kaka v plienke.. Tiez po narodeni malej som.nemala cas riesit opat odplienkovanie (mala koliky). No a jeho cas prisiel,ked mal 2,5r . Do 3-4dni bol cez den bez plienky a nocnu si zrusil vo veku 3r.a3m. Pritom bola vzdy rano mokra.
Pocikal sa len vynimocne (choroba a stres zo skolky,do ktorej nastupil po vyse roku) spolu asi 5-6x,teraz ma 5,5r.

A dcerka? Ta v 2r.odmietla plienku.. Ale! 3,5m.som utierala mlacky. Zvladala to 50:50. Jedine kakanie bolo lepsie-95% uspesnost.. Len som prala,utierala.. Po uraze zubkov sme to nemohli riesit,lebo fola bon este aj syn a bolo treba na nu davat pozor. Ked uz bolo dobre,zatala sa akoby,ignorovala odplienkovanie.. Takze nakoniec sa odplienkovala o 4m.neskor ako syn... Ale stihli sme to,do skolky sla odplienkovana.. V noci este mava obcas nehodu.. A v skolke si vymyslela,ze nesuhlas s jej navstevovanim vyjadri tak,ze sa im takmer kazdy den pocika..( To robila v sukromnej tak.. V statnej zas odmieta jest a pit.).

Musis vidiet,ci sa ti zda pripraveny alebo este nie...napr.pri dcere pri poslednom uz uspesnom.pokuse zabrali smajlici,ale predtym ani to...

siska53
6. okt 2015

@ivkadracova my sme hromadne vsetci sedeli na nocniku v jasliach..kedze materska bola kratka..takze ony nas velmi neodplienkovavali.
A kedze nas posadzali na nocnik tak casto,ja doteraz beham kazdu hodinu...a aj v noci minimalne raz... Myslim,ze u mna sa to odrazilo.

siska53
6. okt 2015

@saskia24 ak ta bavi odchytavat moc....a drzat ju nad nocnikom....tak to rob. Ja som na to nemala chut..a pri malej ani cas,lebo v tom case nesedela.

saskia24
6. okt 2015

@siska53 moja už sedí sama samozrejme, aj stojí..ale mne sa 9 mesačné dieťa zdá malé na to aby pochopilo, že má cikať a kakať do nočníka...

saskia24
6. okt 2015

a ináč malá je veľmi živá a neposedná...raz som to skúsila, sedela na nočníku asi 5 minút a vycikala sa...🙂 jasné, že úplnou náhodou...ale ked som z toho robila radostný cirkus tak ju to veľmi nezaujímalo 🙂

ivkadracova
6. okt 2015

@siska53 fiha : )) ja takku traumu nemam .. a si si ista ze je to z toho? moja mamka tiez chodi kazdu hodinu ale take nieco nezazila .. ona ma proste maly mocovy
A dcerka nam sedi v pohode, resp. ona nesedi, ona uz posl. 3 mesiace urobi potrebu a vstane, ci uz mala plienky alebo uz nie. Nikdy tam nie je zbytocne. Jasneze ked mala pol roka, tak sme ju tam chvilu zabavili, a ked sa vypisala tesili sme sa. Od 7mes kakala hadam vylucne do nocnika - doma. Uz to hovienko s normalnym jedlom bolo neunosne do plienky : ) takze sme aj tak na vylet isli ze vedeli sme kedy na nocnik, ze po mliecku a tak, a tak aj bolo. Len to pisanie nevieme doklepnut : ( resp. dufam, ze vieme : ) verim ze je to len posunute tym novorodencom.

limenka
autor
7. okt 2015

Babi este otazocka na vas kolko ste trenovali len cez xen plienku a sli von a dali ste plenu lebo neviem si predstavit ze by som mala takeho aobliekaneho prezliekat vonku a cesta domov a mokry aby zas nebol momry

lusyke
7. okt 2015

@limenka na prechadzky a cesty autom sme davali este plienku asi mesiac uz aj ked doma chodila na nocnik, az kym som si nebola ista ze to vydrzi. Potom sa zacala pytat cikat aj vonku. Ked to uz bolo pravidelne tak som prestala vonku davat plienku uplne. Ked ale ideme niekam na dlhsie tak beriem aj veci na prezlecenie pretoze sa aj teraz obcasne stane ze sa pri hre vonku pozabudne a cvrkne si..ale teraz je to uz velmi zriedka.

limenka
autor
7. okt 2015

@lusyke
a asi akom case si to zistila lebo mi nanacniku obsedime ked len je nejaka cinnost ale to si donesie co chce len stale kukam na hodiny ze kedy ho dam zasesadnut ale k tomu este 2male dieta neviem to nacasovat vzdy a to asi neni dobre

lusyke
7. okt 2015

@limenka No nasa nechcela vôbec sadat na nocnik. Vzdy ked som ju chcela posadit tak spustila krik. Pochopila to potom sama ako som uz pisala..na dovolenke som ju posadila ked zacala pisat a jej sa to zapacilo. Odvtedy chodi sama. Vôbec jej to nemusime pripominat alebo ju davat na nocnik. Vzdy nam povie piši piši a uz ide a stahuje gate a pekne si sadne na nocnik sama. Mala 2 roky a 3 mesiace ked to pochopila. Myslim ze dieta to musi pochopit same aby to malo vyznam.

limenka
autor
7. okt 2015

@lusyke
ni dnesk rano cikal pekne do seblika a hod anieco tece to nom ale to mi je cudne ze jemu to vibec nevadi a ked bude casto nehoda zase skusim raz to musi pocholit

teada
7. okt 2015

@limenka ja by som to nesilila..ved ma len dva roky a v zime to nie je dobry napad..pockaj do leta, ked sa aj pocika, neprechladne a nestresuj ani dieta ani seba..to pride....ked bude mat 5 rokov, az potom sa to riesi aj odborne...ked budes silit a budes napata, tak dosiahnes akurat opacny efekt a vystresovane, nevyspate dieta ak ho planujes aj budit v noci...to pride..mozes ukazovat, vysvetlit, ale ak nechce, tak ho nenut

limenka
autor
7. okt 2015

@teada
ja ho nikdy nenutim ale snZim sa ho namotivovat aby siel dobrovolne a ked havaria nekricim lem mu vysveflim co ako sa kam robi