Odúčanie od cumlíka

mimiza
11. jún 2013

ahojte maminy, poradte mi , kedy a ako je najvhodnejšie odučiť dieťa od cumlíka na upokojenie ? z pohára pijeme už dávno, ale dudky sa nechce vzdať...mimo domov ju nenosíme so sebou, len na dlhšie cesty autom, to som mu vysvetlila, že vonku dudku spapá havo 😉

lubik78
11. jún 2013

mna raz dcera tak nastvala,ze som dudel skryla a povedala,ze vzali smetiari,ktori aj v tu chvilu boli pred nasim domom.mala 3 roky.a bolo.2-3 noci pytala dudel,ale potom bolo ok.... 🙂 a to bola zavisla,ked chodila spavat,tak 2 dudle mala v ruke a treti v ustach 😀 😀 nedajboze aby jeden chybal 😀
ale samozrejme,ze je to individualne,niekomu sa zda uz aj v 2 rokoch dudel nevhodny,a niekomu hned od zaciatku.
musis len dat pozor,aby si nezacal cmulat prst,nahrada za dudel.to je tazsie odnaucit...

euka210
11. jún 2013

po 1,5r by som ho vyhodila...po par dnoch bude pokoj

mirkaove
11. jún 2013

ja som malému zrušila dudku keď mal skoro tri roky,už bol z neho závislák 🙂 Zobrala som jednu, odstrihla koniec a dala ochutnať🙂 nebola dobrá, tak sme hodili do koša, tak som urobila aj s druhou, tiež skončila v koši. Tretiu som nechala ako zálohu. Keď si syn vypýtal dudku, povedala som, že nech si ide zobrať z koša 😝 ,ale nechcel. 😀 Večer sme sa nemohli pred spaním dorozprávať, to nám dudka chýbala,ale trvalo to tak dva dni a už si vôbec nezmyslel.

sante81
12. jún 2013

@mimiza zobrala som dudel s tym, ze pre neho bola pani zubárka a povedala, ze mu vypadaju všetky zubky. 2 noci s placom, potom zabudol. odučala som od dudla skoro rok, vzdy som povolila, bola som makka a to sme boli iní závislaci. mal dudel na spanie do 3 a pol roka. aj jeziskovi sme dali, aj mikulásovi, aj smetiari zobrali, aj som konček dudla odstrihla, dala som mu do neho kmín, akoze su tam cervíky, vzdy to bolo s placom a ja som po hodine revu ustupila. priznávam ze to bola moja chyba, treba nepovolit, dieta na 2-3 noc zabudne

briketa
12. jún 2013

@mimiza dve- tri noci sa chodte kupat vecer (myslim bazen) aby bola tak vystavena, ze zaspi este cestou domov. bez dudla. a potom uz mas pokoj. dalsie spomenutie dudla som uz akoze prepocula a potom uz nikdy nebolo treba.

valentyne
12. jún 2013

@mimiza my sme dali dudlik malemu babatku. Dcera mala asi 2 r.a 3 mesiace, kamoska akurat 3mes.babo. Sice sme mali dudu len na spanok,ale i tak... A tak sme sa s dcerou dohodli,ze ho dame babu a sama ho hodila do kocika. To bolo doobeda. Obedny spanok plac,ze chce dudel a tak som vysvetlovala ze babo je malinke a potrebuje dudu a ze ona ma hracky a babiky a betarka zahlasila "dam babatku babiku, ja chcem dudu". Hehe. Potom spomenula asi 2-3 dni, par slziciek a bolo.
A odvtedy ked sa niecoho chceme "zbavit", dame nejakemu malemu babatku a je pokoj. 🙂

sea23
12. jún 2013

mojmu malemu povedal znami raz,ked bol na navsteve,ze"fuuuuuuj" na dudku a odvtedy fujkal aj on 🙂

stanislavao
12. jún 2013

nas matusko dostal na vianoce velike plysove prasa a to mu "zjedlo" dudel a od vtedy ho nema. pytal ho, ale sme mu povedali, ze nech skusi prasiatku brusko, ze tak je dudka a nemozeme rozparat prasiatko. tak bol spokojny..

nika1985
12. jún 2013

my sa tiez chystame na oducanie mame dudku sice iba na zaspavanie ale aj tak uz mam strach ako do dopadne viem ze bude revat 2-3 noci a hadam bude pokoj mm chce pockat kym sa nam narodi druhe uci ju ze dame babatku ale ja by som najradsej zrusila uz teraz tak neviem. Cakame kym jej pride nova postel ze ju este nechame zvyknut a potom ho pojdeme dat havinovi.

katkas1
12. jún 2013

normalne ich vyhod z za par dni mas pokoj, netreba z toho robit vedu 😉

sandrika1986
12. jún 2013

Ja som prvej dcérke vyhodila dudlík keď mala presne dva roky. Pýtala sa kde je dudlík, tak som jej povedala,že je už veľká na to, občas sa ešte opýtala , ale potom už ju to prešlo. Myslela som,že bude plač alebo že nebude môcť zaspať bez dudlíka, ale našťastie to dobre dopadlo a tak sa rýchlo naučila byť bez dudlíka 🙂

mimiza
autor
12. jún 2013

dakujem baby, niečo skúsime, trochu plaču nevadí, len sa bojím, aby namiesto dudla necmulal prsty... maly ma presne dva roky, tiež som si myslela, že najvyšší čas. tak nám držte palce 🙂 🙂 🙂

ingmiriama
12. jún 2013

@mimiza ja som môjmu malému hovorila stále keď si dal dudku do úst že je to fuj a robila som pred ním také ksichty že fuj a postupne ju zahadzoval ku hračkám a to mal 18mesiacov tak že a bolo to bez plaču hral sa s nimi ale do ust ich už nedal....no ale čo sa stalo v noci začal častejšie pýtať prsník tak som zasa nasadila dudu...

adri2211
12. jún 2013

nievem kolko ma tvoje dietatko, ale ja som mojej vzala 2mesiace pred druhymi narodeninami a to tak, ze som odstrihla zo vsetkych cumlov tu cumlaciu cast a nechala som ich presne na tom istom mieste, kde ich nechala. a ked ho chcela vziat do pusy nemala co 😀 chuda dieta mali ste vidiet ako sa tvarila... a ja nic ja muzikant 😀 no takze nase dudusky pokazili maly skriatkovia o ktorich sme akurat vtedy citali. vten den bol pokoj, na dalsi den vrieskala pri obednom spanku tak som jej akoze jeden nasla, ale pocas spanku vzala a odvtedy je pokoj 😉

adri2211
12. jún 2013

@mimiza aha teraz citam, ze dva rocky. podla mna je lepsie skor ako neskor 🙂

jumama
12. jún 2013

Ja som nasej tiez okolo 20 mesiacov nastrihla a bolo. Mala ich viac, ked vecer pytala, tak som dala najprv tu nastrihnutu a vysvetlila, ze duda praskla, lebo nechce, aby mala krive zubky. Tak sm to robila tri dni a sice este pytala, ale prezili sme bez placu. To boli prve zachvevy logiky: Mama dudu zalepi. Mama dudu zasije. Duda sama zahoji. Mojenka mala zlata, tako za mnou chodila🙂)) Viac sa vzdy boji mamina ako dieta;) Drzim palecky.

mimiza
autor
24. jún 2013

takže dievčatá, máme to za sebou 🙂 snád úspešne....
poslúchla som dobré rady, odstrihla z cumlíka ten cumlací konček :D , veľmi sa s ním rozlúčiť nechcel, sused mu hovorí, že zahod tú škaredú dudu, a Peťko šup von oknom do malín... už som savidela, ako ju tam hľadám, ked sme išli spať, ale som ho presvedčila, že už ju nepotrebuje, v pohode sme spali, ešte si sem tam spomenie, vysvetlila som mu, že duda je pre malé deti, on je už veľký , šikovný a tak... samozrejme, všetky dudle som ukryla z dosahu.

dakujeme za dobré rady, zase raz sa potvrdilo, že bytočne veľký strach dopredu, drobci to zvládajú lepšie ako my. super.... 😉 😉 😉 😉

vertyeux
23. okt 2013

caute mamicky, ja som tioez pred dvoma tyzdnami zrusila synovi cumlik (2roky). prebehlo to celkom bez komplikacii, ziadne vrieksanice sme doma nemali, akurat mame problem so zaspavanim na obed- jednoducho bez cumla nechce spavat, nevie sa ukludnit, nepomaha ani, ked som pri nom a citame si alebo sa rozpravame (tichym monotonnym hlasom mu vselico hovorim), jednoducho vzdy vyskoci s tym, ze je vyspinkany! ale unava je na nom vidiet, potom chyti o 16h krizu, stale od unavy place, ale to uz ho nemozem dat spat na dve hodky, lebo zase bude do polnoci hore :-/ neviete mi poradit, ako by som ho "prinutila" alebo ako dosiahnem aby mi na obed spaval- podla mna to nie je tym, ze nie je unaveny, len sa jednoducho nema ako ududlat :-/ vecer zaspi tak, ze lezim vedla neho, to uz nevymysla...

zdenika21
26. okt 2013

ja som malemu vzala cumel a povedala ze mi vypadol von oknom,troska plakal,tak som mu povedala ze ho pohladame ked pojdeme vonka.Jasne ze nato zabudol,nenapadlo ho to ani cestou zo skolky.Az vecer v posteli si pytal dudu....povedala som mu ze som mu vonka hladala ale ze asi mu ju vzal krtko,tak kustik pomrncal a na druhy,treti den to iste povedal ze pojde za krtkom a vypyta si cumel.a nakoniec povedal ze je velky ze mumel uz nepotrebuje a necha ho krtkovi.Ani som si nemyslela ze to bude tak jednoduche.Cakala som hrozne vecerne sceny,ale chvala bohu to tak nebolo.

kurciatenko1
13. apr 2014

@vertyeux hľadala som rady a našla som Váš problém, čo ste mali s uspávaním bez dudlíka, lebo práve prekonávame presne rovnaký problém. Tak som zvedavá, či ste to prekonali a našli ste spôsob uspávania?

vertyeux
13. apr 2014

@kurciatenko1 iste obdobie som to nechala tak, nespaval na obed, ale potom sa to nejak upravilo. dala som na jeho mudrost a stale som mu opakovala, ze ked bude pekne na obed spinkat, tak budeme moct ist spolu este von, ze si moze pozreit vecer vecernicek. Ale ze ked nebude spinkat, tak bude unaveny a nstihne sa ani s tatinkom pohrat. al etrvalo to velmi dlho, to jeho obdobie nechcenia spania. Potom zacal spavat, ale na isty cas sa to opat prerusilo (tusim cez vianoce, ked bol mm stale doma) a terz uz pekne poobede spava. i ked obcas vymysla, ale vzdy ho nejako zdrzim v tej posteli a nakoniec zaspinka 🙂 a potom ho tzase neviem zobudit, spal by aj 3hodky poobede 😀 a potom je do 22h hore, ale to je moja chyba, lebo ho necham rano dlho spat. neviem sa totizto sama vykopat z postele, tak spime do osmej. 🙂

evkacayenne
14. apr 2014

Nasa cumlala do 2,5 roka, potom z ničoho nič jeden deň sme povedali že dudy vzala víla, a ona ho ozaj nepýtala.
Mysleli sme že druhý deň bude mať absťáky, ale na naše počudovanie nie. Nič.. a ked sa jej opýtali iný kde ma dudu, zašušlala ze víja zobrala 😀
Ale urcite je to u kazdeho ine. Ja som napr.isla do skoly s cumlom vo vačku mi mama vždy rozpráva ☹

anitka1982
23. apr 2014

u nás to bolo veľmi jednoduché, začal cumlíkovať ako 9 mesačný, a cumlíkoval do 2 rokov a troch mesiacov, ked si cumel rozkusol, tak som mu nový nekúpila a tento deravý nechcel a zahodil ho a bolo po probléme 🙂

1gabriela111
21. nov 2016

Tak mi mame 2 roky a ako darcek som mu zobrala cumel. Akurat sme plakali 1.5hod po obede a spal45min a vecer som ho dala o 21.00a21.20spal otoceny k mojim noham ani ruku nechcel 🙂

gumidekmomo
21. nov 2016

Na deti sa da vymyslet vselico ale kto poradi ked my sme dali dudel namiesto cmulania palca a hneď jak ho nemá tak si cmuká palec..co potom? Takže cumel?ci palec? Ani jedno nie je dobre viem ale neviem si radyako mala ma 1,5roka. Syn nemám dudlik vôbec

somavi
21. nov 2016

My sme dudel "stratili" a išli sme kúpiť nový . No ale nanešťastie tam cumle pre uz tak veľké dievčatko nepredávali 😔 Tak sme sa s tým zmierili a išli domov bez dudky a dokonca aj bez placu 😏👍