Prečo 14 mesačný syn nechce tlieskať?

28. apr 2022

Ahojte, zacinam sa trochu bat, kedze moj syn nechce tlieskat a ma uz 14 mesiacov. :( Inak je sikovny, mily, zlaty chlapcek, ukazuje na vsetko, co chce a aj na veci, ktore chce, aby som videla aj ja. Proste komunikativny a spolocensky. Tlieskat ale nie. :(

Bojim sa.

andreafa
28. apr 2022

Moja dcera v 3 mesiacoch nepasla baranceky, ci co to je, nechodila v roku a nerucala som sa 🤦‍♀️ mas zdrave dieta, bud rada. Na keru onu musi to chuda tlieskat?? Si ozaj v poriadku?

ankare
28. apr 2022

Bože, ženy, Vy ste fakt hnusné. 😔 Chudinka autorka.
A, autorka... myslím,že tlieskanie nie je až také dôležité, dôležité je, že dieťatko napodobňuje a rozumie. Držím palce!

denden77
28. apr 2022

@autorka nikdy som nikde nevyhladavala info. o tom, ci a kedy ma tlieskat.. asi preto za tym, ze netlieska nevidim problem 🤷‍♀️😁
jedno tlieska, druhe nie.. jedno chodi v 10m, druhe v roku a pol.. jedno je odplienkovane v roku a pol, ine v 3.. kliiidek 🤷‍♀️😊

petronellla87
28. apr 2022

@merlinja 🤣🤣🤣🤣🤣🤣👍

heln
28. apr 2022

ahoj, nie, naozaj tlieskanie nie je dolezitym ukazovatelom psychomotorickeho vyvinu, nemas sa coho bat.
vygugli si pesnicku ťapi ťap od paci pac a ked mu to budes pustat od rana do vecera, tak mozno zacne tlieskat.

janulik2008
28. apr 2022

Prečo nechce tlieskať? Lebo nie je cvičena opica 😀😀😀 ty tiež tlieskas keď sa tešis? 😀

ruza123
28. apr 2022

Inak ja nechapem..to vazne si toto studuju zeny,kedy ma dieta tlieskat a podobne..vazne ich bavi byt tak premotivovana matka,ked vidi,ze v ostatnych sferach dieta problem nema?

autor
28. apr 2022

@andreafa Ja som v poriadku, a ty? 🤦🏻‍♀️

autor
28. apr 2022

@ankare Dakujem! Ja som sa nenarodila tak, ze vsetko viem o babatkach, ako tu ostatne mudre mamicky. 🙂

autor
28. apr 2022

@ruza123 ja tiez nechapem niektore zeny, preco sa treba hned vysmievat a hned mudrovat. Ak neviem porafit, aspon nemudrujem. 🤦🏻‍♀️ Nechapem proste. A predstav si, ze tlieskanie je dolezita a zakladna sucast komunikacie u deti. Tak preto som sa zlakla. 🙂 pekny vecer.

autor
28. apr 2022

@janulik2008 ty netlieskas?

autor
28. apr 2022

@heln Dakujem! Viem, ze ukazovanie je dolezitejsie. 🙏🏼

autor
28. apr 2022

@denden77 tak to si ty! Ja vyhladavam. A ked nevies poradit, tak aspon nemudruj. Pekny vecer! ✌🏼

denden77
28. apr 2022

to nebolo mudrovanie.. skor som ta chcela ukludnit, ze je kazde dieta ine.. pekny vecer 😊

autor
28. apr 2022

Ako teraz vazne. Rozum sa mi zastavi nad niektorymi "zenami". Fakt! To vazne musite byt niektore take hnusne? Co Vam chyba sex? 😆🤦🏻‍♀️ Chodte si vybit svoje frustracie v spalni s manzelom a nie este kopnut do prvorodenej mamicky, ktora nevedela otehotniet dlllllhe roky iba umelym oplodnenim a ANO boji sa o svoje dieta.
Takze, este raz. Ak nevies poradit, tak aspon bud ticho a neublizuj.

Pekny vecer!

autor
28. apr 2022

@denden77 aj tebe!

merrysa
28. apr 2022

Ja absolutne nerozumiem tym premudrelym reakciam. Ved vsetko sa da napisat aj normalne, bez posmechu a povysovania. Nikto uceny z neba nespadol.. Pardon, az na mamicky z MK.. Cest vynimkam, vypínam upozornenia, lebo toto sa neda citat

autor
28. apr 2022

@merrysa Presne! Strasne, kam dospelo to "ludstvo". 😔

andreafa
28. apr 2022

Ja som ok, aj ked moja dcera v 3 mesiacoch nedvihala hlavu, chodit zacala v 15 mesiacoch a nikdy netlieskala. Ja len dufam, ze po tvojom dietati nebudes v 3 rokoch chciet, aby vedel citat a pisat 🤦‍♀️

autor
28. apr 2022

@andreafa 🤦🏻‍♀️ nebudem toto ani komentovat, lebo zbytocne. Vela stastia.

via88
28. apr 2022

Toto je fakt realna tema? 🥹

autor
28. apr 2022

@via88 odlahlo Ti, ze si teraz napisala tuto otazku? 🙂

janulik2008
28. apr 2022

@autorka je normálne aj keď dieťa NEtlieska 😀 deti nie sú cvičené opice. Samozrejme dieťa ukazuje človek dieťaťu tlieskanie, ako robí mačka, pes atď ale aby sa už aj toto riadilo že vtedy a vtedy to má dieťa robiť. Veď to nie sú roboty. Sú to deti každé je iné a k tvojej otázke nie netlieskam. Vlastne áno napr na koncerte ;)

andreafa
28. apr 2022

Aj tebe vela stastia. A skus sa ukludnit a to myslim v dobrom

ruza123
28. apr 2022

No ja mam dieta s vyvinovou dysfaziou a teda nerobil v 14 mesiacoch nic z toho co robi tvoj..najdolezitejsi znak komunikacie je zdielanie,nie nejake tlieskanie,ale to predsa uz musis vediet,ked ho tak sledujes..ukazovanie prstom - dalsi dolezity znak..prosim ta,mam za sebou veeelmi dlhu cestu s mojim synom,ale v zivote som sa nezaoberala tlieskanim,toto vobec nieje dolezity faktor pri posudzovani urovne komunikacie u dietata..

autor
28. apr 2022

@ruza123 dakujem!

yoxinka
28. apr 2022

Čau … mám tri deti a úprimne, netuším, či tlieskali, ale nemám žiadnu nejakú výraznú tlieskaciu spomienku. A tlieskanie ozaj nie je nič podstatné, pokiaľ dieťa komunikuje, má zjavné porozumenie reči, reaguje, tak tlieskanie fakt netreba vôbec riešiť. Inak … strašne som sa chcela zrehotať z tej otázky, ale spomenula som si, aká som bola pos*atá, keď som mala prvé dieťa a ma to prešlo 🤪. Ja som nemala ani jedno dieťa tabuľkové, oni si šli úplne svoje, všetky knižky o výchove ma len frustrovali, lebo moje deti sa nesprávali ako sa na ich vek mali. Pri prvom som z toho bola vystrašená, pri druhom som sa na tom smiala a pri treťom mi to bolo úplne jedno.
Neboj, máš normálne dieťa, vsjo vporádku, teš sa z neho 😉

mariaveronikag
28. apr 2022

malinký sa podľa Tvojho popisu zdá byť úplne v poriadku a navyše veľmi šikovný. Postupne sa vyvíja. Možno bude tlieskať neskôr, alebo nebude tlieskať...
Najlepšie je neporovnávať deti vôbec, ani dievčatká s chlapčekmi...v niečom sú chlpaci pomalší - ale tiež to nie je pravidlo. Buď spokojná. A nevšímaj si tu hlúpe komentáre : vytvárať "humor" v zosmiešňovaní človeka naozaj nie je nikomu vtipné.
Prajem veľa šťastie celej rodinke ❤

mariaveronikag
28. apr 2022

oprava : chlapci sú v niečom pomalší, nie chlpaci 🙂 idem asi spať 🙂

autor
29. apr 2022

@yoxinka 😄 Dakujem! Pobavilo ma to. Pravdepodobne budem na tom aj ja tak. 🙂 Takze tlieskanie nie je tak dolezite, ako napriklad ukazovanie?