Preúčali ste 1 až 1,5 ročné deti na postieľku?

liv1
27. nov 2011

Prosím maminky, ktoré v tomto veku svoje deti preúčali na postieľku, keby mi poradili ako na to, čo im pomáhalo prípadne naopak nebolo dobré. Zajtra sa na to chystám ja, pretože naše nočné spanie je už neúnosné a ja už nevládzem. Moja malá 15mesačná spí cca od 20:00 do 04 v postielke (medzitým sa už niekolko krát prebudí a buď treba dať len dudlík, alebo sa v postieľke postaví a treba ju preložiť na velkú a uspať, alebo nakojiť). Do tej 4 to býva niekedy aj 4 krát, viac či menej. Potom už väčšinou spí pri mne, lebo nemá tvrdý spánok a po preložení do postieľky by sa buď zobudila, alebo ja už proste nevládzem ju znova a znova prenášať. Keby bol "len" toto náš problém, tak by sa to možno ešte dalo. Ale niekoľko týždňov sú v noci buď hodina, niekedy dve, že nevie v noci tvrdo zaspať aj keď je pri mne, stále sa prehadzuje, sem tam sa posadí a zase ľahne, ja stále musím striehnuť aby nespala, alebo aby sa neudrela a tak ani ja nespím. Nevládzem, a preto prosím o radu. Nechcem ju naučiť samu zaspávať, nechcem ju trápiť dlhým plačom že ju tam nechám samu a podobne, i keď viem že tá metóda veľa ľuďom zafungovala. Ja len prosím o rady, ako naučiť na postieľku. Vopred vám veľmi ďakujem 😉

jabera
27. nov 2011

ahoj, no, mala som podobne prisate dieta na seba... ja som najprv vyriesila spanie na mojej posteli tak, aby nemal ako spadnut, v podstate sme zrusili postel a dali len matrac na zem. a ked uz som fakt myslela, ze umriem, lebo bol kojeny aj kazdu hodinu v noci a vlastne spal s prsom v puse, kratko pred druhym rokom som natvrdo odstavila tak, ze som s nim 2 noci nebola. prebehlo to hladsie nez som cakala a sice aj potom spal so mnou, ale po mozno troch dnoch uplne krasne a po nie dlhom case, cca 3 mesiace, sa sam pytal na valendu, ze nechce uz spat pri mne....
drzim palce, neboj, nieco vymyslis, ja osobne som volila vzdy cestu najvacsieho kludu... az teda na to odstavenie, ale to uz som fakt musela....

evkacka
27. nov 2011

Ahoj Liv už som to v jednej teme pisala, nasa Adelka sa naucila sama spavat v svojej postielke ako 19mesacna, naucila sa v podstate sama, urobili sme s postielky hracku, dovtedy mi služila len ako odkladaci pristor na pradlo na žehlenie 🙂 vytiahla som ju zo spalne do byvacky, cely den sme sa v nej hrali a robili okolo nej ovacie, aka je krasna nova, a podobne bola z nej hrozne nadsena a potom som jej ju dala do izbicky, v ten isty vecer a opytala sa jej ci nechce spinkat v novej krasnej postielke, taka bola stastna a odvtedy v nej spava 🙂 samozrejem sedim pri nej km nezaspi, citam jej alebo ju pohladkam, ale do 10 min je tvrda 🙂
ked nahodou nemala dobry den a nechcela tam byt že sa ryla ku nam do spalne, nepresviedcala som ju, nechala som ju pri nas, predsa sme jej cely svet a ked to tak citi, že chce byt pri maminke a tatinkovi tak ju vždy necham, po pravde ja mam 30 rokov a tiež nerada spim sama 🙂
tak ono to nejak musi citit samo, ono to pride, ja som si tiež vravela že ved s nami nebude spavat do 15 rokov 🙂
ale ked na to nie je babo pripravene netreba to silit aby sa necitilo odsunute a nelubene, a že je tam samé.
Skuste ist na to hrou 🙂
ja som Adelku dlho nemohla dostat vobec do postielky ani sa hrat, tak sme hrali schovavacku a sama som do nej vliezla aby ju vnimala ako hracku ako niečo čo je jej a čo nie je strašiak 🙂
ono sa necudujem že z nej mala traumu, ked spoza mreže musela kukat ako maminka spi nadžgat na tatinovi a ona je odsunuta, mne by to tiež trhalo srdce 🙂
držím palce nech vam to vyjde co najskor 🙂
papa držte sa

nibiru
27. nov 2011

ahoj mi sme to vyriesili tak ze sme odctranili z postielky 1 stenu a prisunuli ju k posteli na mojej strane to prehazdovanie ju vzdy zobudilo bez najmensieho problemu zacala spavat v postielke vyspi sa aj ona aj mi:o)lahko sa mi nakoji a spi dalej :o)

zuzkaremiaska
27. nov 2011

Ahoj,bože, veď to akoby som písala JA!!!!!Presne,mám 15 mesačnú dcéru a presne tento problém máme aj my.Všetko sedí a sama neviem,ako na to. Ideme bojovať obidve a napíšeme si,ako sme pokročili????Držme si navzájom palce!!! 🙂

tinki
27. nov 2011

ahojte, tak moja staršia my vôbec nechcela spať v postielke, nezaberalo ani keď sme dali postieľkovú stenu preč a matrac bol na jednej úrovni s mojou posteľou. Aj tak nechcela. Tak sme postielku dali preč a dali sme normálnu veľkú postel k našej manželskej. Boli sme síce "ako v pionierskom tábore", ale len tak bola ochotná spať. A tak spala do svojich 3 rokov. Potom som bola už tehotná a tak sme posteľ premiestnili na iné miesto, aj keď stále v spálni a tak spí do teraz. No a s mladšou bude asi tiež problém, lebo je tiež celú noc nalepená na prsníku..tak uvidím, čo nás ešte čaká.

janka256
27. nov 2011

ahoj my sme to vyriesili tak ze sme valandu dali ku stene prisunuli manzelsku postel a ona spi s nami na svojej valande a je tam veeeeeelmi spokojna 🙂

4ocka
20. aug 2012

Moja dcera s nami spala do 3 rokov,a syn 1.5 roka s tym ze 0-6 spaval v kocary,inac nechcel,nedalo sa, 6-8 pri mne a od 8 mesiaca som mala dolu bocnicu z postielky a spal tak ze ked chcel cicik,prisiel,a ked mal dost skotulal sa ku sebe :-P a teaz pred mesiacom sme kupili poschodovku,daki sme ju zarovno nasej postele,aby ke pojdu dolu spadli na postel kym sa nenaucia. Dcera tam spi od prvej noci,par krat to na mna skusala,ale nelochodila. A synovi sa leb zmenila veljost postele 😀 teraz, pred par dnami som uz dala postel ku stene,moj 1.5 r syn uz vie pekne ist dolu, ked nema istotu,krici aby som prisla,... A uspavam ho v jeho postielke,hodim provizornu bocnicu idem spat do.mojej postele kt. Je pri jeho velea uz sa mi stalo ze cez to celo ku mne preskocil..ale je to 100 x lepsie,pekne,pistupne sa ucime,banujem ze som skor postel nekupila 😀