Priberanie bábatka po týždňoch

julia1386
29. apr 2015

Ahojte, poprosím Vás o radu. Moj synček pribral prvý týždeň po príchode z nemocnice 300g, no o týždeň na to pri prvej poradni pribral iba 50g. Lekárka chce začat s dokrmovaním, Neviem, v čom može byť problém. Mliečka vyzerá, že mám dosť. Viete mi poradiť ? Ďakujem moc

petka0202
29. apr 2015

Mi e.prikrmovaly od.zaciatku bo maly chudol a nepriberal narodil sa ako 2130 g a tyzden po prichode domov z.nemocnice sme.krasne zacaly priberat na um . Teraz mame 3 mesiace a.vazime 5200 g takze sa neboj mozno dobre.netaha a nevie sa tak nakrmit . Napr. Ako nas .

seahorse27
29. apr 2015

Ak dobre netaha, tak by nebolo odveci vyskusat odsat si mlieko a dat mu vypit z flase - aspon uvidis, kolko vypije. Je tam ale riziko, ze sa potom uz nebude chciet prisat k prsniku, lebo z flase to ide lahsie. Ale zas lepsie bude, ked bude pit tvoje odsate mliecko ako umele...

siska53
29. apr 2015

@julia1386 daj si preverit prisatie maleho u laktacnej poradkyne a casto si ho prikladaj. Skoda by bolo prist o mlieko kvoli tomu.. Radsej obetuj par eur na nu,ako nehorazne sumy za UM.
Moja tiez slabo priberala. Nastastie ma dr.do prikrmovania nenutila. Lebo jednoducho moja dcerka je taky typ papkaca. Striedavo oblacno,uz ma 3roky a stale patri skor k tym stihlym detickam a ma obdobie,kedy aj pekne a dost papa a i tak sa to na vahe ukaze len trochu.

sardinka333
29. apr 2015

@julia1386 50gr je naozaj málo, ale skus si zavolať laktačnu nech pozrie ako babätko pije, či nepije len predné mlieko a zadné výživné nevytiahne. Je aj možnosť dokrmovať tzv. suplementorom - cievka- jeden jej koniec je vo flaši s umelým mliekom a druhý koniec máš nalepený na bradavke. Takto by sa dalo dokrmovať bez flaše. Kedže ale máš dosť mlieka tak neviem či je to odpoved na tvoj problém. Na uvahy o ,,slabom mlieku,, sa mi zdá ešte skoro, ale ak by synček nepriberal tak by som skor volila najedené a spokojné bábätko s dokrmom ako kojenie hlava nehlava. Ja som mlieko synovi odsávala 4 mesiace a davala flaškou a nemyslím si že by bol nejaký ukrátený, viac chorý alebo niečo podobné. Lebo dieťatko sa stále vyvíja - jeho mozog, nervová sustava dozrieva a potrebuje kvalitnú výživu, teda potrebuje priberať a nie hladovať.

maca283
29. apr 2015

Ahoj aj moja mala priberala malo 100 niekedy 50 70 ale pohoda Nam iba poradila prikladať každe tri hodiny véžiť kolko spapa a po mesiaci to uz neriešila povedala nam že aj napriek slebemu priberaniu vyzera dobre a je čiperka Nevzdávaj a koj pokial možeš Ja ešte kojim a mala ma 19 mesiacov a mame 10kg a doktorka je spokojná

nanka3
30. apr 2015

@julia1386 ahoj, s tym prikrmovanim by som pockala, moja dr. vzdy vravi, ze kym dieta nechudne, je to OK, ako sa sprava dieta? place ? je nespokojne? to by si videla, keby bolo hladne, natahuje prsnik, opatovne sa prisava a pusta..... flasu by som radsej nedala, moze, ale aj nemusi sa stat, ze ti bude odmietat prsnik, este mozes skusit kontaktovat laktacnu poradkynu, ich zoznam najdes na www.mamila.sk