Problémy s učením. Nesústredené dieťa

manamani1
20. sep 2011

Mávate nervy pri učení s Vašim dieťaťom? Zvykne Vaše dieťa plakať, nedávať pozor? Sme len prváci, a dnes to bolo hrozné. Hocičo som povedala, za všetko sme plakali 😖

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Tu sa vsetky zeny hned hrabu do prace, na pestunky aj na jasle im bohato prispieva stat. A mamicky maju dni pre seba. POdla mna je to velmi sebecke. Lebo robia to aj take, ktore by nemuseli, kedze manzel dobre zaraba. Mna by mrzelo ist do prace tak hned, ja si chcem svoje deti uzit.

lenka3007
20. sep 2011

@simi251 oni ti nori su fakt trochu lahostajny k detom, voli sme raz na vylete kde bolo fakt prudke stupanie do kopca a nas maly isteny mnou a manzelom a norske deti dobreze nepopadali do rokliny, az mi krv v zilach tuhla...
@anjelicek26 napodobne, soplave deticky ci prsi ci snezi ci fuka stale vonku.. no hold, musime si zvyknut

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - neni to sebecke, zasa to ber tak, ze dlhsie ako 4 mesiace ti nikto miesto v praci nepodrzi a nie kazdy si moze dovolit prijst o miesto :(

Ale jasne, aj ja si chcem uzit deticky. Ale to musi manzel fakt dobre zarabat. Nas nastastie tak zaraba.

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Tak tu taka starostlivost v skole nehrozi. TU sa deti neprezuvaju, cez prestavky su vonku niekedy aj v dazdi, velakrat sedia na betone, na schodoch, schovavaju sa poza rohy na dvore a podobne. Na zaciatku chcu od rodicov papier ze mame uzatvorenu poistku urazovu aj taku ze ak by on nieco sposobil inemu a to im staci.

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Praveze to miesti ti podrzia az 3 roky. Nesmu ta vyhodit. Aj na SK je to tak ze ti drzia miesto.

irriss
20. sep 2011

@simi251
u nas 6.den absence nutne potvrdit lekarem(potvrzeni, ze nejsi infekcni), jinak dite NEPUSTI pres prah skoly...muzes chybet kolik chces
ale kdyz jdes napr. k logopedovi uz je problem v rodine a mas na krku socialku...nez se vylouci, ze problem v rodoine neni a jedna se o "normalni" vadu reci, ktera se casem spravi....
Jakmile zmeskas a neprijdes pro dite vcas, kdyz skonci vyucovani - za 5min. - ho odvazi na mistni mestskou policii....kde si ho muzes vyzvednout

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - tak neprezuvaju sa ani nasi. Ale inak ich nenormalne kontroluju. Ale Saska ma tiez taku malilinku skolu 63 deti do nej chodi, v triede je ich 16 a su tam nultaci a ich trieda a su tam dve ucitelky na nich...take komorne.

anjelicek26
20. sep 2011

@irriss - to je teda riadne divne 😕

simi251
20. sep 2011

@irriss Oni to beru tak ze ked sa dieta napriklad zajakava tak musi byt automaticky z neusporiadanej rodiny?

irriss
20. sep 2011

@simi251
rikaji tomu "Prevence" 😒

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Hmmm tu je jedna ucka na 25 deti. 😒

lenka3007
20. sep 2011

@irriss tak to je ozaj sila..

irriss
20. sep 2011

@anjelicek26
tak tady neexistuji satny ani prezouvani se...nejsou prestavky a chybi od krid az po toaletni papir vseee...
vloni jsme se slozili (rodice) na kopirku...porouchala se a reditelka rekla, ze kdyz jsme ji poridili MY, tak ji musime i na nase naklady nechat opravit...

lenka3007
20. sep 2011

@irriss prosim ťa a to si v ktorom kraji sveta?

anjelicek26
20. sep 2011

@irriss - jezkovi oci, kde to baby chodia do skoly? U nas maju vsetucko, nic im nechyba, velmi ich rozmaznavaju... dnes sme dosli od zubara, deti uz dojedali, len ucitelky hned okolo nej, ci je hladna, ze jej chytro este prihreju obed, proste je to take...komorne...rodinne tam.

simi251
20. sep 2011

@irriss To je hrozne s tou kopirkou. 😀 😀 😀 Od nas chceli len len papierove servitky na nos v krabicke a dobrovolny prispevok pre skolu co sa dava tak cca 10 eur normalne.

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Ale vy za studium platite, ze?

lenka3007
20. sep 2011

@anjelicek26 tuto tiež vsetko dostavaju, len tasku sme mu museli kupit...

irriss
20. sep 2011

@simi251 @anjelicek @lenka3007

Bydlime u more, krasne letni ltovisko....
Obedy vozi v krabickach jako "hamburger" u McDonalds...vetsinou uz vse studene..ohrivaji testoviny tak, ze je zalijou HORKOU vodu.....

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - ani cent, len uniformy kupujeme vlastne a platime 5€ za tu tasku na tu jej knihu a skolske papiere, ale to je tenulinke...

irriss
20. sep 2011

@anjelicek26
my platime ucebnice...na 1.stupni jen cast..
a dcerka co je vlastne v6.tride mne vysla zatim s ucebnicema na 440Eur..a to jeste nemame slovniky...

anjelicek26
20. sep 2011

@irriss - no ty blaho. Ale tak nasi tiez ziadna slava, mavaju pizzu, hranolky, lasagne, fish&chips, burgery, ku tomu milchschake, kolac alebo jogurt, a cucumber! Kazdy den 😀 Ale nie, niekedy maju aj zdrave, ale toto som musela tak vypichnut 😖 A preco ma slecna po roku v anglickej skole kazy na zubkoch ☹

anjelicek26
20. sep 2011

@irriss - nasi knihy nemaju, tak neviem, mozno neskor... netusim, to uz budeme naspät v nemecku.

manamani1
autor
20. sep 2011

@lenka3007 gumovat je u nas zakazane...chvalit chvalim aj ja,ale kes je toskarede,aj to poviem 😔

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Aha ja som myslela ze ked su jasle take drahe, ze aj za skoly sa plati. Ani my nic neplatime. Kupovali sme len 2 zosity a tri obaly a pisacie potreby. neviem ci to bolo vobec 10 Eur dokopy.

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - praveze odkedy je to - povinne - platit sa nesmie, aby sa to umoznilo vsetkym. Takze skola je zadara. Aj skolku od troch rokov preplacaju bud dve hodiny doobeda alebo poobede - oni uz od 3 rokov maju vyuku po dvoch hodinach - bud pisanie, pocitanie, alebo pocitac a pisanie alebo matika a citanie...kazdy den nieco.

simi251
20. sep 2011

@irriss
@anjelicek26 A co sa tyka obedov vo FR.....az prilis zdrave 😀 😀 😀

manamani1
autor
20. sep 2011

@simi251 tak to vacsie mensie az v prvej triede,tak ucitelka ta pekne odbila,to naspamat citanie dnes sme zazili aj my.Zo slabikara sme tlieskali slova-nabiflovane. a ked somju skusala zdola-ani necekla🙂...tak teraz ako?v praxi to nevie vyuzit,tak to potomje na h...o ☹

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - my sme z nemeckej skolky boli zvyknuty - nic sladkeho, ani pri obedoch, vsetko bio, kopa ovocia, zeleniny, na pitie len voda, proste ideal... tak sme boli taky vysokovany tuto...

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Tak tu maju tiez zeleniny a ovocia vela, maso vacsinou v kombinacii so zeleninou nie so zemiakmi alebo ryzou ci cestovinami, potom kusok syra je casto a ako dezert maju bud ovocie, alebo jogurt, puding a raz za cas kolacik ovocny. Piju tiez len vodu a jedia vela peciva s obedom.

To v Anglicku je brutal s tymi namburgermi a podobne.