Problémy s učením. Nesústredené dieťa

manamani1
20. sep 2011

Mávate nervy pri učení s Vašim dieťaťom? Zvykne Vaše dieťa plakať, nedávať pozor? Sme len prváci, a dnes to bolo hrozné. Hocičo som povedala, za všetko sme plakali 😖

ani3012
20. sep 2011

@manamani1 veru mám !!!Ani nie z to,že mu to nejde,ale že nechce.. ..
ale dnes som pozerala zošity z prvého ročníka a keď sa spätne pozriem,tak si myslím,že mám na neho len vysoké nároky....čo som vtedy obrblala ,ponadávala,tak teraz si hovorím,že vlastne to nebolo až také zlé...

ani3012
20. sep 2011

takto-keby som to pozerala cudziemu dieťaťu ,tak to pochválim.....

manamani1
autor
20. sep 2011

@ani3012 a ktorý ročník ste? aj ja mám taký pocit, že mám vysoké nároky. a dnes som bola užv takom stave, že som pobalila(este v klude) zosity a povedal jej,ze pojdes bez úlohy do skoly a zajtra budes mat vo vsetkych zositoch: "nemala D.Ú."...nakoniec sme to zvládli, a povedala: "zajtra budem poslúchať"😀DD

ani3012
20. sep 2011

@manamani1 😀 to máme aj my...vždy po úlohách prisahááááá ako si zajtra hne´d všetko urobíííí a druhý deň príde zo školy a zase dokola 😝

manamani1
autor
20. sep 2011

@ani3012 akoze vcera to bolo brutálne.este som jej hovorila,pan ucitel ani neuveri,ze si to ty pisala, a dnes....?no hroza. slubila som si,ze trestat nebudem,ale nepustila som ju von ☹

anjelicek26
20. sep 2011

Nasa chodi druhy rok do skoly, ale tak ma len 5 rokov, pri uceni je hodne nesustredena a ked citame moc dlho, zacne si vymyslat... my mame po skole hodinu pauzu - najest, prezliect, oddychnut - potom citame, piseme, co je treba - potom ma zasa 1,5 hodiny volno. A citame este aj rano pred skolou, nech to ma cerstve - a popravde jej to vtedy aj najlepsie ide.

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 presli sme si tym minuly rok....nervy boli zo zaciatku, skor zo strany maleho......ja som nedala na sebe pocitit, ze ma znervoznuje, to by mu asi nepomohlo........a viacmenej sme so zaciatku pisavali ulohy aj dve hodky, lebo jednoducho chcel oddych, tak to mal aj tak chvilkami, ze 5 minut ulohy a 10 minut sa hral.samozrejme, ked zistil, ze takymto tempom nestihne napr hrat sa pri kompe, takten cas ucenia sa predlzoval a prestavky skracovali, az sme sa dostali na 15 minut denne prri ulohach..........ono to postupne pride, hlavne netreba panikarit a neznervoznovat dieta🙂

simi251
20. sep 2011

@manamani1 Ahoj ty mas prvacku? My tiez prvacika. A ide ma porazit. Ani nie ze by nechcel robit ulohy. Tie zatial chce. Len najhorsie na tom je, ze my sme vo FR a ja sama neviem ako s nim tie ulohy robit. Vsetko je tu uplne inak ako si ja pamatam zo skoly. A najhhorsie je, ze on mi sice donesie zo skoly listok, kde ucitelka napise napriklad ze precitat stranu 15. No ale ked som pozrela na stranu 15 a videla co tam je, tak neverim ze prvacik po 2 tyzdnoch ma vediet precitat slovko Musicien alebo Magicien. Ved my ako deti sme predsa robili v prve dni len vlnovky a slucky, nie? Tak sa chcem opytat teba ako mamicky slovenskej prvacky, ze ake ulohy dostavaju na domov. Co sa momentalne ucia? Tu uz musia pisat cele slova. Som z toho zufala a potom jasne ze sa vyvrsujem na synovi a potom ma to mrzi. Chuda a on mi ani nevie presne povedat, co ucitelka kazala robit. Co je normalne, ved je tam este len 2 tyzdne a ma este chaos.

manamani1
autor
20. sep 2011

@aduskatt tak som skusala najprv aj tak. povedala som jej,ze nech pozera 10minut telku,alebo nech si da dve kolecka v ulici-zacala plakat."ona je najhorsia,skaredo pise".......-obvinovala sa...tak som sa jej spytala ci chce byt upratovacka ulice alebo doktorka?kde sa musi ucit, a kde nie....vsetko som skusala....za vsetko plakala.uz som si ja dala 2 facky,jak nejaky psychicky pripad🙂)))...tak preco sa fackam? vravim jej: "mám teba"??? 😀 ...no hrozne..

aduskatt
20. sep 2011

@simi251 no nas, ked bol minuly rok prvak, tak prvy mesiac len ciarky a vlnovky a podobne...a na ulohu mali toho 4 strany............na infarkt, ale prezili sme........ovsem citanie, take ako pozname my, prislo omnoho neskor

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 ja nebazirujem na tom, aby pisal krasne graficky, hlavne, ze sa to bude dat precitat a nasa ucitelka mi dala za pravdu........nie vsetci sme schopni pisat ukazkovo🙂)nam na rodicku povedala asi tolko.pozrite sa, ako pisu Vasi lekari🙂) a tym to bolo vybavene....a zrusila som cvicny zosit, pisali sme hned naostro.....ak to pisal najskor do cvicneho, tak sa unavil pri tom, ze naostro to bolo naozaj zle..........
btw, skusala si aj uplatky? xixi.......ja obcas ano.a vyplatilo sa aj to

manamani1
autor
20. sep 2011

@simi251 ahoj,tak tvoj pripad je tiez zaujimavy.u nas mame len ciarocky,vlnky,lastovicky,jednotky,dvojky.ZIADNE SCITANIE,ODCITANIE A ZIADNA ABECEDA! v slabikari mame rozpravat vety o obrazkoch,skusit slabikovat a rozvijat vety.pismenka sa zacnu ucit v oktobri a postupne.miesat spoluhlasky so samohlaskami.najpr napr.pismeno "A" a potom pismenko "M",aby vedeli precitat "mama",alebo "mama má...",a u vas sa neucili pismenka len hned precitat 15.stranu????

manamani1
autor
20. sep 2011

@aduskatt ako myslis peniazky? 😀

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 jeeejda, to neeeeeeeeeee🙂))ale nejaku drobnosticku🙂)obvykle zo bolo raz za cas nejake auticko do 2 EUR🙂

simi251
20. sep 2011

@aduskatt No ved to. Tak som si to aj ja predstavovala. Ale na konci minuleho roku v skolke som sa dozvedela ze tam ich vlastne uz ucili vsetky pismena a dokonca aj tlacene aj pisane. Co ma dost sokovalo. No a teraz hned nabehli na slabiky aj cele slova. Oni ked dostanu ulohu na domov tak musia pisat cele slova podla predlohy. V podstate odpisuju alebo odkresluju alebo ani neviem ako to nazvat. No proste postavene na hlavu. Nejako v tom postradam system. A vysledok je potom asi taky, ze tie deti sa slova ucia naspamat mam pocit. A ked vidi slovko ktore este nepozna, precita si prve pismeno a zvysok len hada ze co by to mohlo byt. No proste na nervy. Ja som z toho taka zuriva a vobec neviiem ako ho teda mam doma ucit. Vies co, radsej by som s nim pisala tie 4 strany ale nech to ma nejaky system. TU je skola do 17.00 takze neviem kedy by sme tie 4 strany dopisali, asi rano. 😀

A co je uplne ze naj........ze na konci skolskeho roka bude na SK preskusany zo slovenskeho jazyka. Uz teraz sa toho bojim, ako mu vysvetlim tie rozdieli v pisme aj vyslovnosti.

A ozaj co musi taky prvacik na SK zvladnut na konci skolskeho roka?

manamani1
autor
20. sep 2011

@aduskatt aha tak...my sme sa dohodli na tom,ze za prvu jednotku dostala nieco,a za kazdych 5 dalsich si vzdy moze vybrat zasa nieco.asi tak...

aduskatt
20. sep 2011

@simi251 no, tak to ti nezavidim.....nás musel vedieť písať, čítať, z matiky počítať plus mínus 20, bez prechodu cez desiatku

manamani1
autor
20. sep 2011

@simi251 abecedu(citat pisat prepisovat) a pocitat do 20.

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 tak to je fajn pristup, lenze to by som skrachovala, xixi..nasa ucka davala vela hviezdiciek a jednotiek🙂

manamani1
autor
20. sep 2011

@aduskatt no tak mi mame zatial dve jednotky. tak uz potrebujeme len 4🙂)

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 no, tak nas dnes doniesol 4 hviezdicky🙂)
a v prvej nosieval casto aj tri jednotky za den

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - nasi v anglicku citaju rovno cele slova, uz od prveho dna, na zaciatku maju knizky s 5 vetami v celej knihe, teraz sme asi pri 20 stranovych knihach a na strane su cca. 3 vety. Pekne postupne. Ono je to ine, ked nie je jazyk - pis ako pocujes ;)

Tiez pisu len tlacenym - inak je dost hovadina ucit sa v dnesnej dobe pisane pismo - a ked robi ulohy, tak opisuje podla predlohy... aj tym sa uci... rozoznavat slova.

irriss
20. sep 2011

@manamani1

tak dcerka je uz druhy tyden na Stredni (ale je to vlastne jakoby 2.stupen) a prinesla sve prvni znsamky - "osmicky a devitky"...desitky se pry nedavaji, az za vyjimecne rychlou a spravnou praci...
A dvojky nosi zatim jen vzkazy, co koupit a cim prispet do skoly...na znamky a uceni zrejme jeste nenasly cas...resi se, kdo koupi papir, kdo kridy a kdo toaletak...proste pruser...

p.s. Bydlime v Italii 😉

manamani1
autor
20. sep 2011

@aduskatt tak to zas ni
eeeeee🙂)

simi251
20. sep 2011

@manamani1 Pismenka museli zvladat uz v solke a kompletne aj tlacene aj pisane. Ked som sa voci tomu ohradila tak mi ucitelka v skolke povedala ze treba doma cvicit lebo ze niektore deti v jeho veku uz vedia citat. A bola som vybavena........ Takze Vam slovenskym mamickam nekonecne zavidim slovenske metody. 🙂

Teraz uz citaju cele slova.......ale myslim si ze skor naspamat tie co prave preberaju......te co su prave na tej strane, potom musia ukazat v tom slove kde sa nachadza urcita slabika a vytlieskat rukami cele slovo po slabikach. Alebo maju napriklad napisanych 10 slov roznych, niektore su rovnake ale inym pismom a oni musia tie rovnake zakruzkovat. Neviem ci sa vyjadrujem zrozumitelne ale snazim sa, neviem ani ako opisat tu ich metodu.

No a co sa tyka matiky, zaroven maju doma precvicovat pisanie cisiel ale oni uz pomaly v skole aj scituju do 10!!! Take veci ze ktore cislo je vacsie, mensie to uz vedia zo skolky.

STrasne, ze???? Ja si uz pripadam niekedy ako keby som mala doma druhaka.

A u vas sa znamkuje uz teraz? Tu dostavaju smajlikov.

aduskatt
20. sep 2011

@manamani1 sak aj to pride, neboj, budes pomaly stupnovat naroky, aby si neskrachovala na tych odmenach, xixi

lenka3007
20. sep 2011

@manamani1 jeeej neni som v tom sama? tiež je to u nás tak. Všetko povypinam, aby bolo ticho a on si vždy najde niečo zaujimavejšie, ako pisanie. Ked ide z cesty, tak mu to vygumujem a vtedy začne plač a slonie slzy. Pritom na neho nekričim, chvalim ho, ked to je pekne, len som si všimla, ze to chce mať rychlo rychlo a potom to načarbe vseliak...U nas v Norsku neznamkuju, vždy mu dá učitelka len nejakú nálepku do zošita...

simi251
20. sep 2011

@anjelicek26 Takze aj u vas pouzivaju taketo INE metody? To odpisovanie slov sa mne osobne nepaci. No co uz.

A to pisane pismo to ti teda poviem. A este k tomu toto francuzske pisane je uplne ineeeee. Fakt ma ide porazit.

Tiez budete robit skusky na SK? Ci deticky su anglicania? My musime aj na SK lebo sme slovaci.

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - Saska je druhacka a ma 5 rokov, teda v skole je druhy rok. Pocitat vie do 50, ale scitovat, odcitovat len do tych 20... tiez hlaskuju, citaju, robia kopu veci... maju "slovneho detektiva", kde hladaju slova obsahujuce urcite hlasky... citanie nie je ziadne eso, ale ide jej to celkom dobre.

No tak asi... Saskina spoluziacka - nasa mala susedka - Saske predcitava rozpravky, uzasne, krasne, plynule...tiez ma len 5...ale tak po dvoch rokoch skoly sa neni co divit...

anjelicek26
20. sep 2011

@simi251 - nie oficialne su obe deti nemci, aj ked krpec sa narodil v anglicku a Saska na Slovensku. Na Slovensko sa nebudeme vracat, este rok sme urcite v anglicku a potom nazad do nemecka. Tam preskoci triedu - ale pojde do americkej skoly - kde maju rovnaky system. Tak snad nebude z toho cela rozhodena, vyuku bude mat nadalej v anglictine.

Ako mne to vysvetlovala - su dve metody naucit sa citat. Citat cele slova - v krajinach kde je ina vyslovnost, ako sa slovo pise - a citat po pismenkach a postupne spajat - to napr. na Slovensku. Ale obe cesty vedu k cielu 🙂