Strašný plač u 1,5 ročnej keď už máme ísť domov

katizz
14. mar 2019

Maminky prosim Vas, neviem co robim dobre alebp co robim zle, mam dcerku 1.5rocnu.. vzdy ked ideme von na hojdacku/smykacku.. do piesku proste to je jedno a ked je uz cas ist domov strasne place krik blak na celu ulicu ako keby som ju tyrala, doma ked place, alebo ju boli brusko a vrieska tak vzdy sa chce hodit na zem a buchat si hlavu o zem...
Mame iba ju cize vsetok cas ide tam.
Uz si neviem rady, co by som mala spravit aby to nerobila?

dzulli1980
14. mar 2019

Nič nerobíš zle ... v tomto období je to úplne normálne ... o nás vedela celá dedina, keď sme išli z ihriska domov ... prešlo to.

dskjhfdlkdjhl
14. mar 2019

@katizz prejde to, ale netreba povolit-aby si nemyslela, ze si vyplace to, ze ostane na ihrisku.

diewcatqoo
14. mar 2019

Ahoj, je to normalne. Tiez sme isty cas odchadzali z ihriska tak, ze nas poculo pol mesta 🙂 nezaberalo vobec nic, ani vysvetlovanie, ani lakanie na nieco dobre, ani odpocitavanie typu este raz sa smyknes a ideme...
Az som objavila fintu 🙂 syna velmi fascinuju odpadkove kose (ja viem, je to divne asi.. chce byt smetiar :D ) a cestou z ihriska zbierame kamienky, ktore davame do kosov az sa "nahodne" ocitneme pred nasim vchodom.

beky1813
14. mar 2019

Ja mam rocnu a robí to iste 😃 klasicky vyvoj deti

conspi
14. mar 2019

@katizz mám to podobne... Syn má 16 mesiacov a keď nie je po jeho hádže sa o zem, vrieska akoby som ho z kože drala a podobne. Keď ho chcem zdvihnúť zo zeme, tak nohy povykrúca tak, aby som ho nepostavila. Občas sa hanbím ako pes ale už to neriešim tak ako keď s tým začal. Teraz ho nechám vyzúriť a čakám kým sa postaví. Ono to prejde 😂

andreja13
14. mar 2019

@katizz mne to syncek sice nerobil, je pokojnejsi, ale deti od kamratok v 1,5 roku az 2 hucali koly vsetkemu, neviem zacina asi nejake to prve obdobie snazit sa o vzdor. Skusaju ci sa da ci nie, co si mozu dovolit a co im prejde. Drzim palce. Ak by to nepreslo rok a viac riesila by som to s odbornikmi uz keby sa mi to stane,

domcci72
14. mar 2019

podla mna ma len take obdobie, to deti v jej veku proste mavaju. treba si ich v tej chvili nevsimat, bo ako nahle im budete dohovarat a prosit ich, tak sa budu jedovat este viac. ked pridu na to, ze to s vami nic nerobi, tak ich to prejde aj samo

eri444
14. mar 2019

@katizz tieto stavy proste deti majú. Ty s tým nič nespravíš. Musíš to len rozdýchať a ísť ďalej. Ju to prejde, neboj nič

drimonna
14. mar 2019

Aj ja som bola strašne zlá... Mňa rodičia nosili k psychiatričke... Tiež niečo podobné som robila,ale ja extrémne ...za všetko som revala,hádzala sa o zem (susedia si mysleli,že má týrajú)a tak...😶 Mna zobrali ku psychiatričke (viacej krát) a furt,keď som bola zlá,tak mi hovorili,že ma tam zase záberu,tak mám prestať (samozrejme som neprestala)....plač zastavíte asi tak,keď urobíte čo ona chce,ak teda nereve za kúsok papiera,ako ja som plakala za všetko.... Aj teraz niekedy mám také "záchvaty" rev,krik,hádzanie vecí,ale už nie som ako predtým až tak....Ja neviem,že či mi tá psychiatrička vtedy naozaj pomohla,ale dávala mi asi nejaké prášky na spanie...nato sa už nepamätám... To prejde,ale ja budem taká výbušná už asi vždy,ale už sa nehádžem o zem,iba keď už mi fakt šibe (to nie je často)...

ellieellie
14. mar 2019

Ahoj, ja mám 1,5 ročného syna a tiež máme niekedy problém odísť z ihriska. Raz je to úplne v pohode, inokedy tiež robí cirkus.. čo sa mi osvedčilo, je dostatočne včas a často ho informovať o tom, že už pôjdeme domov, že má ešte 15 min, 10 min, 5 min, potom že sa ešte môže napr. pohojdať a ideme. Jasné, že ešte nevie, koľko je 10 minút 🙂 Ale chápe už veľa a rozumie, že sa blíži čas odchodu. A úplne naj, niečím ho zaujať, namotivovať k odchodu. Ale na to už musíš prísť sama, čo platí na tvoje dieťa. A bude sa to pravdepodobne každú chvíľu meniť 🙂 Takže sa treba naladiť na dieťa.. na čo je aktuálne najviac namotané. Napr. my sme raz na prechádzke videli pristávať vrtuľník, takže s tým prišla mánia lietadiel. Akonáhle počul lietadlo, bol celý bez seba, takže som to vždy využila - našťastie lietajú často 🙂 A zobrala ho na ruky, že ideme pozrieť lietadlo ako letí a ani nevedel ako, už sme boli preč z ihriska 😃 Teraz je zas mánia “tatino”, úplne na ňom visí, sú riadni parťáci, takže ho pripravujem, že ideme domov a keď príde čas odchodu, poviem, že už je doma tata a teší sa na nás, že ideme domov za tatom.. zopakujem párkrát a už sa aj sám pýta, že chce ísť. Prípadne ak je to doobeda a ešte nie je manžel doma, malého namotávam na to, že ideme domov a zavoláme tatovi halo halo 🙂 Samozrejme vždy to potom aj dodržím! A sľubujem, že nás tata čaká, iba keď je fakt doma. Držím palce

katizz
autor
14. mar 2019

Nemozem ju bohuzial nechat revat na zemi lebo si hlavu potom bucha o zem a to vazne nechcem..

vierka_z
14. mar 2019

@katizz Neviem, mne keby toto robi dieta snazim sa nejako ho to pozitivne od naucit nieco za nieco, a neklamme si nemusi to byt obdobim. Taka hysteria mi nepride ok.

amieima
14. mar 2019

@katizz tiež si myslím,že to prejde.u nás celkom zabralo,že som viackrát zopakovala,že ešte sa raz smykneme a raz pohupeme a ideme domov. A povedala som,čo nás bude doma čakať -budeme sa hrať. Celkom zabralo 🙂