Ako naučiť spávať mesačné bábo?

mamina084
20. feb 2012

Ako sme prišli z pôrodnice tak cez deň celkom pekne spí a v noci je hore ak zaspí tak po polnoci niekedy aj o tretej ráno. Cez deň papá pol hodiny alebo desať min. ako kedy, ale večer by jedla stále. Je schopná aj dve hodiny papať zatiaľ len dojčím bojím sa či mám dosť mlieka, ale takto špekuluje 🙂 len večer. Za dva a pol týždňa sme pribrali 700g.

katmi
20. feb 2012

@mamina084 ako chces mesacne babo naucit spat??? 😕 nemozne! otocila si asi len den s nocou... to sa stava.. treba len vydrzat...

janulkan
20. feb 2012

@mamina084 prvych 6 tyzdnov dieta nerozoznava noc a den, s mlieckom na vecer byva trosku obcas problem kedze cely den si unavena a netvori sa ho mozno tolko ako v noci a za druhe vecer byva babatko unavene z celeho dna a preto chce citit mamicku a dudlovat si na prsniku 🙂 preto sa o mliecko neboj, len si malu prikladaj ked bude chciet... v noci sa s nou velmi nebav, nesviet aby si vyvolala dojem noc a cez den sa hrajte a rozpravajte - v ramci poziadaviek malej ale 🙂

petrake
20. feb 2012

ahojky, aj ja som predne pred 2tyzdnami mala tento problem, maleho sme cez den potom zabavali kolotocom, hrackami, rozpravali sme sa nim a teraz uz ma 6tyzdnov a klop klop, spinkame v noci pekne, budime sa len na didku 🙂 drzim palce

salma22
20. feb 2012

aj kamoska mala tento problem a doteraz to malej ostalo ked sa zobudi o polnoci tak ze hore aj 3-4 hodky ☹ skus ju trochu budit a trochu ju prinutit aby bola hore cez den a uvidis ci vecer bude aspon trochu buvat skusila by som to

rora
20. feb 2012

my sme to mali prve tyzdne tiez vselijake, ale uz ked zacala rozoznavat trochu okolo tych 2 mesiacov tak sme nastolili rezim okolo osmej kupanie a potom v pritmi a potichu papanie a uspavanie kazdy vecer rovnako, aj ked je to niekedy boj,nechce sa jej zaspat, fungujeme uz takto kazdy den a spi az do rana (zobudi sa len na krmenie a spime dalej, a ziadne prihovaranie aj pocas prebalovania, pekne potichucky 🙂, jednoducho si musi zvyknut. a samozrejme cez den sme sa vselijako hrajkali, rozpravali, a myslim si ze uz teraz vie ten rozdiel medi dnom a nocou.

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

nathalie111
20. feb 2012

ahoj...priberate pekne,s nedostatkom mliecka by som sa na tvojom mieste netrapila...podla mna,treba vydrzat...moja mala (do cca 3 mesiacov) mala tiez podobny rezim,zaspavala nam okolo jednej,druhej po polnoci,navyse mavala koliky,takze cely vecer az pokial nezaspinkala,strasne plackala a nic nepomahalo..a stale by len bola visela na prse...tiez sa len dojcime...cez den mi spinkala pekne,v kociku aj 3-4 hodiny...po tretom mesiaci sa to v noci trosku zacalo zlepsovat,uz nas brusko tak priserne netrapilo a cas zaspavania pomaly posuvame smerom nadol,takze teraz zaspinka o deviatej,desiatej,,,to je v porovnani s tym o polnoci a neskor super... 😉
takze moja rada je vydrzat...dojcit na poziadanie,aby sa tvorilo vela mliecka....je to urcite narocne,ale tie detusky nam vsetkym,myslim,za to stoja...a potom oddychuj,ked oddychuje malinka,aj cez den si pospi,ak sa da...treba vela pit,cistu vodu,Vineu,aby si mala dost mliecka a ona mala pokojnu a usmiatu maminu... 😉

zuzana581
20. feb 2012

@mamina084 v prvom rade súhlasím s @katmi mesačné bábo nenaučíš ako má spať. Ja som od narodenia detí robila tak, že počas dňa bol doma hluk ako obyčajne. Išla telka alebo rádio, robila som bežné veci, bol tu proste bežný denný ruch a svetlo, žiadne zatiahnuté rolety. Večer bol klud. Ak telka, tak len velmi ticho a tma. Ani nočná lampička a ono si tie detičky pomaly zvyknú, že to je deň - ruch (sme aktívny) a to je noc - tich (spíme) Nič sa neboj, bude dobre 😀 Aby si bola odpočinutá a v podode, tak odpočívaj vtedy kedy dieťa. Vylož si nohy a pusti si oblúbený film, alebo si pri ňom pospi, hlavne nech sú cez deň doma nejaké zvuky, takže nechaj pustené aspom to rádio.

libertine
20. feb 2012

my sme ucili spat vytvorenim rezimu, dalej vecerne kojenie pred spanim v kludnej miestnosti, stale na rovnakom mieste a v tme. plus zavinovanie na pevno na noc. akurat ze ked mala dcera koliky, vtedy to slo tazko - to bolo v case 3 tyzdne - 2 mesiace cca. to sme museli len vydrzat.

miskap
20. feb 2012

Také malé miminko ťažko naučíš na režim, my sa mu prispôsobujeme. Ak však nechceš v noci okolo neho skákať niekoľko hodín, treba len nakojiť a uložiť ho na bok spinkať. V noci nie je treba nechávať odgrgávať, zvyčajne dieťa papá pomaly a nenahltá sa vzduchu. Pri odgrgávaní ho len zobudíš a môžeš znova uspávať. Takisto prebaľovať nie je vždy treba, len ak je dieťatko pokakané. Netreba s dieťaťom komunikovať, nesvietiť, všetko urobiť rýchlo a potichu. Cez deň je to opačne- rozprávame sa, cvičíme nožičkami, nechávame grgať, hráme sa....Je to úplne normálne, že večer dojčíš dlho, mliečka je menej a veľa robí aj únava. Treba si ľahnúť a oddychovať pri dojčení. Časom sa to upraví.
Prajem všetko dobré.

nikush
20. feb 2012

tak male babatko na rezim spanku nenaucis. uz po 1,5-2 hodinach je unavene a chce spat, moja dokonca este aj teraz 🙂 mozno si len prehodila den s nocou, viac by som sa s nou cez den bavila, samozrejme, ako to tu bolo spomenute, bezne denne ruchy sa nesnazit eliminovat, aby si nato zvykla a v zasade, by soim zvolila nejaky vecerny ritual tj. v rovnakom case kupat, pomasirovat, v klude nadojcit a spinkat...nepojde to hned, ale casom to pride. deti potrebuju pevne "rezimy" nakolko im to dodava istotu.
a co sa mlieka tyka, isto ho nemas malo, mnakolk opribrala krasne, ale ak mas nahodou ten pocit a chces mat istotu, tak si kup homeopatika na podporu mlieka, zdvyhnu trochu produkciu, len potom pozor na naliate prsniky, pi viac vody este...

feb13
20. feb 2012

Po sestonedeli sa to upravi.

anicka1981
20. feb 2012

haha, nas zacal normalne v noci spat od 7meho mesiaca, inac dovtedy sa budil kazde 2hodiny non stop, a cez den spal 2x po 20 min,,,, takze sme nenaspali vela 😉

katkaag
20. feb 2012

bože...moj maly ma 13 mesiacov, stale ho kojím a do teraz som este neprespala jednu celu noc...jednoducho sa budi aj 2-3 krát, niekedy 4krát za noc... a som tu žijem, ved mam iba jedno dieta, chcela som ho tak sa mu naplno venujem aj v noci...a neriesim ako ho naucit spat, on sam na to príde ked bude jeho cas...tak daj tomu aj ty cas, ved mas malinke babatko..tak si ho užívaj aj v noci 😉

jabadaba
20. feb 2012

trosku predcasne. Mesacne babatko sa spamatava zo svojho prichodu na svet. Netusi co je den a co noc. Musi si najst postupnym vyvojom svoj klud a poriadok. Necakaj od neho, ze Ti zalomi tak ako chces. Spanok dietatka sa meni postupne ako sa menia aj jeho naroky na jedenie. Do tych troch mesiacov sa vsetko len utriasa, obaja si musite zladit rezim a zvykat si na seba. Takze trpezlivost.

hoogy
20. feb 2012

niekedy mam pocit ze niektore mamicky ci robia s tymito otazkami srandu. moj maly sa budil v noci este do 2 rokov. tak si odpovedz sama. 😠