Sústredenie sa u ročného chlapca

21. apr 2024

Ahojte, mali sme rocnu kontrolu a dodzubkalq nas Dr. ze na svoj vek vela veci nevie. Ze vidi, ze je zivy, hyperaktivny aleze ho musim ucit.
Ja mu urcujem hranice a 3000x ukazem nech mi ukaze kde mam nostek a on mi vzdy plaskne po tvari. Ale ked ideme k vypinacu bacne po nom vie, ze zasvieti. Vie, ze ovladacom sa da nirco pustit aj ked TV nam tu nebeha. Papa urobi ked sa mu chce, nikdy nie ked ja chcem. Neviem ako keby ako si ziskat jeho pozornost. Aj som pretriedila hracky az tu nema milion vnemov.
Neviem si rady. 🥺

babovka2321
21. apr 2024

Moja rada - pusti to z hlavy. Toto tabulkovanie deti a zoznamy, co musi kedy ovladat... zbytocne stresovanie uz tak vystresovanych matiek. Deti nie su cvicene opice.

anjelicek26
21. apr 2024

Vidíš celkom jasné,že veci,co ho zaujímajú,sa nauci rýchlo a chápe.. nebavia ho blbosti,ako kyvat na povel.. múdre dieta.. nájdi veci,co budu zaujímať jeho a vie aj využiť...

autor
21. apr 2024

@babovka2321 ja viem len ma dost sklamalo, ze akoby narazala, ze sa mu nevenujem alebo co 🙈

autor
21. apr 2024

@anjelicek26 len ked chcem az sa prituli hned sa pruzi a uz chce lozit len ma vycape

viestta
21. apr 2024

Nie kazdy clovek je mojkaci, tvoj syn asi bude z tych nemojkacich, alebo okrem toho aby sa s tebou mojkal mu svet poskytuje mnozstvo zaujimevejsich podnetov, ktore chce spoznavat. Tak ho nechaj spoznavat svet, ty ho v tom spoznavani len sprevadzaj

jazula
21. apr 2024

Kamoška má takú nekontaktnú dcérku…už má vyše dva roky a vraj prvú pusu, ktorú jej dcérka dala sama od seba (že sa k nej vyslovene pritúlila a vlepila jej veľkú pusu na líce) bolo úplne nedávno, na prechádzke s nami. Moja dcérka (o chvíľu 3r) je naopak veľmi kontaktná, vypýtala sa na ruky a pusinkovala ma…a jej dcérka vyslovene sledovala a napodobnila 🙂. Moja dcérka zasa od nej odkukáva takú odvážnosť v pohybe, veľmi vidieť, ako sa vzájomne posúvajú a až je neuveriteľné, ako sú rozdielne.

autor
21. apr 2024

@viestta akoze nechavam ho, nenutim len mi to je luto

dada0902
21. apr 2024

Toto dobre poznám ja som tiež chodila zo synom po byte všade ako šibnutá a len mu ukazovalo toto je to tamto je to tu máš noštek tu ocko a mal dosť tiež na haku chcela som daj mi papa a tiež ma ignoroval a také srandy som s nim robila ho to naučiť a všetko možné až som si prišla ako blázon potom sa to zmenilo a začal všetko robiť asik to chce len trpezlivosť s nim sa dalo viac pracovať tak od 1,5r tiež nebol nejak extra na pusinky mojkanie potom sám od seba chcel on bol aj dosť jedovatý ukricany taky protivny chlap keď porovnám s dcérou ta je úplne iná rada sa tuli mojká chce sa učiť nové veci ide to s nou ľahšie než keď som od neho chcela rozumne veci a nie nerobila som z neho cvičenu opicku len som vedela ze ma vedieť nejaké veci jednoduché co boli potrebné ja som sa veru dosť pri ňom natrápila a naplakala aby niečo vedel

kikusenka1
21. apr 2024

Môj syn sa mojka len s mojim mužom. Ma 3 roky a nekyva nikomu 😀 vedel vždy kde ma nos, ucho ,líčka ale na povel to nikdy neukazoval. Začal to až potom ako sa mi narodila dcéra a keď som sa jej pýtala kde ma nos tak on ju predbehol a ukázal na sebe. Takže to zw niečo nerobí neznamená ze to nevie. Takže za mňa je to v pohode. A tabuľky na moje deti neplatia. Dcéra vždy všetko robila popredu a syn aj keď bol šikovný tak on mal svoju hlavu. To ma asi po mne túto povahu. Ukáž no neukáže. Dáš? Nedám. Mam sa na čo tešiť 😂

autor
21. apr 2024

@dada0902 takze sa nemam bat?

autor
21. apr 2024

@kikusenka1 no on urobi len ked on chce aj na meno sa otoci len ked on chce a viem, ze ma pocuva 🤷‍♀️🙈

kikusenka1
21. apr 2024

To ale neznamená ze mu niečo je. Proste ma len takú povahu. Moja kamoška ma 2 ročnú dcéru a stále nechodí. Všetky výsledky ma v poriadku a lekár skonštatoval ze sa jej proste nechce...

dada0902
22. apr 2024

Nie nebojte sa uvidíte ze sa zachvíľku rozbehne pri takto malých detoch sú zmeny každým dňom držím palce

akvi
22. apr 2024

Jzs , nechce pani dr , aby už čítať vedel??? Kks, nemám slov. Prosím ťa, pusti všetko z hlavy, normálne sa venuj dietatu, nič špeciálne ročné dieťa naozaj nepotrebuje. A nie je ani cvicena opička, že bude mávať na požiadanie a pod. veci. Vidíš, že dieťa je živé, hravé, rozumie, chápe dokonca niektoré veci akcia-reakcia ( bacnem po vypinaci, svieti svetlo a pod.), čo akože iné má ročné dieťa vedieť?? A sústredenie? Nemyslíš vážne, ročné dieťa neudrží pozornosť ani 5 minút, čo minút, sekúnd. Nechápem niektoré premotivovane dr., potom vyplašene mamy sa tu na MK pýtajú, či ich 10 mesačné dieťa nie je autista, lebo sa neotočilo, keď ho oslovili. No ani sa nečudujem, keď sa z decka robí objekt pozorovania. 🙄

autor
24. apr 2024

@kikusenka1 ano? moj ma problem ma ako keby vnimat 🙈

autor
24. apr 2024

@dada0902 dakujem, knizka nic ho nebavi ale rozumie mi 🙈 ked chcem nieco podat je to krasne 🙈

autor
24. apr 2024

@akvi ano robia to lekari, nie my matky... kedysi neboli dotazniky a bola ta doba troska uvolnenejsia 🙈

zuzi0911
24. apr 2024

🤣🤣🤣vždy mi plaskne po tvári....😅
Som na tom rovnako ....
Ukaz časť tela ...to vôbec,,,.....kde je zvieratko....vôbec....teraz skúšam,že dám mu do nádobky kocku a vedľa dám 2 kocky a ma vybrať farbu ktora je v nadobke ...🤣 chytí nadobku ,vysype ju a ide preč 🤣 ..

Nevie ešte ani mama povedať...zato KDE to stále kričí 🤣....
Neobsedi 10 minút,stále niekde leze keďže ešte nechodí...Naš dr to berie v pohode ...ma čas....

Bude mať 13 m .

monicatko20
24. apr 2024

Toto mi pripomenulo našu poradňu keď mal malý cca 7mesiacov..doktorka ma doslova do*ebala (pardon za vyraz) za to, že malý nerobí ťapušky, nepriloží si telefón k uchu a nerobi haló, nevie načo slúži hrebeň , nepije akože z pohára.. no ostala som obarená kukať, vrátila mi dotazník , že do ďalšej poradne sa to mame všetko naučiť 🙈 Normalne s plačom som odtiaľ išla, muž kukal na mňa, že či mi šibe.. No nerobil to ďalšie tri mesiace 🤣🤣 proste bol lenivý, zaujímalo ho všetko ostatné..V 8 mesiaci nám začala silná separačná úzkosť a tam to ním uťalo..tým, že bol cely deň nalepený na mne, všetko sám odkukal..a taky je do dnes..nemusím ho učiť, opakuje sám 😊 Takže absolútne nerieš..kazde dieťa má svoje tempo, všetko krásne dobehne keď príde jeho čas 🙏 Moje dieťa sa doteraz učí len to, čo on chce..v knižke ukáže 8tisic vecí ktoré sú tam na vyžiadanie, ale keď mu poviem aby niečo po mne zopakoval keď sa mu nechce, ani bohovi 🤣

angel993
24. apr 2024

Toto robí môj svokor. Vždy keď vidí môjho syna, pýta sa ho podobné veci. Kde máš nos? Kde je mama? Ako robí pes? Koho máš najradšej? Ukáž ako spíš. Ako robí auto? Aký veľký vyrastieš?
Pritom vie, že syn na tieto otázky nebude odpovedať.
Ja som celkovo to skúšanie detí čo už dokážu nejako nepochopila. Mám síce len 2 deti, ale sú úplne rozdielne. Nechápem ako chcú niektorí ľudia napchať všetky deti do jednej tabuľky.
Čiže ja toto ani u detí nepodporujem, radšej ich podporujem v tom čo ich zaujíma. 2 ročný síce nevie napodobniť zvuky zvierat, ale zato pozná celú abecedu. Možno ho to po čase prestane zaujímať a začne sa zaujímať o zvieratá.

autor
26. apr 2024

@zuzi0911 no moj stale opakuje mammamamama ale ci cielene uz fakt neviem, ked zavriem dvere, ze WC bucha a krici mamama ale niekedy aj ked vidi ocina, ci nieco sa mu nedari 🙈🤷‍♀️ a presne kyblik vysype, vsetko rozhadze a vali dalej 🙈😮‍💨

autor
26. apr 2024

@monicatko20 ja viem ja len nechcem nic urobit zle a byt zla mama, maly je iba raz a ja neviem ako to robit spravne 😮‍💨

autor
26. apr 2024

@angel993 ano asi mas pravdu, nemala by som hned za vsetkym hladat nieco zle 😮‍💨

letfenixa
26. apr 2024

Mala som výhrady k synovej pediatricke, ale chvalabohu aspoň nikdy mi nepovedala, čo by už mal robiť/vedieť.

monicatko20
26. apr 2024

Nič nepokazíš tým, že mu necháš ísť si vlastným tempom ozaj 🙏 ja ti píšem vlastnú skúsenosť, vystresovaná zbytočne som malého doslova nútila denne cvičiť čo lekárka kázala.. 🙈 vyčítala som sebe, že som neschopná a hľadala chyby a diagnózy ma malom..Zbytočne 🙏 Prišiel jeho čas a nieže dobehol čo trebalo, ešte aj predbehol ostatné deti 🙏 my sme napríklad aj chodiť začali ako 15.5 mesačný.. iné deti už dávno behali, no ja som malého nechala samého aby sa pustil keď bude pripravený 😊 netlačím ho do ničoho.. po tom ako sme sa trápili pár mesiacov lebo nešiel podľa tabuliek už nie 🙈 keby som mohla vrátiť čas tak aj s tým počkám.. Nehovoríme tiež.. nic okrem mama..mama oslovuje mňa a keď niečo chce aj od iného tak len slovo mama..ukazovať ukazuje, rozumieť rozumie..zatiaľ neriešim 😊 Začni ho motivovať niečím, čo ho zaujíma..my teraz napríklad praktizujeme metódu, niečo naučím ja teba a niečo ty mňa 😊 Malého strašne bavia knižky, hľadať zvieratká na farme ktoré mu poviem..tak sa pýtam ja 2 zvieratká napríklad a do toho mu poviem a teraz ukáž kde ma mama noštek, potom zas zvieratká a pýtam sa jeho kde ma napríklad uška..u nás touto formou začalo fungovať učenie 🙏 teraz ukazuje na všetko aj vonku a musím hovoriť 🤣

zuzi0911
26. apr 2024

"Ako to robit správne " ....rob ako to v danej situácii citis a ako to cíti dietatko 😊