Švormesačné dieťa stále vyžaduje pozornosť

15. feb 2022

Mám syna 4m ktorý stále vyžaduje pozornosť. Návštevy k nám často nechodia lebo kovid, ale keď niekto je tak sa mu automaticky venuje a vtedy je chlapec ako med. Keď je manžel doma detto, obaja sa mu venujeme a dobre je, akonáhle som s ním sama koniec.. dva kroky do vedľajšej izby a plač rev.. neurobím doma absolútne nič, jedine s ním na rukách jednou rukou ťaham handry z práčky a vesam. Nemôžem ho položiť na 5 minút lebo katastrofa, hráči koberček, puzzle, bruskovanie, nosenie, hojdatko nula bodov. Má rád hovorené slovo tak púšťam podcasty ale ani to nezaberá. Vyslovene musím byť pri ňom a furt niečo ho orit. Už som z toho na prášky, zubu my ešte nejdu tak neviem čo to je, poraďte čo s tym

hsara99
15. feb 2022

Môj ma 15m a teda vyžaduje stále moju pozornosť. Neviem, je to normálne, som jeho mama cíti sa pri mne dobre. Užívaj si keď ti s ním niekto “pomáha” a hra sa s ním, keď ste sami venuj sa mu. Práčku môžeš robiť aj keď je muž doma. Je ešte maličký, raz nám toto obdobie bude chýbať 🙂

evkamotka
15. feb 2022

Povaha. Aj moj bol taky. Ma uz cez 4r a stale chce vyrazne nasu prítomnosť. Druhy syn vedel byt od babatka aj sam.
Porob si co treba. Ak je na bezpecnom mieste, proste si 10minut poplace. Nic sa mu nestane

bajka16
15. feb 2022

Ja neviem čím to je ale dievčatka mi prídu také samostatnejšie. Mám dvoch synov a to je to isté. Ten ročný to je katastrofa. Ani ohrádka ani hojdačka ani postieľka ani stolička. Nič. Keď som s nimi sama tak kašlem na všetko lebo inak by som musela odbehovat každé 2 minúty. Neexistuje aby som odbehla vyvesiť práčku alebo pustiť už naloženú 🤣🙏

janeinka
15. feb 2022

Niekedy to moze byt narocne. Ale vacsinou je lepsie sama sa nastavit na to, ze momentalne to tak je a nerobit si plany, co chces postihat, urobit a potom byt z toho nervozna, ze to nejde. Proste teraz je taka situacia, o par tyzdnou moze byt zas ina... pri detoch sa to rychlo zmeni. Ked si bude vediet lepsie chytat hracky a trochu sa otacat, bude sa vediet zabavit chvilku aj sam a bude spokojnejsi aj niekde inde ako len na rukach pri mame. Mam deticky tri. Pri najmladsej to bolo velmi narocne obdobie, ale cca od 6 mesiacov, ked uz mala ake-take zrucnosti, tak sa to zlepsilo.

lenka2710
15. feb 2022

No môj ma 20 mesiacov, onedlho dva roky a ja nemôžem zaniesť prázdny pohár z obývačky do kuchyne, aby za mnou neletel s revom jak túr 🤷‍♀️
Ja už som niekedy na prášky, keď sme vonku tak sa hrá pekne aj sam, vtedy mu vôbec nevadí ze niesom v jeho zornom poli a doma je to čistá katastrofa, kde sa pohnem tam ho mam u riti a len mrnci a reve! Začalo to presne v 4-5 mesiacoch a odvtedy sa to len máličko zmenilo, nenosím ho na rukách ale už beha po svojich! Do 4 mesiacov som nevedela ze mam dieťa, jedol a spal a teraz?? Snažím sa ho do všetkého zapájať, aby som aspoň dačo pri nom spravila ale to je ako hrach na stenu hadzat! Normálne sa desim škôlky, lebo ak mu to ostane, tak to bude čistá psychiatria

iwesska
15. feb 2022

Jednoduche riesenie - daj ho do nosica a rob s nim co len chces. Proste ta potrebuje citit. Je to len obdobie,treba ho preckat.

letfenixa
15. feb 2022

Mám 5,5-ročného dieťa a chce moju pozornosť stále.

mimixxxx
15. feb 2022

Niektore deti su proste narocnejsie, konkaktnejsie - high need baby. Cim bude vacsi, tym bude viac samostatnejsi, hlavne ked zacne chodit. Podla detskych psychologov treba sa snazit dietatu do 1. roka v ramci moznosti vyhoviet a naplnat jeho potreby. V opacnom pripade mozu neskor vzniknut rozne psychologicke odchylky u deti. Existuju nosice, satky, deti ich maju velmi radi vacsinou.
Kazdopadne ak zena nevladze, dieta moze vzdy dat na chvilu do postielky, kde si neublizi a ist sa ukludnit. Par minut placu dietatu neuskodi.

travelllerka
15. feb 2022

Neporadim, len že zažila som si také isté, proste niektoré deti sú také. Ale vlastne poradím, nerob si z toho takú hlavu, ja som tiež ten plač hrozne prežívala, moja dcérka ma 4r, doteraz je urevaná, až neskoro som zistila, že to nemusí byť koniec sveta, keď si trošku poplace. Ja som bola taká, že som ju nenechala ani mrnknut a to bola aj chyba, lebo už od 3m si deti postupne budujú samoregulacne mechanizmy. Proste keď dieťaťu nedáš ani na sekundu šancu, aby sa naučilo zvládnuť nejaké nepohodlie, tak sa to nemá ani kedy naučiť. Minutka neublíži určite.

andreatytler
15. feb 2022

Poznam to. Je to povahou dietata. Zrejme bude extrovert a potrebuje spolocnost ludi. Nenut ho do samoty. Je na to este prilis malicky. Ale mozes to zacat trenovat. Kludne ho nechaj na tej hracej deke sameho aj keby to malo byt len na 2-3 minuty. Postupne sa bude ten cas predlzovat. Ak povolia nariadenia, zavolaj na pomoc rodinu, kamosky, alebo aj skutentke zaplat a strazenie, kedze mu nevadi ze je s niekym inym.
Urcite mu nepustaj video. Nemoze pochopit co tam vidi a je to pre neho skodlive.
Vacsina deti nema rado ked su na brusku a na puzzle je este priskoro. Ake mas hojdatko? Take naklonene kde je v polosede aby na teba videl? Skusala si hrazdicku? To bolo jedinne co dokazalo na par minut zabavit nasho syna v tom veku.
Vykasli sa na domacnost. Bude to trvat uz len par mesiacov. Ked zacne svornozkovat bude ho viac zaujimat svet okolo a pomalicky sa bude vediet zabavit aj s hrackmai. Utecie to velmi rychlo. Bude to len par mesiacov z tvojho zivota. Potom budes mat este strasne vela rokov kedy budes bez neho.

dadis
15. feb 2022

U mna to bola druhorodena dcera. Pocas bdeleho stavu musela byt vzdy pri mne, inak plakala akoby ju trhali. Riesenim bola satka, pri vareni, vysavani, obliekani druheho dietata a atd. Co som sa napocuvala od svokry, ze to ju ja rozmaznavam..odmalicka bola ten typ, uplne ina ako starsi syn, ktory sa uz ako babo dokazal dlho sam zabavit a od 6m spal v druhej izbe sam. Dobra sprava je, ze uz z toho vyrastla, ma skoro 13 a najviac miluje byt sama 😂😂..co by som dala za to, si ju este aspon na polhodinku ponosit v satke 😂😂

marianna_peskova
15. feb 2022

Detto s prvým synom a aj druhý chytá rovnaké maniere. Proste maznáčikovia. Ja som syna nosila v nosiči, lebo musel byť stále pri mne.

july0
15. feb 2022

Ja mám doma košík na kolieskach z matracom malým vždy si ho dám do kuchyne či do kúpelky a pozerá sa na mňa spievam mu stále keď niečo upratujem alebo sa mu prihováram potom keď už začne mrnčať tak ho chvíľku ponosím a zas ho tam dám

domireb
15. feb 2022

@july0 to si niekde kúpila či to je vlastná výroba prosím ťa?

july0
16. feb 2022

@domireb vlastna vyroba ale isto sa da kupit podobne a aj lahko vyrobit odfotim ti do sukromne spravy 🙂

poslednepogo
16. feb 2022

Okolo 4 mesiacov to mal aj môj, už som bola zúfalá, ale po pár týždňoch to prešlo. Neboj 🙂 len chvíľku vydrž. Ale toto všetko čo s ním robíš vydržal tak 20 minút. Skús ešte nosič na 20 min- hodinku. Aj môj po chvíli ho všetko prestalo baviť, rev, museli sme zmeniť miestnosť, aktivitu. Možno je aj unavený, akurát teraz by sa mu mal nastavovať nejako pravidelný režim, spánok

sima1415
16. feb 2022

Ja ho vždy položím na deku na zem aby na mňa videl a vtedy je dobre 🙂 skús ho niekde položiť /posadiť tak až na teba vždy vidí

beatrix85
18. feb 2022

@hsara99 toto obdobie mne nikdy nechýbalo. Som neskutočne rada, že syn bude mať za chvíľu 5 a už nikdy toto obdobie nechcem zaźiť. Je smutné, keď žene, ktorá je už vyčerpaná a zúfalá napíšete takúto radu.

betulinka1
20. feb 2022

Ved ma iba 4m nie 4roky. Tak ta chce citit, Ved je to krasne. Neboj zlepsi sa to.

mamkalentedkova
11. mar 2022

Súhlasím s @janeinka ...dôležité je sa v hlave nastaviť na to,že proste to teraz takmje ..neplánoval si zbytočne veľa práce ..to najnutnejsie si spravit keď spinká ..alebo keď je doma aj muž .Moja bola tiež presne taká ..pol dňa som presedela na podložke pri nej a hrala sa s ňou,spievala jej ..vždy keď zaspala ,utekala som rýchlo variť ,upratovať ..boli dní ,že sme varili ,upratovali spolu s malou v nosiči ..Keď som sa tým prestala stresovať ,aj.mala bola spokojná veselá ..pohrala sa ,pospinkala ..a ja som prestala riešiť ,koľko som toho stihla .Teraz sa začala otáčať,plazit a vie sa už zahrať aj sama ...jasne že sú dni,keď vyžaduje moju prítomnosť takmskratka všetko nechám a idem sa venovať jej.Mala je len raz a je to len odbobie ,ktoré prejde .

ls85
11. mar 2022

Vitaj v klube! My budeme mat 7 mesiacov a presno to iste mame doma, teraz este 4 zub. Nic s tym neurobis, bud sa budes nad tym rozculovat, alebo to akceptujes a bude sa ti lahsie zit.

andreatytler
11. mar 2022

@beatrix85 Podla mna rada ktoru dala @hsara99 je dobra. Asi to nie je ta rada v ktoru dufala autorka, ale je to rada overena realitou a praxou od vacsiny mamiciek. Videla som tu uz nespocetne vela prispevkov od mamiciek ktore vraveli ze mali podobne pocity vycerpania a zufalstva a vacsinou je to zapricinene tym ze kladu na seba prilis velke naroky alebo je to prvy krat co sa stretli s tak narocnym dietatom a maju zle nastavene priority. A fakt je aj to ze to vela mamickam utieklo velmi rychlo, ked sa na to spatne pozeraju a lutuju ze neurobili urcite zmeny aby si mohli ten cas lepsie uzit.
Aku radu by si autorke dala ty?