Trojmesačné dieťa opakuje slovo

sunflower000
13. okt 2014

Caute mamičky, zaujima ma ci sa niektora z vas stretla s tym, ze vam 3. mesacne babo zacalo opakovat po vas slovo alebo slova. Nas maly Markusko uz pekne, zretelne opakuje slovo ahoj aj niekolkokrat po sebe...

katy1979
13. okt 2014

mas zazracne dieta 🙂

katy2
13. okt 2014

pocujes, co chces pocut 🙂 dieta v 3 mesiacoch urcite vedome nic neopakuje 😉

zitaje
13. okt 2014

@sunflower000 kamoškina dcéra opakovala slovo hašiš, hašiš 😀 😎
To je náhoda 😉

katy2
13. okt 2014

mimochodom, moj maly uz v porodnici ked plakal, hovoril zretelne le, le, le 😀

jana_eyre
13. okt 2014

moj syn ked bol babo hovoril slovo "eggieee" a ja som sa tesila, lebo sa vola edgar a volame ho edie, alebo edi a tak mi to slovo pripominalo jeho meno.. ale nemyslim, ze by to bolo opakovanie po mne, jednoducho mu to islo lahko z pusy..

sunflower000
autor
13. okt 2014

tak neviem on to pekne odpovie aj ockovi aj dedovi, sam od seba to nehovori, len na podnet

mawka
13. okt 2014

ne je uz smiesne, ako si niektore mamicky dokazu vsugerovat, ze detske blabotanie=zretelne rozpravanie. a v troch mesiacoch? o jezisi kriste... za dva roky tu budeme mat laureata nobelovej ceny. teda ja mam pocit, ze ich tu je na koniku viac. Lebo: Moje dieta chodilo uz v 7 mesiacoch, moje dieta sedelo v troch mesiacoch, moje dieta hovorilo v troch mesiacoch, moje dieta ma same jednotky, moje dieta chodi na 48 kruzkov za tyzden, moje dieta je super hyper giga tuti......... ach moj ty smutku......... mam sto chuti dodat, ze: neposerte sa.
sorry, musela som...

katarinamarkova
13. okt 2014

@sunflower000 neopakuje slovo, napodobnuje len zvuk.
ale mozno mas zazracne dieta, chcela by som to pocut na spravnu definiciu 🙂

sunflower000
autor
13. okt 2014

@mawka ale vsak kludik to bola len nevinna otazocka a taka diskusia, sranda🙂

jana_eyre
13. okt 2014

@mawka minule som citala, ze jednej uz v troch mesiacoch dieta stoji a tak ho dava do choditka.. aj by som sa zasmiala, keby to nebolo take smutne..

liebling98
13. okt 2014

@katy2 Áno, moji hovorili to isté. Ale ja som to pochopila, máme geniálne deti, oni už v tak útlom veku rozprávajú francúzsky - lait (čítaj lé) znamená mlieko. 😀

belllinka
13. okt 2014

Niektorým matkám už fakt preskakuje a každá druhá si namýšľa aké má strašne múdre, šikovné a výnimočné dieťa...

lucinddas
13. okt 2014

@mawka presne si to trafila

mawka
13. okt 2014

@jana_eyre to fakt? kks, toto by ma v zivote nenpadlo si pomysliet, ze dieta stoji v 3m a sup ho do choditka... ufff. tu su vazne ake rozumove kapacity? nula nic? chuda dieta...

jana_eyre
13. okt 2014

@mawka no, ja si vzdy vravim, ze snad ma len imaginarne dieta 😀

pribinak
13. okt 2014

Prosim ta, mohla by si uviesť o aké slovo sa jedna? Aaaee, baabaaa, gaggg, alebo hypermangan, hydrxid sodny, elektoinstalater, ambulancia, ....

Prosim ta, ak nechceš, aby si tu z teba uťahovali, však si pozri nejaku literatúru o vyvinie a vývoji dieťaťa a hotovo
Však ak nie je úplne hluchý, tak jasne, ze sa snaží napodobňovať to co počuje a rodicia v radosti počujú aj to co počuť chcú

sunflower000
autor
13. okt 2014

@pribinak slovo ahoj a je to v otazke🙂a celkom jedno mi je ci si uhahuju alebo nie, vsak je to forum, kazdy moze vyjadrit svoj nazor, aj ked otazka jasne znela, ze mamicky, ktore sa s tym stretli, nie tie co sa nestretli, tych nazor ma velmi nezaujima🙂vsak ja najlepsie viem co pocujem a urcite to nie je to co pocut chcem, ale co realne pocujem🙂je jasne ze je to priskoro, ale je fajn ze sa chyta a je napodobnue zvuky...🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunflower000
autor
13. okt 2014

@helencek no sikovny drobec, vsak kazde dieta je ine🙂no co Ti ja viem, som si skusila zaforumovat a ejha aka kontroverzna otazka sa vyklula z toho, no hlavne ze sme zdravi🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
13. okt 2014

@sunflower000 super, mala by si to nejako využiť, čo tak dať sa s tým k cirkusu? 😅
dôležité je, že ste všetci zdraví 😉

milotaa
13. okt 2014

@sunflower000 niektore deticky sa snazia opakovat dost skoro. Moja dcerka teda taketo snahy nemala, ale velmi sa mi paci toto videjko, kde sa 2-mesacne babatko snazi zopakovat "I love you" 🙂 Moc mu to teda nejde, ma predsa len 2 mesiace, ale ta snaha je tam zjavna.

https://www.youtube.com/watch?v=xU7X5X-wu54


Moja mala mi hovori uz peknych par mesiacov "hej" a ja do nej uz peknych par mesiacov hustim ze ja som "mama". Ale zatial som "hej".

oladuna
14. okt 2014

@sunflower000 moja mala zacala so slovickom HAJ. Stale to opakovala a teraz si to ani nepamata.a to bolo pred 6 mesiacmi. 😀 tak ja som jej stale odpovedala ze HELLOU 😀

liz_lemon
14. okt 2014

aj moj syn krasne opakoval ahoj, a este nemal 3 mesiace, a nepocula som to len ja, ale aj moja mama aj priatel, takze urcite som si nic nevsugerovala, ako tu mnohe pisu
dokonca ked mal tesne pred 2.mesiacom, bol v nemocnici, a tam uz zacal s nejakym hovorenim, comu sa aj sestricky cudovali, a hovorili, ze je velmi vnimavy
takze mozne to je

olivka26
14. okt 2014

rozpravat v troch mesiacoch?a slovo ahoj?na ja som sa s tym este nikde nestretla,moja dcerka ma 1 rok a ahoj doteraz nepovedala ani ziadne ine slovo,max tak mama,dede...tak ja sa dost cudujem no...vsak ale mozne je vsetko
pocula som uz o detoch,ktore 3mesacne same sedeli,6mesacne chodili,1rocne vedeli papat same priborom...dokonca kamoska ma dieta kt.vraj 2mesacne jedlo vajickovy salat... 😀
ZAZRACNE DETI su to teda

milan_branik
14. okt 2014

tak to sa mate na co tesit bude pekne ukecany......... 🙂 🙂 🙂 🙂

tilly
14. okt 2014

@katy2
@liebling98 😀 😀 aj moj tak plakal v nemocnici, to som vzdy vedela, ze jeho vezu 😀 a to on si uz vtedy mlieko pytal, ahaaa a ja blba matka som mu nerozumela 😀 ale tak aj tak ho dostal 😀

tilly
14. okt 2014

@sunflower000 natoc na video a hod na youtube a ukaz 😉

jolinka
14. okt 2014

@sunflower000 vynimocne sa moze stat ze dieta ma takyto zrychleny vyvoj reci prip. intelektu ako takeho.

Moja neterka mala 4 mesiace ked hovorila prve slova, ako 6 mesacna hovorila prve kratke dvojslovne veticky "Teta papa" a podobne. Pamatam si to velmi dobre, bola som vtedy studentka na vyske...ako som nosila na rukach 6mesacne babetko a ono vyhrkovalo kratke veticky. Bolo to prve vnuca v rodine tak sme sa nad tym ani nezamyslali, mysleli sme ze je to bezne 😉 😉 Ako rocna uz hovorila plynulo zretelne cele suvetia..ale kedze bola statne 12kilove dieta s hustymi vlaskami ani okolie to neriesilo, povazovali ju za 2 rocnu. 😉
Dnes je to uz dospela slecna, sikovna inteligetna vysokoskolacka ale zase ziadny mimoriadny genius 😉 😉

Pre porovnanie, jej mladsia sestra zacala hovorit az na 2.5 roka, posobila ovela detskejsie a "zaostalejsie" a je presne taka ista sikovna jednotkarka ako jej starsia sestra.

Teste sa z maleho ale radim netlacit ho do nejakych velkych vykonov a ambicii 🙂 🙂

babulka82
14. okt 2014

ja mam 17 mesačne dieta a okrem mama,tata a baba nepovie nič ale asi som vynimočna ja že tu hovorim pravdu 😀 😀 😀