Trojročný syn ma odmieta

kamajka
14. jún 2014

Ahojte zienky. Trapim sa ako taky kon,a kedze som nenasla diskusiu,tak zakladam. Mam problem s mojim najmladsim syncekom. Prve dve deti mam z manzelstva,posledne mam z dalsieho vztahu,ale zijem s detmi sama,obcas,ked ma ex volno,tak pride k nam,ma rad aj najmladsieho a vzorne sa o neho stara po vsetkych strankach,vychadzame inak spolu povedala by som velmi dobre. S otcom najmladsieho to nie je take fajn,ale vieme sa dohodnut,maly k nemu chodi pravidelne a rad,kedykolvek potrebujem tak ho vezme,vsetko ok. Odkedy tam chodi maly aj na noc zacali problemy,maly ani nechce ist odtial domov,ani uz nepovie,ze domov ale povie nechcem ist ku vam,ja nechcem u vas byvat,nechcem ani teba. Uplne ma odmieta. Pri kazdej veci,ktoru nechce robit,mi povie,ze ma nechce a place. Napr.ked poviem ze ideme spat,papat,alebo ze von pojdeme ked navarim a upracem. Som z toho strasne nestastna a neviem ako to mam riesit,nemozem kvoli tomu uz ani spavat. Ak mi viete niektora poradit,pomoct,prosim napiste. Budem vam velmi vdacna.

miriamkaaa
17. jún 2014

@kamajka
@hena9 "svokre" sa postaviť, ak má takúto povahu, by som neradila, ja som to skúsila, dopadlo to zle... a to máme dobrý vzťah. ona je ako píše kamajka, organizátor rodiny, riadi syna a ten jej vždy ustúpi a kamajka by si len pridala nervy. Nech to povie mužovi bývalému, ale aj tak si myslím, že nič nezmení. Akurát z nej urobia hysterku, ktorá nemá nervy v poriadku, a pomaly budú sociálku na ňu volať, si myslím, starého psa novým kúskom nenaučíš a to sú také ženské, čo si myslia, že svoje deti najlepšie vychovali a nevesta je pod ich úroveň, nikdy nebude siahať ani po členky. A akurát môžu začať ešte viac huckať dieťa proti matke.. si myslím.

charlie1980
17. jún 2014

Ako to vidim ja...tvoj ex bude presne ten Typ, co vsetko navonok vyzera v poriadku a raz ked to bude v jeho prospech, tak sa nebudes stihat cudovat. My mame taky isty problem, Ale s dcerou z prveho manzelstva mojho muza. Mamu odmieta, ked ma k nej ist, tak place az sa o zem hadze, nenecha sa ani obliect. A pritom krici, ze mama je zla. No ja si nemyslim, ze mama je zla, len u mamy ma urcity rezim, u nas ma leharo, kedze si to moze mala zle vysvetlovat neskor, ze som jej ako "nevlastna mama" prikazovala, usmernovala. Pravdaze sa jej u nas paci viac...Bud to teda nechavam na otca, alebo usmernujem cez neho. Mala ma 4.roky. U vas by malo platit zakladne pravidlo, ako plati aj u nas : nikdy, Ale nikdy nahovorit pred detmi na druheho rodica Nic negativne, to je zaklad !!! K nicomu to nevedie a dieta je zbytocne zmatene!

ewisam
17. jún 2014

@kamajka Bude to niet mozno ako klise, ale neskusila si sa s nim o tom porozpravat? Ze preco nechce? Nejak tak nenasilne, niekedy pri hre, nie ako na vysluchu...Mozno len sa citi starsimi odstrkovany, smeju sa mu, ze je krpec alebo co ja viem co? Mozno sa dozvies, ze len chce viac tvojej pozornosti... neviem. Mne syn tiez zacina viac sa tahat k tatovi- mozno je to geneticky dane, tiez mi povie ze ty nechod so mnou, ty doma radsej upratuj, nechcem ta tam, ale vzdy ked sa cosi prihodi, vyvedie si, vzdy pribehne aby som ho objala, nie tato, nie babka, ale mama. Zelam vela sil

kamajka
autor
17. jún 2014

@miriamkaaa dakujem,pekne si to napisala.neskor odpisem,yeraz som cez mobil a chystame sa do lesa🙂

dobrotka1984
12. nov 2019

Dobrý deň aj ja by som sa chcela opýtať mam doma trojročného syna z jeho otcom nebývame spolu ale mali ku nemu chodi pravidelne a rad nikdy neboli sním problémy ale v poslednú dobu keď príde od neho tak je taky roztatareny mamina je bekana, on nechce maminu on chce ísť ku otcovi atď som s toho smutná neviem co mam robiť ak mi vie niektorá poradiť alebo pomôcť budem rada lebo niekedy už neviem čo mám robiť

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oktacore
21. okt 2023

Fascinuje ma ako tu zakladateľka dostáva rady aby sa porozprávala z jedným z otcov. Stačilo si prečítať prvé vety témy...2 deti mám z predchádzajúceho manželstva a ďalšie zo vzťahu ale nežijeme spolu :D a obraz je vytvorený....

mooonika1975
21. okt 2023

@kamajka ono, to dieťa je rozpoltené, v citoch, dvaja muži sú vo vašej domácnosti, myslim, že to nechápe a má z toho chaos. Zrejme chodi tento rok prvý do škôlky, to mu tiež trošku naruši kľud. A niekedy veľa zážitkov tiež je dobre, možno mu chýbajú také chviľky len s tebou, v posteli, na gauči, len také ty a on, keď sa spolu hráte , naozaj hráte, že teba to zaujima a on je nadšený. Nie, že odbiehaš mysľou, či fyzicky.