Učili ste svoje deti rozprávať?

12. feb 2024

Ahojte ucili ste svoje deti rozpravat? Moj blabota babababa mamamama ale nehovori slova, bude mat 10 mesiacov. A svokra na mna, ze uz by mal aspon mama a tata.

sono2
14. feb 2024

Bože tie svokry
Nie naučila
Ani rozprávať ani sedieť ani chodiť ani farby ani jest s lyžičkou ani nič.
Všetko sa deti naučili samé.

dixitka
14. feb 2024

@sono2 si mi teraz pripomenula, že odkedy môj syn dovŕšil 6 mesiacov, svokra sa pravidelne cca raz do týždňa pýtala, či už vie malý sedieť :D aj sme jej vysvetlili, že do pasívneho sedu sa dávať nemá a bábätko na to musí prísť samo, čo býva o dosť neskôr. Vyzerala, že chápe, ale pýtala sa to ďalej, až kým sa v 8 mesiacoch nenaučil sedieť 🤣 potom bol chvíľu pokoj, ale nedávno si našla novú otázku - či už vie stáť sám bez držania. A minule zadrela, či už sa vie sám napapať lyžičkou 😂 (syn má aktuálne 9,5 mesiaca). Ako ja ju mám rada a všetko, ale fakt neviem pri týchto otázkach, či sa smiať alebo plakať.

A pre autorku: môj syn vie povedať tata. A hovorí to na všetko - keď vidí mňa, manžela, psa, vtáčika, všetko je tata 😀 takže toľko k reči ani nie 10-mesačného bábätka

sono2
14. feb 2024

@dixitka myslíš, že moja svokra sa neskúšala pýtať?
Skus ja som dosť dlho a často dojčila, čiže naučila na cicik atď. Mne to bolo jedno

tara
14. feb 2024

Neučili sme deti rozprávať, každé má svoje tempo. Veľa sme čítali a pekne vyslovovali. Snažili sme sa nehovoriť skomoleniny, napr. Ty si kjáááášny a pod. Vždy pekne vysloviť slovo. I napriek tomu syn začal hovoriť tvrdo. Nepovedal ď, ť, ň, ľ. Vyriešili sme to na logopedii, ale aj tam nám povedala logopedicka, že aj keby sme neprišli, tak to príde samé.

gerrwie_girl
14. feb 2024

Ja som tu čítala už aj o takých deťoch co v 6.mesiacoch chodili samé na nočník 😀.

ouwecka
14. feb 2024

Svokra? 😅 Mile od nej,takto to moxe zostat kludne aj rok este v pohode hej