V autosedačke počas jazdy až neznesiteľne reve

pemar
24. feb 2008

Ahojte, moja dcérka pri ceste autom začala pred pár dňami neznesiteľne revať, až sa dusí. Používam autosedačku- vajíčko upevnenú proti smeru jazdy. Myslíte že jej môže byť zle alebo niečo podobné?
Dnes som použila na výlet hlbokú vaničku upevnenú adaptérom, ale vôbec to nepomohlo, zase len rev ako tur. Neviem si naozaj rady, máme na sedačke aj na vaničke v dosahu rôzne hračky, skúsila som jej dať aj dudlík, nič nepomáha. Doteraz cestovala rada, vždy pekne spinkala. Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Vdaka

veverica
24. feb 2008

pemar ako stare mas babatko?

pemar
autor
24. feb 2008

4 mesiace, musim si upravit profil, sorry 😀

seki
24. feb 2008

pemar aj nam sa to stavalo...az to bolo tak casto ze sme presli na vacsiu autosedacku a tam je to v pohode, aj teraz absolvoval dlhu trasu dost v pohide. vajce mu uz bolo tesne 😅

trixi
24. feb 2008

Mne maly reve, ked je velmi unaveny a nevie zaspat. Ja mu v aute cely cas rozpravam a spievam. Zabera to. Zvykli sme ho na to, ze sedi v zadu sam, ma tam vela hraciek.

elise
24. feb 2008

skús povoliť vo vajíčku pásy sedačky ja ked som ich presunula otie dierky nižšie tak malý sa vozil v sedačke vajíčku do roka. a ešte môže byť naobliekaná a môže jej byť horko, prípadne skús ddačku polohovať

kukona1
24. feb 2008

tak my sme mali podobný problém,ked som s nou išla sama iba po meste musela som si ju dat dopredu.ale prišlo obdobie ,ked už bola vačšia už videla von-my vela cestujeme a do Tatier hlavne....tak sa jej zapáčilo v aute,že zasa vyčína,ked zastavíme a vystupujeme,lebo ona sa chce vozit a ked ideme na prechádzku a vidí pred domom auto,tak sa mi o zem hádže že chce íst autom.
ja si myslím,že to je tým,že je otočené v protismere jazdy,možno býva malinkej zle-nie každé dieta to znáša.Ale v lekárni majú aj homeopatiká proti nevolnosti a na predpis som mala sirupček.Skús si dat predpísat niečo....nie je to ,,návykové" ani škodlivé 🙂

zucha
24. feb 2008

ja mam tiez ten problem, ze mala reve, ako keby ju zabijali. Riesim to hlasnejsim pustenim prijemnej hudby (hlavne klavir). Ked to nezaberie, tak si to jednoducho radsej nevsimam. Na tie kratke jazdy, co s nou chodim sama to prezijeme obe a na dlhsie trasy (nad 50 km) nastastie chodim s manzelom a vtedy sedim vzadu. Chcela by som ju mat v autosedacke v predu, ale nedaju sa nam v aute vypnut airbegy, takze nemozem

alami
24. feb 2008

Mne sa stalo raz, že mi tak plakal. Tak som mu celou cestou o dušu spasenú spievala jeho oblúbenú: Kukulienka kde si bola... Zabralo to, len som nesmela prestať 😉

zajo510
24. feb 2008

nám sa to tiež stalo, plakala tak strašne ...ani prihováranie nepomohlo, potom sama od seba prestala a tvárila sa veľmi urazene, ani sa na mňa nepozrela, čumela pred seba t.j. do sedadla 😀 musí si zvykať

lusil2005
24. feb 2008

mne to spravila asi tri krat. vzdy ked sme tak po siedmej isli domov z navstevy sa strasidelne rozplakala. muz s nou bol vzadu a nic nepomahalo. rozpravanie, spievanie, hracky, hladkanie dokonca ani ked ju vybral zo sedacky a zobral si ju na ruky nepomohlo. ale potom to zrazu prestalo a teraz uz niekolko mesiacov nic.

pemar
autor
24. feb 2008

zucha - ved prave ze ani mne sa neda vypnut airbag na sedadle spolujazdca a chystame sa teraz jazdit na plavanie z dubravky do pezinka, tak to bude brutal... skusim tu kukulienku zaspievat pekne hlasito, tu ma celkom rada, snad to zaberie 😀

xxmargaretka
24. feb 2008

premar..anna je uz podstatne starsia a drzi ju to stale..cesta do pezinka je utrpenie-mne uz rohy rastu co neviem co vymysliet ako ju zabavit aby sa nerozvevala a obsedela bo ona by najradsej dopredu k tatovy a soferovat a nie v autosedacke sediet ona autosedacky doslova nenavidi..

zucha
24. feb 2008

pemar, tak to budes musiet vyriesit tak, ze budes na plavanie chodit do Rolanda. To mas blizsie 😀

danielala
24. feb 2008

No ja sa im chudatam malym ani nedivim - narvate v tucnom obleceni, to vajicko zdola a z bokov ich riadne spoti a este nemohucne, priviazane - pri predstave takejto cesty by ma tiez chytala averzia voci sedacke. A clovek ani nevie, ci kurit alebo nekurit v aute, ci vytiahnut z fusaku alebo nie - ale aj ked malu celu porozopinam, za chrbatom a krkom je tak ci onak spotena. Maju proste zlu skusenost, tak sa dopredu brania. Nasa spusti rev, uz len ked zbada tu zimnu kombinezu...

mamacat
24. feb 2008

u nas bol vzdy rev ked sme zastavili na cervenu 😅 auto sa muselo proste hybat.. na dialnici bola vzdy v pohode. ale v meste kde sme museli ist pomalsie a casto zastavovat to bol horor!
pomohlo najma: hlasne pustanie hudby, spievanie, ma oproti sebe namontovane velke zrkadlo aby sme ju videli a tam ona vidi aj na seba, na vianoce sme kupili taku hracku od FP, co sa pripevni pred dietatko ako taky pultik a vydava to zvuky, a blika.. a hlavne ma to dialkovy ovladac ktory mame my vpredu!!! super vynalez 🙂
teraz je uz kludnejsia, ale musi mat cumel. stale pouzivame vajicko.

danielala
24. feb 2008

Mamacat, vy ste teda fakt super vybaveni 🙂 🙂 🙂

prasiatko30
25. feb 2008

baby k tomu obliekaniu - nehovorte mi ze tie deti nacpete do tych autosedaciek aj s fusakom 😲 - ja ju pred kazdou kratsou cestou vyzleciem z vetrovky a je len normalne gate + nejaky ten sveter no a potom ak ideme na dlhsiu cestu tak krpata ide v pancuskach a v tricku s dlhym rukavom - plus mam po ruke deku a tou ju zakryjem. vsak to by som aj ja rycala o ratu aj kebyze ideme len na 20min - lebo nacpata v tom vsetkom a este v stiesnenom priestore vsak to je na volanie o ratu 😀

emjee
5. okt 2008

cvika • 1d • Dnes o 16:00
ahojte, moj manzel robi 12stky, takze som odkazana na auto sama, ked chcem ist niekam s malou...ona sa velmi lubi vozit ale musi s nou niekto vzadu sediet(ma 3 mesiace).problem je v tom, ked potrebujem ist nieco vybavit a ideme spolu autom mala vzadu place a to i napriek tomu ze tam ma hracky zavesene...takze nezostava mi nic ine ako len pocuvat "spev" mojho kuriatka...a to je strasne lebi place tak ze az zvlyka....dopredu ju dat nemozem lebo mame airbag,pokial by nebol tak by som mohla...neviete poradit?

adetka • 1d • Dnes o 16:06
cvika... mne takto Mirka ako babatko v aute plakavala... a neprestavala, aj ked som ju oslovovala a ukludnovala... az ked som zacala spievat, tak sa ukludnila... a tak som spievala takmer kazdu cestu autom... a potom pomohlo, ked som kazdu pol hodinku zastala a pozrela sa na nu...

cvika • 1d • Dnes o 16:19
adetka, to som skusala,spieval som.raz aj ked nerada to priznavam a budete ma odsudzovat,predsalen som ju dala do predu a ked ma videla, neplakala....ale bolo to len na ceste do ineho bloku....

zanetak • 1d • Dnes o 17:22
cvika: a nedá sa ten airbag odpojiť? alebo jednoducho vymontovať?

masacek • 1d • Dnes o 17:49
ahojte,já mám stejný problém.Malá mi v autě pláče,a airbeg se mi nedá vypnout tak ji vozím vzadu a ještě v protisměru.Tak ji alespoň mám na bok abych na ní viděla kdyby blinkala.Kdzž nespí tak brečí.

macaeliska • 1d • Dnes o 18:01
kocky, moja to robi tiez, ale zistila som, ze hlasna hudba z radia a je to vybavene. My nejako vsetko mame radi nahlas. Cim vacsi hluk, tym lepsie. Vraj sa to po case zmeni, ale inak vraj maju radi deti hluk, ako napr. vysavac( co mozem potvrdit), hrkalka, rapkac a najma metalova hudba. Neviem preco, ale je to tak.

masacek • 1d • Dnes o 18:10
Hlasitá hudba nám taky někdy zabere ale někdy řve celou cestu.Ani dudlík nemáme tak je k neutišení.Je to pak nepříjemný cestování.

jerika • 1d • Dnes o 18:12
ahojte aj my sme na tom rovnako maly ma 5,5 mesiaca a pokial mu nehra detske cd na plno tak katastrofa, ked je uz aj hudba na nic zabera nam mandarinka - darinka

dididi30 • 2d • Dnes o 18:24
no predstavte si, my chodime autom na slovensko, maly je malo co v autosedacke len ked spi, neznasa ju a to este mam aj kocik s nastoknutim autosedacky a nechce tam byt
inak cesta nam trva aj 24 hodin , tak si to predstavte ale zas nieje to az take zle, vacsinu casu prehaj

modramys • 1d • Dnes o 18:25
ahoj mala taky dost plakavala, takze jedina moje rada je vydrzet ale bezva vec je zrcatko, ktere se umisti na zadni operku a naridi tak ze vidite ve zpetnem zrcatku primo na miminko. vrele doporucuji. Nektere cesty jsme absolvovali na nekolikrat - zastavit nakojit- kus ujet - zastavit nakojit - kus ujet atd. Cim je mala starsi tak je to lepsi tak drzim palce

katkaseiner
14. jan 2013

@alami my mame to iste... len u nas zabralo Prsi prsi.... tiez ked som prestala bolo zle nedobre, tak teda spievam celou cestou.... snad z toho vyrastie