V koľkých mesiacoch začali opakovať vaše deti slová po vás?

luisiana12
14. feb 2013

ahojte, mam 21 mes. synceka, ktory po mne neopakuje slova...vie par slovicok, potom hovori svojou hatlaninou a na ostatne hmka....ked sa ho spytam, tak neodpovie, ale ukaze, doniesie, atd..rozumie uplne vsetkemu...mali ste podobne dietatko? a v kolkych mesiacoch zacalo po vas opakovat slovicka? dakujem za vase odpovede.

saska.t
14. feb 2013

Jaj kazde dieta ma ine tempo este chvilu ma cas, moje krsna bude mat za 2 mes. 3 roky a len teraz zacal pomaly rozpravat, jeho sestra tiez az pred 3 rokom 😉

zivika
14. feb 2013

@luisiana12 tak my mame doma asi nieco podobne 🙂 drobec ma 2 roky a az teraz sa zacal snazit po nas slova opakovat, sice ich nezopakuje dokolńale, ale sme stastni, ze sa uz konecne chyta... 🙂

hradnapani
14. feb 2013

@luisiana12 napodobne ako u vas. Ten moj radsej ani nechce ukazovat. Ked nieco chce, schmatne mi ruku a tou sermuje a "ukazuje" co chce. Slova minimalne, ale rozumie dost, hoci odmieta mi nieco doniest, ked ho poprosim...

janazba
14. feb 2013

luisiana12 Syn ma 2 roky a 5 mesiacov a asi 2 mesiace dozadu zacal vsetko opakovat, ale ze uplne vsetko, ako keby sme zili v jaskyni, mam stale ozvenu, sa iba smejem a hovorim mu ze je ako papagaj, a on ze papagaj 🙂 tiez mal najskor taku cinsku hatlaninu ale teraz uz mu to ide super...

simca06022011
14. feb 2013

No moja mala zacala niekedy v septembri tazsie slova, maminka, ocinko a tak... a niekedy v novembri uz sa rozkecala, teraz rapoce, ze az nechapem.. je to individualne, s kamaratkou ktorou sa hrame si uz teraz pokecaju brblackami ale pred par tyzdnami este ona nerozpravala, u nas v materskom centre je bezne ze 3-4 rocne nerozpravaju (bez urazky ani sa necudujem, deti sa aj 3-4 hodiny hraju same, mamy sedia na kave vo vedlajsej miestnosti... od koho sa maju naucit hovorit?), za to som tam bola tak 2-3krat... lebo maminy s mensimi detmi sa tam stanu dozorkynami a opatrovatelkami aj tych vacsich, ale to ina tema :P
K uceniu, moja mala napr. neskor zacinala chodit, a len teraz sa napr. naucila vyliest na suchacku a spustit sa sama.. (aj to mi vlasy dupkom stavaju).

lucka1987
14. feb 2013

@luisiana12 nas teraz pomalycky zacina opakovat.. vcera som ho drzala na rukach a behala s nim po byte a hovorila " letiiiime " a on " tíííme " dokonca vcera po mne zopakoval slovo IBA 😀 par krat ale viac uz nechcel.. to ma este caaas. 😉

tortelinka
14. feb 2013

opakuje uz asi dva mesiace, nie cisto, ale opakuje, vie cca 20 slov, ma 14, 5 mesiaca

ingrid16
14. feb 2013

moj syn zacal opakovat a vlastne otvoril usta az niekedy po 3 . roku. teraz ma 5 a stale malo rozprava, nevie ziadnu basnicku, ale uz aspon take zakladne veci vie. chodime na logodediu, dnes sme prisli z kontroly z neurologie.

palinkovamaminka
14. feb 2013

@luisiana12 hlavne, ze vsetko rozumie a reaguje a ze uz aj hovori par slovicok.
chlapci su vseobecne spomaleni v rozpravani
nas v tom veku mal nejaku tu malu slovnu zasobu, ale moc neopakoval
to zacal tak viac az okolo 2 rokov a ked mal 2roky a mesiac tak zacal spajat 2 slova do viet a vraviet aj viac ako 2slabicne slova a odvtedy to uz ide dost rychlo ;)
v tomto veku za stvrt, pol roka moze urobit obrovsky pokrok v reci, ved pockaj!

mj28
14. feb 2013

nas drobec ma 1 rok a 8 mesiacov a akurat teraz je vo faze opakovat slova po kazdom 😉 nie vzdy sa podari, ale je to mile ako sa snazi ....

157misicka
14. feb 2013

@palinkovamaminka nesuhlasim ani z daleka, chlapci niesu spomaleny, prepac ale nemam v laske tento vyraz 😀

157misicka
14. feb 2013

@luisiana12 neboj kazde dietatko je ine, ak si rozumiete tak si nerob starosti, poznam aj starsie dieta ktore neopakovalo vobec nic

very22
14. feb 2013

@luisiana12 ja mam 19 mesačneho syna a teras začal všetko aspon sa snaží opakovať. No mam sestranicu a jej mali nechcel presne takto ako opisuješ rozpravať ale nič si s toho nerop on začne aj sam ale nenuť ho k tomu. Tej sestranicemali začal rozpravať mal 2apol roka a sam od seba a už spajal hned aj slovička dve tri do kopy. No prvým krokom je nenútiť ho aby opakoval

very22
14. feb 2013

@palinkovamaminka chlapci niesu spomalení ale závisí to od dieťaťa - ono si určí samo ako rýchlo sa chce učiť alebo nie. Poznám aj veľa dievčat ktorým sa moc do ničoho nechcelo. O tých chlapcoch je to len a len flám našich starých mám. Ja mám syna a šikovný je veeeeeľmi až moc.

broonislava
14. feb 2013

Ahoj, moja dcerka zacala opakovat ked mala okolo tych 23 mesiacov, teraz ma 24 mes., pomaly 25, ale uz je to aj zrozumitelne, opakuje aj cudzojazycne slova, ktore pocuje v telke, niekedy jej hovorim anglicke slovicka, take jednoduche, aj tie opakuje, takze teraz zacina ozaj smiesne obdobie, ked mame doma papagaja. Doteraz opakovala len hlasky. 🙂

aknel1985
14. feb 2013

moja mala spaja veticky typu mama daj mama otvor mama obuj , mama boli nozicka fu .....je to zlate , a opakuje uz slovicka teraz bude mat 21mesiacov 28 feb

elmelpel
14. feb 2013

dnes ma napr potesilo, ze maly okrem klasickeho mama, tata, baba, dede atd odpovedal na moje voda - dada 🙂 zacina sa mu rozvazovat jazycek, ale myslim, ze na take klasicke opakovanie ma casu az az 🙂 ale ked je hladny zahlasi Daj ham 🙂
Starsi syn zacal rozpravat okolo 2 rokov, takze si nic z toho nerob, neda sa porovnavat, kazdy ma svoj "cas".

monika15
14. feb 2013

mi riesime to iste.. .mame 2 roky a 6 mesiacov, sme boli u lekara som sa pytala k logopedovi, na mna len kukal ze ci som OK... ze do 4 rokoch sa to neriesi !!!!!!!!! vrrrrrr
Nasa slovna zasoba 6 slovicok nic ine ;(((((

briketa
14. feb 2013

ja citam nazov temy ze v kolkych mesiacoch sa zacali opalovat vase deti 😀

dai
15. feb 2013

@briketa a? v kolkych?😀

dai
15. feb 2013

inak moja dcera zacala opakovat slovicka v 14tich mesiacoch, rozpravat vo vetach v 17tich - myslim tym rozvite vety... teraz ma 5 rokov a my este stale riesime logopediu - ona sa totiz v rozpravani od tych 17tich mesiacov nezastavila - este aj zo spanku rizprva:'( no a logopedicka nam povedala ze jej problemy pochadzaju prave z toho skoreho rozpravania kedy este jej hlasivky nato neboli pripravene - cize niektpre hlasky zle vyslovovala a zvykla si nato - cize to skore rozpravanie niekedy nemusi byt vyhra...
neter neopakovala nikdy - rozpravat zacala az tesne po 3tich narodeninach hned vo vetach a krasne cisto...
moj syn ma 18 mesiacov a teda zatial nic moc😀

palinkovamaminka
15. feb 2013

@157misicka vo vseobecnosti chlapci zacinaju rozpravat o nieco neskor ako dievcatka. takze su pomalsi. nie spomaleni, aby som nejakeho neurazila 😉
@monika15 zase 4 roky uz je dost vela na zacanie riesenie takychto veci, nemozes ist rovno k logopedovi? nenechaj sa odradit

157misicka
15. feb 2013

@palinkovamaminka no vsetko zalezi od dietatka, moj syn zacal prve slovicka ako mama, tata, pa pa hovorit este pred prvym rokom, nemam pocit ze by bol pomaly 😀 skor velmi zrychleny 🙂 ale hej kedysi toto prababicky vraveli 😀

palinkovamaminka
15. feb 2013

@very22 to nie je fama. dievcata a neskor zeny maju lepsie verbalne schopnosti. dokonca starsie panie, ktore maju martvicu a zasiahne im to centrum reci, sa naucia znova rozpravat skor ako muzi. zeny rozpravaju o nieco rychlejsie, v prvych rocnikoch ide dievcatkam lepsie pisanie aj citanie.
a chalanom idu zase ine veci lepsie.
zase az taky velky rozdiel to v tej reci nie je. dievcata zacnu hovorit priblizne v 12mesiacoch, chlapci o mesiac,2 neskor.
to, ze to u niektorych deti neplati neznamena, ze to neplati vseobecne. 🙂

zeleny_cajik
15. feb 2013

Moj syn 2 roky neopakoval nic, do dvoch rokov ani nezatal. Potom sa jedneho dna zobudil a zacal rozpravat vo vetach 😀 Dcera ma 15 mesiacov a opakuje cca od roka.

barcelona94901
15. feb 2013

@157misicka to fakt nie je fáma ..ako píše Palinkova maminka
chlapec vačšinou neskor začne rozprávať,než dievča
,na druhej strane je obratnejší a často rýchlejšie začínaju chodiť než dievčence ...to máš všeobecne,su samozrejma výnimky ,nejdeme všetci podľa nejakej čiarky,nemeriame a nevážime všetci rovnako atd ..ale je tam určený priemer 😉 🙂

157misicka
15. feb 2013

@barcelona94901 ak mate chlapcov a sedi vam to tak to pokojne aj dalej pouzivajte no ja takyto problem nemam

mirinecka
15. feb 2013

@monika15 nepotrebujes odporúčanie k logopedovi ja som šla s dvojročným bez toho aby obvodna vedela. Tak teraz chodím z oboma synmi 😉

barcelona94901
15. feb 2013

@zeleny_cajik náš podobne, ale ešte neskor ,až okolo tretieho roku
on rozumel,počuval,ale nemal absolutne žiadnu potrebu rozprávať
jedného dna spustil "prednášku"a mal milion otázok
,išli z neho vety ako na bežeckom páse a odvtedy sa nezastavil 😝

barcelona94901
15. feb 2013

@157misicka ja nepíšem,že máš problém ,ja píšem ,že je to fakt