Vadenie sa matky s prvákom a bitie

anickaa123
20. dec 2016

Ahojte vedeli by ste poradiť segra ma dvoch synov a starší čo už chodí do školy do prvej stále sa s ním vadí bije ho kričí na neho ked neposlúcha mne je ho strašne ľúto ako by ste na to reagovali?? Má niekto podobnú skúsenosť???

pribinak
20. dec 2016

Skus si chalana viac bravat a tráviť s nim cas. Mozno je sestra preťažená a jednoducho sa nevie ovládať.
Kolko rokov my ten druhy chlapec?

anickaa123
autor
20. dec 2016

Starší ma sedem a mladší šesť

lilyianka
20. dec 2016

@anickaa123 maju deti otca resp sestra muza? Ja takyto pripad poznam...az teda s tym rozdielom,ze moja sestra na syna vzdy hulakala,ale teda nebila ho.....niekedy právom,inokedy nie.....osobne by som na to tiez nervy nemala,ale tento sestrinma rozne diagnozy ako poruchy vnimania a pod....cize celkovo s nim je tazko sa ucit a on chuda aj ked chce nevie sa velakrat sustredit

silaviat
20. dec 2016

skus sestru od deto odbrenit a dat jej kus volna... bit sa nema..ale kto ma dieta a zive k tomu 2x tak si vie predstavit co dokazu s nervami.. skus so sestrou prehovorit ci nepotrebuej s dacim pomoct ... hlavne ju neuc ako vychovavat ci radit-to nema rada ziadna matka... ale napr taky vikend bez deti..to je najlepsi darcek pre matku k vianocam lol

eliska13
20. dec 2016

@anickaa123 keďže to nebolo asi len pár krát, tak je na najlepšej ceste, že jej syn v 10 rokoch treskne dverami a odíde a raz jej to možno vráti.Spraví z neho psychickú trosku neviem si predstaviť ako sa to dieťa musí cítiť a ako sa mu znechutí škola.jasné, že každá žena má občas napaté nervy, ale treba sa ovládať a , keď sa nevie nech si ide po lieky či k psychologovi
chudák chlapec:(skúsila by som jej vysvetliť, že ten malý má z toho stres hádajú sa kvôli učeniu?určite nech si kupo knižku Rešpektuj a budeš rešpektovaný to je ako biblia pre každého rodiča

anickaa123
autor
20. dec 2016

@lilyianka otec im zomrel :'(

stardust
20. dec 2016

Trapiaca sa detska psychika moze dospeleho riadne potrapit a je velmi tazke sa ovladnut. Najlepsie je vybavit dietatu sedenia s dobrym psychologom, ten poradi aj sestre, ako zvladat konfliktne situacie.

xstelinka
20. dec 2016

@anickaa123 Prečo sa s ním vadí? Nejde z jeho strany o nejakú poruchu(napr.ADHD)?A teda ona to nezvláda lebo nevie ako na neho?

anickaa123
autor
20. dec 2016

@stardust chodí s ním k nej a bude tam chodiť až pokiaľ nevyrastie :'(

anickaa123
autor
20. dec 2016

@xstelinka to čo je??? Jemu nejde učenie

stardust
20. dec 2016

@anickaa123 sa s nim hada a bije ho pri uceni?

xstelinka
20. dec 2016

@anickaa123 To je porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou. Daj si do googla a vyhodí ti príznaky. Kvôli čomu chodí k psychológovi?Teda ma nejakú diagnózu?

anickaa123
autor
20. dec 2016

@stardust nie tak všeobecne celkovo
😢

anickaa123
autor
20. dec 2016

@xstelinka máva tiché epileptické záchvaty ako mu otec zomrel tak sa ho to akosy dotklo chudatko moje malé

vladulienka1982
20. dec 2016

@anickaa123 ja by som na nu nazjapala a zbila ju tiez!!! nech si to skusi...pochopim, ked niekomu prasknu nervy...stane sa ...ale ak to robi casto..bitko nevyriesi nic a to decko moze zlomit uz navzdy...

anjelicek26
20. dec 2016

@anickaa123 ak byvate blizko bravaj si ho po skole k tebe na robenie uloh... domov nech ide nauceny. Sestra co citam to nema vobec lahke a proste to nezvlada, napriek tomu to neospravedlnuje ani v najmensom, ako sa sprava k synovi.

anickaa123
autor
20. dec 2016

@vladulienka1982 tak nerobi to kazdy den ale keď mu nejde učenie nemusí sa s ním vadiť on zato predsa nemôže aj psychológicka povedala že sa nemôže s ním vadiť

anickaa123
autor
20. dec 2016

@anjelicek26 problém je v tom že on sa nechce s nikim iným učiť

eliska13
20. dec 2016

@anickaa123 a ona tiež chodí?lebo nerozumiem čo to je za mamu, ktorá nosí dieťa k psychologovi a pritom ona sama mu robí zle.Chápem, že má zlé obdobie, ale to dieťa za to nemôže otca stratil a mama ho bije.deti ľúbia bezhranične, ale chudál musí byť z toho zmatený

anickaa123
autor
20. dec 2016

@eliska13 strašne mi ho je ľúto :'(

eliska13
20. dec 2016

@anickaa123 on je iba prváčik, keď mu to teraz znechutí má problém na celé roky.co bude s ním robiť v 3, 4 triede?skús jej dohovoriť a daj jej prečítat tú knižku sú tam aj tieto situácie

vladulienka1982
20. dec 2016

@anickaa123 tak ako baby radili, ak mozes, bravaj si ho k sebe, pomahaj mu s ucenim...moj syn je v skoro rovnakom veku, ani si nechcem predstavit ako by sa trapil, keby stratil tatina...lasku nie bitku...

anickaa123
autor
20. dec 2016

@vladulienka1982 vsak toto budem sa snažiť tráviť s ním čo najviac času nakoľko som na maródke vetsinou som doma ďakujem vám za rady

xstelinka
20. dec 2016

@anickaa123 Ťažko sa radi takto na diaľku. Nechcem obhajovať tvoju sestru, ale aj nám psychologicka hovorila, že máme byť trpezliví, nekricat, netrestat, ale chváliť a motivovať. No ale ona nemá doma syna čo ma v zadku vrtulu, ktorý sa odmieta učiť, vyrušuje na hodinach, neustále niečo stráca, klame, vymýšľa si ... . Možno by sestra mala všetky tie starosti častejšie konzultovať so psychológom.

anjelicek26
20. dec 2016

@anickaa123 tak ucit ako ucit, ja sa s detmi tiez cielene "neucim", mame hodinu denne vyhradenu na ulohy teda po jedle, pol hodina kludu a ideme na to, oni si robia svoje a ked treba sa ma chodia spytat a kontrolujem nez si to hodia do tasky, ze ako to vyzera. Nedozorujem tak, ze im stojim za chrbatom a nebuzerujem cely cas, oni si robia ulohy sami od seba, v zivote by to neodlakli, proste su to ich povinnosti... toto bolo aj mojim cielom vybudovat, taku tu samomotivaciu...spravim si svoje a mam do konca dna pokoj... a ked neviem, mama mi pomoze.

zana0077
20. dec 2016

Tazko sa mi citaju taketo prispevky....na deti som obzvlast citliva. Ja mam 4 deti.... A dcera ma ADHD , sme v tretom rocniku a teraz sa to vsetko nejako prevalilo... no skor by som povedala, ze stanovenim diagnozy sme sa upokojili obe. Lebo viem aky sposob si na nu najst, no bitka a hadky u nas neboli nikdy. Jasne, aj mne dochadzala trpezlivost, no mala akonahle vycitila moju nervozitu... alebo zvyseny hlas, automaticky vypla a zabudla aj to ako sa vola... sestre by som odporucila poprosit psychologicku kam chodi s malym o system akym bude fungovat bez stresu... da sa to zvladnut v pohode, nie je to nic co by nezvladli. No najskor sa musi naucit ovladat sama az potom moze ocakavat pokroky aj u chalana. Krikom a bitkami jeho stav len zhorsuje. A je pravda svata, ze deti s ADHD si to neuvedomuju, nie su hlupe, ani lajdaci...prave naopak. Moja dcera bola v IQ testoch nadpriemerna.... nechcime od deti to, co nezvladame sami 😉

anickaa123
autor
20. dec 2016

@zana0077 moja reč 🙂 dufam že sa SEGRA spameta

kacena4
20. dec 2016

ahojko, viem si predstavit co preziva tvoja sestra ☹ asi to je nieco cerstvejsie. v prvom rade si musis prehovorit s nou. takto to dalej nejde, ak ma maly epi zachvaty bitkou a krikom mu len zhorsuje zdravotny stav (viem to, lem aj dcera je epilepticka ☹ ) je to neurologicke ochorenie, ktoreho spustacom mohla byt prave trauma zo straty rodica ☹ treba vysvetlit matke ze nech ma radsej horsie znamky a menej epi ako same jednotky, vypracovane ulohy.... dohodnut sa s vychovavatelkou nech si robi ulohy v druzine a ma o starost menej. nebude to typ top, ale ciastocne ju to v tejto chvili odbremeni, pomoze jej to v tejto stresujucej dobe. jednoznacne treba navstivit pschologa/psychiatra so sebou, ak ma depresivne nalady a vybija si ich na detoch treba aby si pomohla nie len kvoli sebe, ale aj kvoli detom a hlavne kvoli nim, napr. nasadenim antidepresiv na preklenutie najtazsieho obdobia. nebude predsa kricat, bit deti, lebo sa neciti dobre, nezvlada situaciu, doma, pracu, starostlivost o rodinu, domacnost, pracu, starosltivost o deti, smutit za manzelom..... to je aj na kona vela. treba vyhladat odbornu pomoc a hlavne ju prijat. toto musis sestre vysvetlit. nech tu pomoc prijme nie len od teba ale aj od odbornika a nech sa za to nehambi. dalej so synom vyhladat tiez odbornu pomoc nie len psychologa, ale aj centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v ramci vasho mesta (kam spadate) tam mu spravia testy, popripade poslu dalej a uvidite ci ma nejaku porudu pozornosti, hyperaktivity, ci nejaku "dis" poruchu (citania, pisania, pocitania....) vsetko vam tam vysvetlia skus si to vsetko vygooglit nastudovat a mozno budete viac v obraze preco ma maly problem s ucivom popr. popytat sa ucitelky v skole ci nema podozrenie na nieco z toho travi tam dost casu mozno ho ma viac zmapovaneho.
drzim palceky nech sa vam cim skor da rodina do aspon ako tak zabehnutych kolaji a hlavne deti nech maju pekne kludne vianoce, nech pocitia ze ich ma maminka rada, hoci to ma teraz velmi tazke (kto nezazil stratu milovanej osoby, nepochopi, co dany clovek preziva a ako dokaze hlboko klesnut, hoci to nema v umysle...) drzim vam velmi palceky a myslim na vas

anickaa123
autor
21. dec 2016

@kacena4 dakujem krásne za podporu😉

lenka6309
20. jan 2017

dnes má každé decko ADHD...rodičia svojou ,,výchovu,, radi schovávajú za túto diagnózu...deťom sa treba veľmi veľa venovať,počúvať ich a tráviť s nimi čas...