Čo robiť, keď je dieťa nervák?

4. máj 2024

Dcéra má 2, 5 roka a je veľmi trvrdohlavá.nechce sa odplienkovať, ale je aj nervak.dnes som jej vzala tyčinku od zlosti, že som jej jednu vzaka, hodila potom všetk.nakoniec si ich, ale zobrala.po jej brata prišli kamaráti. ju so sebou nevzali.chodia na bicykloch, nemôže s nimi.od zlosti chytila poháre čo boli na stoliku a začala s nimi trieskať o stolik.ukľudnila sa.môžem jej v tom pomôcť a nejako praoivať s jej emóciami alebo to je v povahe a bude taká.obavám sa ako bude vystrájať v puberte keď už teraz je taká...

majlo1234
4. máj 2024

Bezne spravanie. Ved si vezmi, kolkokrat sa my dospeli nevieme ovladnut, a co tie deti? Tie sa to musia ucit od piky, aj odpozeranim od vas, aj kludnym dohovaranim a presmerovanim na vhodne uvolnenie frustracie

autor
4. máj 2024

@majlo1234 no u nás nikto netrieska pohármi.a podeliť sa nechce.bude to mať ťažké v škôlke..

kacena4
4. máj 2024

je to normalne zdrave dieta v obdobi vzdoru, ktore sa uci ovladat svoje emocie a zistuje kde su vase hranice

hederamonstera
4. máj 2024

Dat si vino

viestta
4. máj 2024

Také malé dieťa ešte nevie spracovať negatívne emócie, jej reakcie sú primerané veku. Časom sa naučí zvládať aj to, že niečo sa nedeje tak ako ona chce
A odplienluje sa, keď jej dozreje nervová sústava. Ak bude pripravená zvládne to za pár dní.

vyrovnanaosoba
4. máj 2024

Hneď prvá veta, vzala som jej tyčinku od zlosti. A potom sa čuduješ, že je nervak dieťa.

kikusenka1
4. máj 2024

U nás je to rovnaké. Tiež 2,5 rocne. Netreba si z toho nič robiť. Ani my nie sme ešte odplienkovaní

jaskolka
4. máj 2024

@vyrovnanaosoba myslím ze tam mala byť čiarka, teda nie že autorka, ale dcérka od zlosti hodila tu tyčinku (dnes som jej vzala tyčinku, od zlosti, ze som jej jednu vzala,hofila všetky)

jaskolka
4. máj 2024

Autorka, je to v podstate normálne správanie 2,5 ročného dieťaťa, ktoré ma obdobie vzdoru. Mozog sa prudko vyvíja, nervová sústava však ešte nie je schopná spracovať všetky nové emócie. Preto dieťa napríklad vybuchuje pri najmenšom podnete, kričí, trieska s vecami, hodí sa o zem.. Nevie to ešte ovládnuť, proste "nemá ešte kapacitu" na to...

jarnajar
4. máj 2024

Normálne, buď si to u syna už nepamätáš alebo bol kľudnejšia povaha. Ale aj dcéra je stále v štandarde.

autor
4. máj 2024

@vyrovnanaosoba čiarka chýba.jedna čiarka a veta vyznie úplne inak.ona sa nazlostila, že som jej tyčinku vzala...ja som sa nezlostila 😀

autor
4. máj 2024

@jarnajar on teraz vyvádza 😀 hlavne keď sa nechce učiť. on také výstupy nemal.bol kľudnejší.

majlo1234
4. máj 2024

Tak poharmi mozno netrieskate, ale nikdy nestratis nervy? Len ti hovorim, ze je uplne normalne byt frustrovany a ze deti nevedia v tom case ovladat svoje soravanie a musia sa to naucit

autor
4. máj 2024

@majlo1234 joj jasné že stratim a veľakrát.

majlo1234
4. máj 2024

Tak vidis. Ja som naprikld sama nervak, takze sa pri decku ucim odznova nejake nove vzorce spravania, lebo on mi to vsetko zrkadli😂a nemozem sa nanho hnevat, ked som rovnaka

jumama
5. máj 2024

Deti nevedia, ake emocie prezivaju, treba im ich pomoct spoznat, pomenovat a prezit. To znamena, ani hnev nie je zakazana emocia, ona pre nieco vznikla, treba ju prejavit, ale konstruktivne. Hovori sa tomu zrkadlenie. Pozrite si tento navod: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...