3-ročné dieťa sa veľa smeje

22. mar 2024

Ahojte, je podla vas prilis vela smiechu pri novych veciach u takmer 3 rocneho dietata diagnoza? Nase dietatko sa pri novych cinnostiach, ktore sa mu velmi pacia naozaj vela smeje, a nejde prestat. Postupne, ked novu cinnost robi viac krat sa menej smeje az to ostane len pri teseni. Potom nieco nove sa mu zapaci a zase ten velky smiech. Vsimla som si to, ked bol este malicky a prvy krat sa hojdal, a velky smiech, nesiel prestat, ale to mal tak rok, postupne to prestalo, ked sme sa casto chodili hojdat. Ale uz ma skoro 3 roky a takto sa smeje pri novych innostiach. Zn. zufala mama.

hederamonstera
22. mar 2024

Preco je to pre teba problem?

autor
22. mar 2024

@hederamonstera Lebo to vyzera, ako keby mal nizsie IQ ☹️. Bojim sa.

sejbipi
22. mar 2024

Občas nerozumiem čo niektoré maminky riešia. Zle je, keď neprejavujú emócie dostatočne, zle je keď ich prejavujú stále alebo až moc. Máš zdravé, šťastné, spokojné dieťa, ktoré sa teší z maličkostí. Môj názor je, že od toho sú tu tie deti, aby učili nás dospelých úprimnej láske, úprimnej radosti, prejavovaní emócií.

pribinak
22. mar 2024

Bola by si spokojná keby každú novú činnosť kompletne odreval až by bol bordovy?

Deti v jeho veku ešte nevedia spracovávať emócie, vnemy a on sa smeje, iné deti sú ticho a iné revu do vyčerpania

dzulli1980
22. mar 2024

Moja dcéra, keď sa tešila, sa nielen smiala, ale behala ako nepríčetná, dupkala nôžkami atď. ... nikdy ma nenapadlo hľadať za tým diagnózu ... každej jednej materi, čo za všetkým hľadá diagnózu, by som normálne dala facku ... veď nechajte tie deti normálne rásť, vyvíjať sa, každé jedno je jedinečné, každé prežíva nové emócie inak atď. ... sú to deti, nie cvičené opice.

elanor
22. mar 2024

preco niektore zeny hladaju diagnozu silou mocou za uplne vsetkym? Place = diagnoza. Smeje sa ´diagnoza. Hra sa s babikami = diagnoza. Hra sa s autickami = diagnoza. Atd...
To je nejaka diagnoza?
Akoze sorry, najprv sa zamysli, ci ty nemas daku, a potom si skus este raz premysliet ci ma daku tvoje dieta. Ono skor nema. Ale o tebe mam vazne pochybnosti.

autor
22. mar 2024

@sejbipi
@pribinak
@dzulli1980 Zenicky, naozaj je u takmer 3 rocneho dietatka taky velky smiech pri novych cinnostiach v poriadku? Lebo inak je to velmi sikovny chlapcek, naozaj vela toho vie, vsetkemu rozumie. Len dnes zase ten velky smiech a nesiel prestat, tak ma chytila panika. Lebo ja nepisem o malom 1-2 rocnom dietatku. Vtedy som to este povazovala za normalne. Ale o mesiac ma drobcek uz 3 roky.

simca06022011
22. mar 2024

Veľa sa smeje = problém, malo sa smeje problém, nesmej sa= roblem. Nemám problém = vyrobím si.

10zabka
22. mar 2024

oponuješ si:
Lebo to vyzera, ako keby mal nizsie IQ
Lebo inak je to velmi sikovny chlapcek, naozaj vela toho vie, vsetkemu rozumie.

jaga18
22. mar 2024

Kým je to len pri činnostiach z ktorých má radosť, tak je to úplne ok. Náš autista sa dokázal smiať aj hodinu a potom ďalšiu atd cely deň, na úplne bežnej veci, ako napríklad ze som si sadla, že krabica od mlieka je červená a také úplne hovadiny. Keď ho to chytilo v škole, bolo po vyučovaní, už sa nevedel ukludnit a sústrediť na nič iné, ešte aj doma sa smial ...na šlaktrafenie... teraz má pomaly 16 a už sa to nestáva tak často a netrvá to celý deň prestastie

hederamonstera
22. mar 2024

Tak toto by mi nikdy nenapadlo, ze by malo nizsie IQ. Bola by som skor mega happy, ze mam stastne dieta, ktore sa miluje tesit a smiat, mozno budes mat cloviecka ktory bude milovat zivot a jeho kazdodenne malickosti, maly buddha…teda ak to v nom ako rodicia nezabijete.
Smej sa s nim, bud chvilu dietatom. Na to dospeli zabudaju.
Bru noc

deedol
22. mar 2024

mozno sa nielen tesi, ale je z noveho aj nervozny a prejavuje sa to smiechom. su taki aj dospeli ludia a je to ok. ako by si to chcela riesit? nemozes mu asi zakazat sa smiat. cim menej na to budes upozornovat, tym lepsie. este stale je malicky, aj ked ma uz 3 roky 🙂

niekapitalizmu
22. mar 2024

dali ste mu vela cbd kvapiek

autor
22. mar 2024

@10zabka Ano ja viem, ze si oponujem. Ale ja si vzdy myslim, ze nase dieta je sikovne. Ale potom nastane den ako dnes, a zacinam sa bat, ci je v poriadku nas syncek. Boli sme dnes v hernicke, a bolo tam cudzie dievcatko. A nahanali sa. A nas syncek dobre, ze pri nahanani s cudzim dievcatkom od smiechu nepukol, naozaj sa smial a smial ako behal. Dievcatko to nahananie bavilo, ale nesmiala sa vobec, ona ani domov nechcela ist tak sa jej nehanie pacilo . Tak som zacala uvazovat, ci je v poriadku ked sa nase dieta tak vela smeje. Ked ine dieta sa tak nesmeje.

pribinak
22. mar 2024

Teraz nerozumiem…..šikovný chlapček a potom píšeš o nižším IQ
To sa vzájomne dosť vylučuje

Prosím tá, buď rada, že nereve. Je to malé dieťa. Nemizes očakávať že sa bude správať ako dospelý

A platí to čo sa píše v každej diskusii, každé dieťa je iné

10zabka
22. mar 2024

moje deti sa tiež vždy smiali. Vždy, keď boli šťastné. Máš šťastné dieťa, váž si to 🙂

brloh
22. mar 2024

A nefajčí nejaký váš sused trávu či ten dym nejde k vám cez okno :D (robím si randu!) Nechaj ho nech sa smeje. Najhoršie čo môže rodič urobiť dieťaťu je podľa mňa porovnávať ho s ostatnými. Tak nech vyčnieva a smeje sa z každej blbosti. No a čo.

elisebah91
22. mar 2024

Buď rada že sa smeje a nerieš somariny...chce to asi súrodenca keď riešis takéto veci...

Ja by som sa tešila...smiech všetci potrebujeme..

betulinka1
22. mar 2024

Moj je smejo stale a ma 9 rokov. Trosku extrovert ale mne to nevadi. Radsej usmiate a šťastne dieta. Trosku to v skole robi problem ale nie s učením, uci sa vyborne ale s jeho radostou zo zivota, co v skole nie je žiadúce, lebo mas byt ticho a posluchat. Minule poznámka zo skoly, nesiel z obeda do druziny ale hlasno behali so spolužiakom po chodbách. Ucitelke som napisala, ze po tych istých chodbách som behala pred 30 timi rokmi aj ja. 🤣🤣🤣

simona20201309
22. mar 2024

3 ročne dieťatko???????? 5x som čítala ci ročne alebo mesačne....
Neviem o to., aby bol smiech príznakom nejakej diagnozy. Nepricetny smiech je jedine co ta znepokojuje? Nechce sa mi veriť aby bol smiech jediná vec co by ma znepokojovala

muchacici
22. mar 2024

A upozornil ťa už niekedy niekto blízky na to? Lebo ak nie, tak si myslím, že zbytočne to riešiš. Veď je to ešte prcek, šikovný, veselý, hravý človiečik

minenkak
23. mar 2024

Stastne dieťa a vlastná matka ho pokladá za hlúpe,ty si ešte nevidela nikoho dospelého smiať sa , tešiť sa a skákať keď ma ,dostane niečo nové

jana_eyre_2
23. mar 2024

Nepríčetný smiech by bol, keby sa smial bezdôvodne.. že napríklad by sedel na gauči, nič by nerobil a začne sa hystericky smiať.. lenže ty píšeš, že sa smeje z nejakej činnosti, čiže jeho smiech je opodstatnený.. že sa tebe zdá príliš? Je to predsa malé dieťa.. 3r dieťa nie je veľké, stále je maličké, ktoré sa len učí ako žiť.. je proste pri činnostiach šťastný a tak to dáva najavo.. môj najmladší bol zase často veľmi uplakany, až tak že bordovel a vystieral sa.. vyrástol z toho.. nechaj svoje dieťa užívať si život, tes sa, že je zdravý a nehladaj chyby.. stále hľadať nejaký zadrhel nie je dobre, pretože nevidís aké šťastie máš a keď náhodou skončí až vtedy si uvedomis ako to bolo dobré.. pamätaj si, že každé dieťa je iné a každé má iné prejavy, preto neporovnavaj..

martinka13
23. mar 2024

Tak choď k lekárke a povedz, že sa moc smeje. Uvidíš, čo Ti povedia 😀

zuzulka558
23. mar 2024

Naša ma tiež 3 roky a rehoce sa tiež za každú blbosť ako diagnóza ju neberiem skôr šťastné a veselé dieťa plne života z humorom, aj keď len sedí niečo jej prebehne hlavou a začne sa rehotat potom príde za mnou co chcela urobiť aby som sa zľakla ale nechcelo sa jej,, asi som stará škola teraz každý dg hľadá co pocuvam

daniela2202
23. mar 2024

Prestaň.... je šťastný👉

dadka1997
23. mar 2024

😄😄😄 smej sa aj ty, teš sa, že tvoje dieťa je zdrave a šťastné 😉😉😉😉

kulumulu123
23. mar 2024

Nizsie iq mas mozno ty autorka prapac ale nedalo mi... Deti sa dojazu prirodzene zesit so zivota, prezivat ho naplno.. Je mi ozaj luto ze smiech zdraveho stastneho dietata beries ako tarchu...
Zeny spametajte sa a prestante hladat neznyselne diagnozy u svojich deti 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

tiika
23. mar 2024

Máš obavy, či je to normálne a či za tým nie je niečo iné, nejaká diagnóza. A mne pride, že je to v poriadku. Nie porovnávať deti v zmysle, ktoré čo dokáže, je bystrejšie, šikovnejšie, ale či sa správne vyvíja a je zdravé.
V tomto veku sme skôr zvyknuté na to, že deti majú výbuchy hnevu, plaču, zlosti (berieme to ako negatívne emócie). To, že sa dieťa smeje je vnimane ako predsa niečo pozitívne a tak asi vela ľudí nechápe, čo riešiš. Podľa mna je to tiež taký nekontrolovateľný prehnaný prejav emocii, bežný u 3r dieťaťa. Akurát je to z opačného spektra, a je príjemnejší (než rev) 😅.
Ak nebadas iné prejavy, znepokojuje ta ozaj len smiech, snáď je tvoje dieťa Ok a so zrelosťou mozgu to bude mat viac pod kontrolou.

autor
23. mar 2024

Dakujem za odpovede, ukludnili ste ma. Ano nas syncek je od mala smejko. On plakal aj ako babatko velmi malo. Velmi lahke je ho rozosmiat. A bez dovodu sa nesmeje. Smeje sa iba pri cinnostiach, ktore sa mu pacia, alebo ked mna vidi sa smiat, alebo ked sam srandicky vymysli sa tiez smeje.