Moja ťrojročná dcéra nechce jesť

pupava36
13. apr 2018

Ahojte mamule, viem že to sem nepatrí ale neviem kde sa zaradiť, mám problém s dcerou, nechce mi vôbec jesť, najradšej by sprepacenim vkuse chlastala len mlieko, zo všetkého si dzobne len 3 krát a za každým zase mlieko, som už zúfalá neviem ako ju donútiť aby jedla normálne jedlo aby sa poriadne najedla a nielen to mlieko, potom sa sťažuje že ju brucho boli, no ani sa jej nečudujem, to by aj mňa bolelo s toľkého pitia mlieka, nič iné nerobíme len mlieko kupujeme, maminy prosím poraďte mi ako jej dohovoriť alebo ju donútiť aby jedla normálne jedla

pininka
14. apr 2018

No trojrocna uz je dost velka aby pochopila, ze mlieku je koniec. Jasne ze nechce jest ked sa nalabe mlieka. Moj nechcel prestat pit z flase, tak som mu povedala,ze je koniec, ziadnu dalsiu nekupim, cumel sa mu rozpadol a bolo. Viem ze to bude tazke, mozno par dni bude strajkovat a nezje toho skoro nic, ale ja by som jej uz mlieko nedala. Je to v podstate to iste ako ked prestavas kojit.

lulistek
14. apr 2018

Toto presne robi aj moj dvojrocny ale verim ze to je len prechodne. Aj dcerka mala obdobie kedy nejedla.

ivuska6
14. apr 2018

@pupava36 môj tiež tak jedol mizerne a pil strašne veľa kakaa a neriešila som ona je zasytená plná tým mliekom a ked jej to chuti prečo jej to odoberať ona stým prestane sama môj potom prestal s kakaom sám už ho nedal viac ani do úst a rozbehol sa teraz je s neho chlap teraz ho krotiť s jedlom sak sa zamyslí nad sebou čo ti nechutí do úst nedáš a keby ťa do toho niekto na silu núti to zjesť čo spravis? Buď to nezies alebo sa dogrcas

ivuska6
14. apr 2018

@pininka ak fajčís dávam príklad nedaj si cigu ale týždeň hádam prestanes

ivuska6
14. apr 2018

@ivuska6 rozjedol sa

hettinka
14. apr 2018

@pupava36 dohováranie nepomôže. Treba obmedziť mlieko na maximálne pol litra denne (to už vrátane jogurtov, mlieka predávaného do jedla) a ponúkať 3 jedla denne. Ak nezje, odniesť a medzi jedlami iba vodu ponúkať. V tejto nedáte žiadne sladkosti, sladké čaje ani veľa sladkého ovocia medzi jedlami. Hlad ju donúti jesť. U nas toto zabralo na nejedenie.
Ale priprav sa na citové vydieranie, herecké výkony, revanie atd.

siska53
14. apr 2018

@pupava36 vyrazne obmedzit a nedat. Ja ked som nasej obmedzila dojcenie,tiee behala totiz a len moje mlieko, tak sa rozjedla. Nie je sice nejaky papkac doteraz, stale jedava ako kedy,raz dost az vela,potom zas mizerne,ale je to uplne ine.. Mala dva roky takmer,ked som.jej to obmedzila a teraz ma 6r. My sme si presli neskor aj strajkom v skolke - nechcela tam jest ani pit,aj to sme prekonali,teraz uz ked jej chuti,zje aspon nieco.

A tvoja nechodi do skolky? Lebo tam.sice mlieko mavaju,ale nie je k dispozicii po cely den,tam by sa mozno naucila jest aj ine jedla a na mlieko by zabudla.

siska53
14. apr 2018

@ivuska6 len je rozdiel nejest par jedal,ktore ti nechutia a je rozdiel jest len jednu potravinu a ine vobec,resp.2-3lyzicky.. A to je dieta vo vyvoji,potrebuje pestru stravu. Ja nejem maso ale vsetko ostatne zjme vratane ryb,morskych plodov..
V detstve sa so mnou natrapili,ale ja som jedla pestro, len malo, u mna ale bol vazny dovod - predsienovy defekt.. Mna ale museli kvoli operacii trosku vykrmit,istu vahu som musela dosiahnut,no to je uplne ina situacia.. Ak je dieta zdrave,uz tak po roku a pol uz ma byt strava normalna,uz to prestavaju byt prikrmy,ze dieta je viac mlieka ako inych potravin.. Uz sa to ma vymenit,lebo chute jedal uz pozna a bolo dost casu,aby si na ne zvyklo

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
14. apr 2018

@ivuska6 ja som prestala fajcit z jedneho dna na druhy,takze v tom niesom dobry priklad. A vsetko sa chce,len aj rodic musi mat pevnu volu. Aj moja sestra tvrdila ze nevadi ze mala pije mlieko z flase a ma 6 rokov, ved hlavne ze daco vypije a dnes place a chodi s nou po zubaroch co ma zuby uplne v predu posunute od vecneho cumlania.

tinaa64
14. apr 2018

@siska53 moju prvu (4r.)som tak "setrila"ze toto nie to este nemoze lebo ke este mala...a dopadla som s nou tak ze mazje len 5 jedal a toe tocime...no ale iz deuhy krat sa mi pidarilo dosiahnut u nej to ze zjedla zeleninovu polievku..ale zas zje zeleninu aale v surovom stave..aj salat spenat a tak..uz zacala sezona tak uz cakam kedy budeme mat zelebibu a ovocie na zahrade....noa druha ma10 mes a jej davam skoro vsetko ...a aj kojim...rak hadam aspon ona viac poje ked bude starsia..lebo to na nervy keddieta nechce jest..a niekedy su dni ze zje mozno max dve jedla za cely den

siska53
14. apr 2018

@tinaa64 tak neviem,my sme sli podla tabuliek a odporucani pediatricky a vsetko sa naucili jest,dokocna na rozdiel odo mna zjedia a lubia ja maso,teda maly viac,ten bol vzdy vyborny jedak..
Ja som hlavne nikdy nerobila z jedla modlu.. Nenutila ich.. Mala neznasala jablko.. Dlho-predlho.. asi tak pred rokom ho nejak vzala.na mikost a uz ho aj zje..nie vela,niekdy len mesiscik,inokedy pol.jablka,ale zje.. Viem,ze kysku kapustu ci kel ee,tak to malokedy robievam,ale ostatne vsetko a kto zje,zje,kto nie,ma smolu..

tinaa64
14. apr 2018

@siska53 no to zas moja zje kel salat a kadeco ale v surovom stave a neochutene..ja tiez nenutim jest...asi budem musiet prisposobit jedalnicek tak ako jej to vyhovuje a nie tak ako si ja predstavujem..ona sni v skolke velmi neje..dokonca su dni ked vobec nic nezje...je pravda ze ma malo zeleza v krvi ale ked do nej ani sirup co nam dr.predpisala neda do ust..tazko s nou

ivuska6
14. apr 2018

@pininka tak je rozdiel pit z pohara a z flase a ak mala flasu stale v ustach a dudlala tak nech sa nedivi ze ma zuby ako ma z dudlania keby len vypije a odlozi tak by ich take nemala

pininka
15. apr 2018

@ivuska6 pochybujem ze dieta v takom veku vypije z pohara tolko mlieka aby ju to tak zasytilo.

ivuska6
15. apr 2018

@pininka veď si písala do 6 rokov a 6rokov nie je 3

pininka
15. apr 2018

@ivuska6 ja som teraz reagovala na autorku a jej problem s mliekom.

ivuska6
15. apr 2018

@pininka no a ja na tvoju sestru o tej si pisala a aj k tomu komentaru som odpisovala napisala si ho mne

pupava36
autor
15. apr 2018

@siska53 nie nechodí do škôlky, teraz mala len 3 roky, v máji ideme na zápis, minulý rok mi ju riaditeľka nechcela zobrať lebo že nemá 3 roky

pupava36
autor
15. apr 2018

Ešte som zabudla dodať že sladkosti by šrotovala v kuse, mlieko pije s fľaše, to sa jej už pokúšam zatrhnut ale stále to nejde, lebo malého 5 mesačného brata keď vidí piť s fľaše tak hneď aj ona pyta čo sa týka jedla, stále má k dispozícii aj ovocie na tanieri aj chlebík má natretý s maslom a pažítkou aj zeleninu má aleb hocičo iné m natreté a skoro ničoho sa nedotkne. Len kúsoček a konec a už pýta mlieko najnovšie kakao....ale ďakujem za vaše názory, skúsim to ako pisete, mlieko jej už nedám už je veľká baba

marika05
15. apr 2018

Ja s tymto bojujem uz cez tri roky so synom, nic nepomaha ani dobre slovo ani krik ani vyhrazky ani podplacanie, skusajte ponukajte budte trpezliva, ja mam za sebou uz psychologa gastro vysetrenia, ludovyvh liecitelov a nic, pevne nervy a verte ze je to iba docasne, deti su nevyspytatelne, kazdipadne obmedzte mlieko na max pol litra za den je to velni syte

stanushka10
15. apr 2018

ja mam tiez 3 rocnu dietarku. rano termix, na obed par lyziciek polievky na veceru flasa mlieka. aj nad tym je schopna sediet 2 hodiny. okrem toho mlieka..robim jej kadejake natierky na pecivo, ponukam, ovocie, zeleninu...vyvaram vselico, co by jej mohlo chutit. nemam bohvieaky uspech.najradsej sa napchava hlupostami. ale ako sa oteplilo, tak nju vlacime cele dni po vonku a sama si zacala pytat jest....:D

betulinka1
15. apr 2018

Moj ma 3,5 a večný problém s jedenim. Ale dostala som typ, že mám mu dať čo chce ale pred tým musí jesť aspoň pár lyziciek normálnej stravy. Medzi jedlom aspoň 2 hodinky vôbec nič len pit. Funguje to a postupne roztahujeme žalúdok, primerane, lebo zase nechcem aby si myslel, že je dobrý keď papa.

pupava36
autor
16. apr 2018

Zenusky ďakujem vám za vaše cenné rady, dnes mala nedostala vôbec mlieko a neako ani neprotestoval, spravila som jej ráno raňajky že sa tak tešila že s rehotom zjedla dva krajce chleba zo šunkou a rajcinou, čo sa u nej nestalo dokonca aj na obed si pýtala chleby tak som jej ich z radosťou urobila a tešila sa že konečne papa, dúfam že jej to vydrzi

mamazlesa
17. apr 2018

@pupava36 Ahoj, moja suseda mala rovnaký problém so svoju dcérou. Nič nejedla, len pila mlieko. Nastúpila do škôlky a niekoľko mesiacov chodila domov hladná a protivná, pretože tam celý deň nič nejedla. Dnes má 7 rokov a stále je obmedzená na 10 jedál, ktoré točia dookola. Navyše má z nevyváženej stravy pomerne vysokú nadváhu. Neviem, či ti to pomôže, ale určite s tým treba niečo robiť, kým sa dá. Ja som sa namotala na novú stránku, ktorá je o výchove predškolákov a majú tam veľa zaujímavých článkov a tipov na rôzne témy. Skús pozrieť..
https://www.nasedeti.sk/vyziva-a-fitness/clanok...