Ako dlho môže 3-ročné dieťa chýbať v škôlke?

9. jan 2023

Ahojte,
moja 3 ročná dcéra nechodila pred Vianocami 2 mesiace do škôlky kvôli chorobe. Keď sa už konečne vyliečila tak sme dostali chrípku, tento týždeň ešte nenastúpi do škôlky nakoľko ešte nie je fit…
Myslíte si, že je to problém, že tak dlho nechodí do škôlky?

deedol
9. jan 2023

u nas to nebol problem, ale teda poplatky som normalne platila. cast stravneho mi potom vratili.

viestta
9. jan 2023

Nie je zdrava tak do skolky chodit nemoze, aky problem by z toho mal byt?

sasesoe
9. jan 2023

3 rocne nemusi vobec chodit do MS. Poplatky su ina kapitola. Ale aj skoloppvinne deti pri chorobe a pod ovcas dlhsie chybaju, riesi sa to potom individualne v zavislosti od dovodu a dalsich veci

anjelicek26
9. jan 2023

Tak ked je chora tak je chora... na druhej strane je otazka, ci to ma vobec s takouto zlou imunitou zmysel a neskusit to o rok (poziadat o predlzeny rodicak kvoli zdravotnemu stavu) a uvolnit miesto inemu dietatu, co by tam aj realne chodilo...

zuzkaa1991
9. jan 2023

Zalezi ake ma podmienky škôlka u nas ak dieta chyba viac ako 30dmi môžeme poziadat spatne o platbu.

Minulý rok moja 3.5r nebola aj 2 mes v skolke a v pohode.
Tento rok sme týždeň v skolke a 2 týždne doma...uvidim co bude ak nastupi v stredu ;)

yanni
9. jan 2023

Pozzi do zmluvy. Zalezi ake podmienky si skola/zriadovatel dal. Moja startsia dcera bola za tri roky, co bola v skolke prihlasena), dokopy tak 3 mesiace. Normlane sme sa dohodli so skolkou, ze poplatok sme platili (stravne nie) a mohla byt v skolke, ked sme boli doma, co vychadzalo ca. 1 tyzden pred Vianocami a 2-3 tyzden v lete. A prvy rok bola este cely september. Inak zvysok sme travili v teplych krajoch.

zuzinabila
9. jan 2023

@viestta nam po 6 tyzdnovej nepritomnosti zo zdravot.dovodov vylucili dieta (jasne, dali predtym vediet, vysvetlili.), nedrzia miesta v kazdej MŠ, kedze je velky zaujem a moze chodit ine. je to individualne v kazdej MŠ inak.

zuzinabila
9. jan 2023

@anjelicek26 ano, nam sa toto presne stalo v MŠ. na miesto mojej dcery, ktora bola 6 tyzdnov chora nastupilo ine.nemala som to skolke za zle, maju na to pravo.dopredu dali vediet samozrejme, ze nemozu drzat miesto tak dlho prazdne

drahomirrra
9. jan 2023

@zuzinabila Ved to je pochopitelne, prazdne miesto je pre skolku zvytocne, ked na neho maju vytvorene kapacity a rste k tomu plno cakajucich deti, co budu chodit.

titla
9. jan 2023

Kym je dieta v skolke riadne zapisane a platis skolne moze 3 rocne chybat bez obmedzeni. Pozri si este skolsky poriadok, tam su urcite presne podmienky a v kazdej skolke sa to moze lisit.
Moj syn za september a oktober navstevoval skolku dokopy 8 dni. Potom mu bola diagnostikovana zvacsena nosna mandla a az do jej odstranenia nesmie do kolektivu. Skolne platim, za stravu mi vratili a vo februari by mal normalne znova nastupit. Dokonca mi skolne za december a januar "vratili" (nemusim zaplatit februar a marec) lebo som ho dopredu odhlasila zo zdravotnych dvovodov a nenavstevoval skolku v dane mesiace ani jeden den.

1mina
9. jan 2023

To je uplne jedno, aj pol roka. Moja 4 rocna bola chora uz pred Vianocami, teraz sme zistili ze ma mononukleozu, dalsie 2,3 tyzdne zas nepojde. Az 5 rocne maju povinnu dochadzku a aj tie samozrejme v pripade choroby nepojdu

tana85
9. jan 2023

@zuzinabila fuha, o tom som zatial nepocula, a to sme si presli 3 skolkami v centre BA. raz tam syna prijali, tak tam bol. chorobnost v prvom rocniku MS je celkom bezne takato. som vdacna za chapajuce riaditelky, co nase absencie neriesili. a to ani v predskolskej triede
ja by som si zavolala s riaditelkou, skor nez ona bude volat tebe. je dobre v tom mat jasno ak mas obavy

zuzinabila
9. jan 2023

@tana85 ale to bolo roky dozadu,dcéra uz je gymnaziska😀a bolo to v Bratislave

zuzinabila
9. jan 2023

@drahomirrra ano,ja som to vtedy ani neriesila.nastastie,dcera uz je na gympli.aj sme navrhovali ze budeme platiť školné,ale nechceli ani tak.ze si proste nemozu dovolit mat prazdno ked maju na cakacke vela deti

zuzinabila
9. jan 2023

@tana85 nastupila potom o rok a zhodou okolnosti do tej istej triedy .a bez problemov tu istu MŠ aj dokoncila.

mariazatkova
25. jan 2023

Vôbec to nevadí. V prvom rade musí byť zdravá. Môj je predskolak. Je doma. Chytil v škôlke až dve baktérie. Musí brať antibiotika. Určite ho nechám doma aj vyše mesiaca. Doktorka mi dá ospravedlnenie a vybavená vec.

1mina
25. jan 2023

Moja 4.5 rocna ide teraz po 5 tyzdnoch do skolky - mala mononukleozu, a este sme cakali na vysledky krvi ci uz je vsetko ok. V skolke ked maju zaplatene seky tak im je jedno 😂 predpokladam ze kazdy rodic je tiez rad ked si iny nechaju svoje chore dieta doma

simonettasimonova
25. jan 2023

Problém by bol keby nakazilo pol triedy