Mám dať 3-ročné dieťa do škôlky?

hruska91
1. aug 2022

Ahoj. Dcéra ma 3 roky a 3 mesiace- a od septembra by mala nastúpiť do škôlky. Ja som na rodičovskej s mladšou dcérou (1,5 ročnou). Mám veľkú dilemu či dať staršiu do škôlky teraz - výhoda- idú jej kamošky, bojim sa že keď nenastúpi bude mimo. Alebo že jej niečo utečie, ujde, že o niečo príde a ja ju o to ukratim.
Alebo či ju dať až o rok- keď už bude nastupovať aj mladšia (v septembri 2023 by som mala nastúpiť do prace) mladšia bude mať 2 roky a 10 mesiacov.
Niesom sialena premotivovana matka, viem že dieťaťu nemám šancu nahradiť kolektív atd. Len sa bojim detských chorôb, covid atd aj kvôli mladšej dcére a odlúčenia deti, sú na seba dosť naviazané a sú veľké partacky.
Aké máte vy skúsenosti? Ak ju nedám budem ľutovať príde o niečo? Alebo ich dať obe o rok? Dakujem

1234321
1. aug 2022

@hruska91 určite by som dala dieta do škôlky. Tým, že sa ty bojíš covidu a kadejakých chorôb, tým jej nepomozes. Dieta potrebuje kolektív, potrebuje byt medzi ľudmi. Neboj sa, nemaj stresy a do škôlky ju normálne daj. Môj názor ✌️

fiafia
1. aug 2022

@hruska91 mala je už veľká 1,5 ročná. Tak by som sa tých chorôb nebála. A nástup dvoch detí naraz bude isto "sranda"

miroslava21
1. aug 2022

Ja by som dala, ved to ze dieta chodi do skolky neznamena ze netravi so surodencom cas. O 3 pojdes po nu do skolky a do vecera daleko. A v jej veku je kolektiv prospesny a aj aktivity v skolke.

mamamasama
1. aug 2022

Určite dať

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
1. aug 2022

ja som svoje deti dala do skolky presne ako kazde malo ist, nejako som nad tym nevahala...rozdiel mam 2r a 1,5r medzi detmi...tie choroby das tak ci tak, podla mna horsie to bude ak ich das obrok spolu lebo ti budu spolu chore a zamestnavatel tym nebude nadseny

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
1. aug 2022

Na tvojom mieste by som skusila. Aj pol dna,ak jej bude zadlho ci nebude chciet tam spat.. ;) Ja to mam podobne ale mam 2 deti a 3.male..takze som sa rozhodla,ze bud feb alebo az o rok.. urcite nie od septembra,lebo by to pre mna bolo namahave a maju cas.Vyhraju sa spolu. Tvoja je vsak sama,takze by som minimalne skusila ako si zvykne.

didi2102
1. aug 2022

@hruska91 syn mal 3r a dcéra 1.5r, ja som ho nedala lebo ... Bola to chyba , mohla som aspoň na tie 4h, aj to by sa mi oplatilo, potom ako začal školský rok som sa ho snažila umiestniť kdekoľvek po okolí,nepodarilo sa,ja poviem za.seba že aj keby bol v kuse chorý tak by sa.mi to oplatilo,robil by si návyky zo škôlky,vedel by sa skôr socializovat v skupinke, takto na ihrisku už v septvri dokopy nik nebol syn sa.nudil,zima bola dlhá a dve deti kt chceli robiť niečo iné,ja na prášky,,malo kamarátov na stretávanie resp s malými deťmi a s deťmi v.synovom veku ,mali deti v škôlke
Ak nedáš.proste nepôjde, choroby prídu ďalší rok , s.covidom som už neako zmierená , možno bude aj ďalší rok a.ktovie čo všetko, nezlahcujem covid -mala som ťažky priebeh,otec skoro zomrel ale som uz zmierena s.tym,ja by som dala.aspon tie 4h, keď vezmeš dieťa úplne zo škôlky a tie 4h vydrzi

andrejka1974
1. aug 2022

@hruska91 určite daj aj ty budeš mať viacej kľudu keď budeš mať doma len jedno a poobede o 15.00 ešte stihneš ísť na ihrisko a užiť si do večera s oboma detmi

lulu0123
1. aug 2022

Dala by som.Ved kludne moze chodit po obede domov, aby ste mali na seba viac casu.

simona20201309
1. aug 2022

@hruska91 rob ako to cítiš. Ja by som tiež nedala, keby som bola doma s mladším.
Prípadne to skús a uvidíš. Máš veľkú výhodu, že si doma a môžeš sa kedykoľvek rozhodnúť to zmeniť.

nikha2809
1. aug 2022

Ja by som skúsila dať a uvidíš.Podla mna jej nič zatiaľ až tak netečie, veď si doma.Mne by sa nechceli ráno vstávať keď nemusím a terigat sa v zime ju zaniesť keď som doma 😀

zuzkacik4
1. aug 2022

Podla mna zalezi aj, aka je dcerka povaha...ja som moju takto dala do skolky, ale teda len preto, ze ona sama to vyzadovala, tesila sa, nikdy nebol ziaden problem, ziaden plac..ona vyslovene ten kolektiv potrebovala a velmi jej to prospelo...ak by vsak bola ina, teda hanbliva a mala ist s krikom a placom nasilu, nedala by som ju, pockala by som ten rok...

petrahl
1. aug 2022

Nie, nedala. O nič ju neukrátiš, nič jej neutečie. Si spočítaj ako dlho bude dieťa v živote v nejakej školskej inštitucií. Normálne by som si ešte ten čas doma s ňou užila.

luccija
1. aug 2022

Nie a to Ti pisem ako ucitelka co robila s tymi najmensimi.Alebo skus pol den aj tak poobede spia a idu na dvor aktivity sa robia rano.
A uvidis ci sa jej zapaci, ako bude zvladat...ked mas pocit, ze doma je dobre, nieco robite, mate svoj program tak urcite nie

mogaa
1. aug 2022

ja som za škôlku všetkými desiatimi, ale v tomto prípade by som rok počkala, obom deťom veľmi pomôže ak začnú do školky chodiť naraz spolu a spolu si zároveň prejdú tými detskými chorobami....lebo ak dáš jednu jeden rok a druhú o rok neskôr, tak si všetkým budeš prechádzať 2x.....

h2
1. aug 2022

Ja by som dala. Už len kvôli tomu, že na budúci rok by ti ináč nastúpili obe a ak by bol problém, musela by si riešiť obe naraz. Takto bude už staršia zvyknutá a aj malá si pri nej ľahšie zvykne, keď bude vidieť, že veľká sestra je v pohode.

martul
1. aug 2022

@hruska91 toto ,,riziko " chorôb, kovidu a smútku bude vždy aj keď pôjde o rok. My sm dali a lepšie sme spraviť nemohli

kate_cs
1. aug 2022

@hruska91 ja som syna v 3 rokoch do škôlky nedala. Bola som doma s mladším, venujem sa mu a potreba kolektívu v takomto malom veku sa preceňuje. A podľa mňa som urobila dobre (ale to ti bude tvrdiť aj matka, čo dala dieťa do škôlky). Úplne vidím rozdiel v tom, aký bol pred rokom a teraz. Sám sa teraz do škôlky vypýtal. Keby nie, nedala by som ho ani tento rok. Čím je starší bude jednoduchšia adaptácia.

bavlnka92
1. aug 2022

skús, aj tak kvôli kapacite vziať nemusia ale za pokus nič nedáš.

maminkadeticiek
1. aug 2022

Urcite by som dala.

luccija
1. aug 2022

@bavlnka92 uz musi mat rozhodnutie

heln
1. aug 2022

@hruska91 ako pisu aj ostatne, ved kludne ju daj. tento rok bude viac sviatkov vo stvrtky, takze si ju kludne nechaj doma v piatok a mate predlzeny vikend, alebo hociktory piatok a cez jesenne a jarne prazdniny. tiez ked sa ti bude zdat, ze na nu nieco lezie, tak ju nechas doma a tiez keby sa zhorsila situacia s covidom, alebo by viac deti chybalo, tak ju zase mozes nechat doma. a starsiej ked sa bude pacit v skolke, tak sa mozno aj mladsia bude tesit, lepsie ako potom riesit naraz dve uplakane deti ked budes potrebovat do prace.

jarkam84
1. aug 2022

Keby nastúpila do škôlky až 09/23 spolu so sestričkou, určite by ich rozdelili, každá by bola pri svojej vekovej skupine. (Pokiaľ nejde o škôlku na dedine). Čiže zbytočne čakať.

tramtada31
1. aug 2022

Mám podobný vekový rozdiel a dala som. Naša skolka je uzasna a nikdy by som nedala dcere to, čo jej dali pani učiteľky. Dcéra zrazu bola veľmi samostatna, z dietata, ktoré nevedelo nadväzovať kontakty(lebo Corona dieťa) sa stalo dieťa, ktoré má kamosky a je celkovo bezprostrednejsia. Navyse sa môžem venovat mladšiemu, sebavzdelavaniu, mám viac casu aj na seba. Ja to hodnotím veľmi kladne, že chodi do skolky