Pocíti to dcéra, keď nastúpi do škôlky o týždeň neskôr?

hruska91
4. sep 2022

Ahojte skúsene mamy,
Určite je to banalita no 3r dcéra nastupuje do škôlky, akurát že je po chorobe, tak nenastúpi zajtra, ale az o týždeň. No mne vŕta v hlave či o niečo nepride, či nebude cítiť že v skolke budú deti zohrane a ona bude druhé husle, pripadne že bude “vyhukana” a ostatní už budú ok.
Take zamyslenie na nedelu, áno je to prvá dcéra čo ide do škôlky tak vôbec neviem čo čakať.
Myslite že je to problém, že bude meškať?

mogaa
4. sep 2022

@hruska91 nie nezmešká nič....určite nebude jediná čo nastúpi neskôr....ono ten prvý rok je to aj tak skôr o tom pár dní škôlka,potom zase doma lebo dieťa choré a takto dokola.....ale ano, deti sa po týždni už budú poznať, ale nezmešká nič....

kristiii
4. sep 2022

@hruska91 nemyslím..môj syn bol vykuhakany aj po troch mesiacoch, niektoré deti boli v pohodicke už od prvého dňa. Pár dní hore-dole za mňa nehrá rolu, viac záleží od povahy

siska53
4. sep 2022

@hruska91 nie, to isto nie je problem, deto sa zvacsa adaptuju dlhsie ako len 1 tyzden.. zvacsa im to trva 3 mesiace, do toho choroby. A pod.. takze.. nemusis sa bat.

mikadooo
4. sep 2022

@hruska91 nie nebude to problém. Títo maličkí budú "zohrani" tak možno o dva mesiace 😉. Neboj, bude to ok.

nikha2809
4. sep 2022

Aj moj mal zajtra nastupit, ale od utroka do vcera hnackoval, tak samozrejme.nejde.Trosku ma to mrzi, ale s tymito malymi detickami je to podla mna ok, dcera ide zajtra do prvej triedy tam by to bolo ine, som rada ze tuto crevnu virozu mala o tyzden skor ako on.

laurar1
4. sep 2022

Moja nastupila v juli, bola jedina nova v skupine 2-3 rocnych deti. Ostatne deti tam boli ovela dlhsie. Prvy den medzi ne vletela, akoby sa davno poznali, oni sa k nej spravali rovnako. Myslim, ze ziadne vyhukanie nehrozi, tieto deti este nerobia silne kamaratstva a skupinky.

mogaa
4. sep 2022

@hruska91 záleží skôr od povahy dieťaťa...ak je utiahnutá, mala by problém možno aj keby nastúpila hneď, ale ak nemá problém s inými deťmi na ihrisku že sa prihovára, tak sa začlení aj keby nastúpila v polovici roka....ak sa na ihrisku začne hrať hneď s cudzím dieťaťom, tak problém nebude mať....

elizabet173
4. sep 2022

@hruska91 vôbec nič sa nestane, či nastúpi zajtra alebo o týždeň, to je jedno

viktoriq0
4. sep 2022

Určite nie... Kamoškin syn nastúpil o 2 týždne neskôr, lebo boli na dovolenke. A užaj sa zaradil do kolektívu. Prvý mesiac je to spoznavačka.

nika3136
4. sep 2022

Moja takto meskala a usla jej spoznavacka s ucitelkami a aj spoluziakmi. Dlho jej to chybalo, ale casom to dobehla

hruska91
autor
4. sep 2022

@nika3136 och to ma mrzí asi aj naša to zmeska :/

elizabet173
4. sep 2022

@nika3136 prepáč, aká spoznávačka? Neviem, o čo ide

zuzanaete
4. sep 2022

Za tyzden sa tak male deti nestihnu zohrat do super kolektivu. Dcerka o nic nepride. Mozno aj lepsie, ze pojde neskor - vacsia sanca, ze bude menej deti plakat, lehsie sa pripoji, ak sa budu chystat na obed ako ked v prve dni nebudu deti vediet nic.

ajvy66
4. sep 2022

Moja nastupila az v marci a napodiv uplne bez placu ( deti v triede uz neplakali tak ani ona ).

nika3136
4. sep 2022

@elizabet173
Iba take ze sa predstavovali deti, ucitelky, nieco sa ich pytali... nasa sa dlho hanbila spytat ucitelky aj na meno, ale postupne to odpocuvala, aj spoluziakov spoznala, v pohodicke 🙂

simkids
5. sep 2022

@hruska91 vobec to nemusis riesit, to nie je skola, deti si nebudu pamatat mena spoluziakov ani po polroku, budu na striedacku chore, ten prvy rok je skor spoznavanie noveho prostredia pre tie deti

fiafia
5. sep 2022

@hruska91 nebude to problém,toto tak malé deti vôbec neriešia. Dokonca to bude plus. Ostatné detičky už budú zabehnuté, vyplakane, nebude taký zhon a budú sa môcť venovať viac jej ako novej.