Ako sú riešené uteráky v škôlke?

juliet86
18. mar 2024

prosim ako su riesene uteraky v skolkach? mozno otazka priamo ba pani ucitelky? v nasej skolke su zavesene 3uteraky a tam si deti utieraju ruky. ked som navrhla nech ma kazde dieta svoj vlastny vesiacik a uterak tak mi bolo povedane ze si tam predsa utieraju ciste ruky. ide mi o znizenie chorobnosti zvysenie hygieny ale nepochodila som tak sa pytam co je norma. ide o sukromnu malu skolku

zafir01
18. mar 2024

@juliet86 Dedinská škôlka 4 triedy . Každý žiak má v umývarke svoj vesiacik a na ňom uteracik . Uteráky sú skolkarske a v pravidelných 5 daňových intervaloch ich škôlka perie

vyrovnanaosoba
18. mar 2024

Minule sme si zabudli priniesť v pondelok. A učiteľka povedala, že nevadí, požičia mu svoj. 😁 A ste si úplne na 100% iste, ze deti si poutieraju ruky do toho svojho?

zafir01
18. mar 2024

@zuzanka.zuzu ja keď sa deň dieťa zaviezť do triedy , tak sa využijeme v prvej chodbe ,ďalej ku skrinke s oblečením ideme v papučkach . Odtiaľ idem cez učebňu ktorá je priechodzia. Na jednej strane majú spálňu , na druhej hernú a v strede medzi nimi je umyvárka s wc . Vždy keď ho odovzdávam do hlavnej miestnosti - herne ,si musia najskôr v umývarke umyť ruky ( veď prišli z vonka ,i keď z domu ) . V našej školke viem ,ako vyzerá kuchyňa ,jedáleň ,učebne ,dvor , triedy. Personál rád prevedie rodičov po škôlke v určené dní roka ,aby rodičia videli ,kde ich deti budú tráviť väčšinu z dna

Pohárik na pitie má svoj v herni na stolíku ,kde majú čaj ,či vodu ,aby nemuseli behať cez celú škôlku do jedálne ,kde sú sklenené .
Inak našťastie ani uteráky ,ani posteľné prádlo neriešime .z hygienických dôvodov to perie škôlka a mení každý týždeň

panonia
18. mar 2024

U nás majú papierové utierky, lebo ked mali kazdy svoj aj tak sa utierali hocijako a učiteľka to nevedela ustrážiť tak to riešia takto.

saxana000
18. mar 2024

@zuzana76 ok takto som sa nad tym naozaj nikdy nepozastavila..nastastie skolka uz je za nami..

luccija
18. mar 2024

V súkromnej mal každý svoj uterák z domu, ale prali ho v škôlke kde bola práčka, ale väčšinou sa používali jednorazové utierky A neutieraju si tam len ruky, ale aj ústa po umytí 3 uteráky na x deti je zúfalstvo a vieš ako si deti umývajú ruky🙂umyjú, ale plastelína a farba tam zostane a to potom utru do uteraku

luccija
18. mar 2024

@zafir01 aj u nás si deti hneď po šatni vyzuti..išli umyť ruky

zuzanka.zuzu
18. mar 2024

@zafir01 no v BA sú rodičia radi že ich deti zobrali do štátnej, takže na nejakom DOD asi až tak nezáleží 😀 a čo sa kuchyne týka tak tam by ste vôbec nemali mať prístup. čo ste pozerali hrnce? z hyg hľadiska je to fuj. toto som ale popravde nikdy nechápala načo sa idú rodičia spacíronať po škole / škôlke 🙄 však besiedky v triede ok a to stačí

zafir01
18. mar 2024

@zuzanka.zuzu kuchyňu máme uprostred budovy a krásne cez otvorené dvere vidieť všetko , nemuseli sme sa spacirovat v hrncoch 😉 , skrátka stačilo vidieť čisté , veľké prostredie , vybavenie , kvalitu vareného jedla si podávame ústne , rovnako ako " recenzie " na personál . Ja som rada ,že som mala na výber . Besiedky mávame v jedálni .
Ak ty nechapes ,načo je rodičovi vidieť školu/škôlku/ jasle , je to v poriadku .
Ja ,a mnoho ďalších rodičov rada využijem možnosť vidieť ,v akych priestoroch , v ako vybavenych ucebniach ,a a akými ľuďmi bude moje dieťa tráviť najbližšie roky . A keďže som ešte donedávna pracovala v administratíve v skole-skolke viem ,že tak ako aj zamestnanci ,tak aj rodičia boli za túto moznost radi .

masinka
18. mar 2024

Moje decka presli viacerymi skolkami, niekde zabezpecovala pranie skolka, niekde rodicia ale vzdy malo kazde svoj uteracik. Na ZS odkedy mali epidemiu salmenelozy maju v triedach papierove utierky.

kiki68
18. mar 2024

Je to rozne, na Slovensku mali vlastne, v Rakusku tiez tri uteraky, v inej skolke mali iba papiere utierky na jedno pouzitie, dalsi mali taky vytahovaci system na utieranie ruk.

klementinka58
18. mar 2024

nasi v sukromnej skolke maju jednorazove papierove utierky

zuzana76
18. mar 2024

@saxana000 ja mam teraz nejake skusky z hygieny, tak si taketo veci vsimam 😀

ikonica
19. mar 2024

U nas ma kazde dieta svoj uteracik... Co ma ale zarazilo je, ako maju riesene pohare na vodu...kedysi sa dcera sla napit z poharika, ktory maju nad svojim vesiacikom s uterakom.. kazdy ma pridelenu svoju znacku... Ale odkedy znovu povolili umyvanie zubov, tak su v tychto poharikoch kefky a deti ked sa chcu napit, vezmu si poharik pripraveny na tacke tiez v umyvarke, napiju sa, oplachnu a polozia spat k 'cistym' poharikom... umyvacie schopnosti 3-5 rocnych deti su ake su, a preto sa nedivim chorobnosti... ked z jedneho poharika sa denne napije niekolko deti a nespravne imyty ho vrati spat 🤦

hipuska
19. mar 2024

@ikonica u nás sa v čase covidu zaviedli malé fľašky. 2-3 dcl, ktoré si nosia z domu. Podmienka je čistá voda. Každý deň si ju nosia z domu, ak idu vonku na dvor, fľašku. Už to tak zostalo, deti sa naučili, rodicia tiež. Prídu.do.ms, majú na to.svoj stolík a tam si ich položia. Idu sa napiť.kedy chcú, minimum rozliatej vody. Skus navrhnúť na združení, povedz o tých poharoch. Inak, ja som raz zažila MS v ZOO v BA. S úžasom som cumela. Učiteľka zavelila, stojíme a pijeme. Deti sa postavili do náučného radu, ucietlka vytiahla z ruksaka komín pohárov, každému do ruky pohár, druhá fľašku s vodou a všetky obišla. Deti museli vypiť naliate množstvo vody. Rozpravla som sa s učiteľkou a deti že.su naučené ako sa majú postaviť a teda každý dostane svoj označený pohár.

ikonica
19. mar 2024

@hipuska u nas su flasky zakazane 😑 inac by ju uz samozrejme mala...