Ako zabaviť škôlkarov pri cestovaní?

julia1717
27. feb 2016

Ahojte, poradíte ako zabaviť malých škôlkarov pri cestovaní? Teraz cez jarné prázdniny sa chystáme cestovať vlakom i autom na dlhšie vzdialenosti a vždy sú pri tom problémy, je im dlho, nudia sa.

erickatt
27. feb 2016

Pesnicky od nagyho su super. Hrat sa ,, sledujem niecoo.... " hadaj na co myslim... Ked im neni zle tak kupit xasopisy detske, tvrdu podlizku a nech si kreslia....

filmuska_01
27. feb 2016

Výborne sú rozprávky na DVD.tiez hráme rôzne hry.kto prvý niečo zbadá napr.cervene auto, kamión, značku stop, zvieratko, auto s prívesom... Keď boli menšie tak som mala pripravene i obrázky k tomu.
Predskokani ak poznajú čísla písmenka tak aj tie hľadáme na ŠPZ.
Hra so slovami..išiel zajko na výlet a zobral si sebou...každý pridá jedno slovo a zopakuje to čo ten predtým.
Hovoríme si vtipy, hádanky.
Knihy sú fajn tie prezliekacích so šnúrkou, tabuľka zotieracia na kreslenie.
Najúspešnejšia však bolo bábkové divadlo to som raz keď sme zostali vzapche na hraniciach stať. Babky neboli tak hrala horalka s pomarančom vtedy 🙂
Cestujeme veľa a vačšinou cez deň. 😀

filmuska_01
27. feb 2016

Pardon za preklepy písala som z mobilu.

stella33
27. feb 2016

Vo vlaku?! Ved tam je najvacsia zabava 🙂 Da sa sledovat krajina, rozpravat o vselicom co vidite.... Citat knihy, kreslit si... Poprechadzat sa po ulicke... S predskolakmi sa urcite treba ponatahovat, poskakat, upokoji sa tak nervova sustava. Pohyb je pre ne zaklad. Striedat pokojne a pohybove zabavky. V kupe staci aj "hlava, ramena, kolena..." 🙂 Rozpravky na pocuvanie ich mozu upojojit (aj uspat 😉

jumama
27. feb 2016

Tu su nejake napady spisane http://www.mudramama.sk/aktivity-do-auta-na-dlh... , naj sa nam osvedcilo bingo, triedenie smeti a gumky, to si vselico mala s nimi vymyslela a to ani nezaberie miesta vela, ak by ste sli vlakom... + este sa mi velmi pacil meter z clanku tu na koniku, co som nedavno citala https://www.modrykonik.sk/blog/anjelicek26/article/ako-cestovat-sama-s-viacerymi-detmi-wx7yoy/