Čo mám robiť so synom?

21. feb 2024

Chodime kazdy tyzden na hudobnu, teda pre deti, maju hudobne nastroje, spievaju, tancuju. Je to pekne. Zo zaciatku moj syn pocuval, spolupracoval, ale videl, ze niektore deti proste vystrajali, 3,4 a 5 rocne. A zacal aj moj. A to tak, ze poslednykrat sme tam boli. Normalne sa prepne, a nepocuva, zle sa sprava, berie hudobne nastroje inym, kutre v taskach, nepocuva ma, ked treba sediet, just chce utekat, a ked mu vysvetlujem, tak sa iba usmieva a pozera sa pred sebou. Uplne, ako keby nebol pri vedomi. Ide k rodicom. Aj my rodicia sme tam s nimi, sedime na koberci.
Nikdy som ho zatial nezbila, ale vcera som mala taku chut mu capnut po riti, ze by si to pamatal do konca zivota.
Do skolky nechodi a zatial ani nebude, kedze siroko daleko nie je miesto. Mozno az v 5 iba. Ja uz nemam nervy........
Doma ma pocuva, nie je vobec zly. Je mily chlapcek. Preto nechapem, co sa deje a ako to riseit. Je este maly ano, ale niektore deti v jeho veku tiez pocuvaju a zapajaju sa.
Uz ked sme isli, tak som ho pripravovala, co s amoze, co nie, aj mi to hovoril, ze sa bude spravat pekne. A este ked zacal kutrat, sa na mna pozrie a usmieva sa a naschval.

A syn bude mat 3 v buducom mesiaci.

autor
21. feb 2024

A ked sa ostatne deti ukludnia, lebo na nich hovoria rodicia, mojho sa neda zastavit.

autor
21. feb 2024

A este pridam, ze ho nenutim, on chce ist, a velmi sa tesi na tento kruzok.... Preto nechapem...

anjelicek26
21. feb 2024

No co uz, na tento kruzok nemoze ist, lebo sa nevie spravat... je to aj pochopitelne, ked nema ani tri roky a temperamentnu povahu a este nechodi do kolektivu... hladaj iny kruzok... pohybovy, exterier mozno aj a uvidis... na hudbu "dozreje" casom, nie je "nutne" zacinat v tom veku... nasa dcera ma velky hudobny talent a teda pred 6 rokmi to bolo skutocne len "hrajkame sa" a prakticky zbytocne...

vivuska666
21. feb 2024

Toto neni kruzok pre 3rocneho. Skor nejaky pohybovy by si mala volit.

vivuska666
21. feb 2024

On sa tesi na deti a nie ze bude fidlikat.

autor
21. feb 2024

@anjelicek26
@vivuska666 lenze oni tam aj tancuju, maju take pesnicky, kde treba utekat, nielen sediet, proste je to kruzok pre male deti. Ale on vyslovene robi zlobu

viestta
21. feb 2024

Ked sa zacne spravat nepristojne zober ho, posad vedla seba a nech pozera na deti. Alebo ho zober z miestnosti. Ked sa ukludni, mozte sa vratit medzi deti. Ak sa zas bude spravat nepristojne, zas oschod z miestnosti. Casom dojde na to co je pricina a co dosledok a de sa spravta tak aby ostatnych nerusil

unicornlady
21. feb 2024

Také malé deti si chcú robiť a hrať sa po svojom. Nevedia ešte tak spolupracovať a byť ako "cvičené opice" (lepší názov ma nenapadol).
Tvoj syn chce objavovať, skúmať veci. A keď mu to nie je umožnené, tak rebeluje.

anjelicek26
21. feb 2024

Proste na to neni zrely, vobec si to nevycitaj, kazde dieta ma ine tempo....ak by mam dieta 122x behom kruzku usmernovat, toto hento nerob, tak to nielen rusi cely kruzok, ale ani si to to dieta aj tak neuzije...skus nieco, kde moze behat cely cas. Urcite najdete kruzok, kde to pojde... moji v tom veku zacinali plavat, zacinali s gymnastikou...

pribinak
21. feb 2024

Ale prosím tá, ešte sa na krúžky nachodí až až. Je maličký nevie sa sústrediť a udržať pozornosť

Ide jar teplo, dá sa byt vonku, už nemrzne. Evidentne nie je pripravený spolupracovať a zapájať sa podľa inštrukcií.

Kašli na zo, ak máš mat nervy že čo zas tam bude robiť a podobne , tak to nemá žiadny zmysel

autor
21. feb 2024

@viestta
@unicornlady
@anjelicek26
@pribinak kocky, diky. Zrejme budete mat pravdu. Zo zaciatku ho bavilo, daval pozor, zapajal sa. Teraz je to uz ine. Nebudem ho uz nosit, mozno neskor po pol roku skusim.

basulaak
21. feb 2024

Ja mam syna narodeneho koncom aprila, oslavi 3 roky. No detto. To su proste silne temperamenty + lomcuje nimi vzdor a zistuju nase hranice co az mozu. Podla mna to je normalne a ano tiez som zavidela inym mamam na babybalance ked mal maly 1,5 roka som sla a on bol ako tasmansky diabol. Sediet na fitlopte ako nejaky podrzpodaj nebolo pre neho, on behal po sale uvidel penove preliezky, zhodil si ich zacal stavat, viskal a tesil sa. Nebude kde ho postavim. A tiez zakazujem, vychovavam a on sa na mna usmieva a just urobi to co zakazujem a rehoce sa. Je to obdobie “co si mozem dovolit”. Ja som mu uz nalozila po riti viackrst aj nakricala lebo som to ja nezvladla. Bolo toho na mna moc. Ale viem ze to nepomaha. Deti do 6 rokov nemaju vyvinutu emocnu zdrzanlivost a vela veci sa u nich casom zmeni, dozreju. Moj napr od cca 2,5 r chodi do jasli a je tam bezproblemovy. Odplienkovali ho tam, pekne sedi s detmi, papa, ide spinkat, umyva si rucky, hra sa, uci sa vyzliekat a obliekat. Proste ma to nanho dobry volyv velmi ho to posunulo za obdobie len cca 3 tyzdnov ine dieta z neho. Takze tam ho cudzi vedia usmernit resp je tam bez mamy tak si nemoze tolko dovolovat. Mna doma stale neposlucha dostatocne. Proste to tak je. Odporucam instituciu. 🙂😅