Čo pýta škôlka. Ako je to u vás?

ooxy
4. sep 2011

ahojte, nastupujeme zajtra prvykrat do skolky a dostali sme zoznam, co mame nakupit... 2ks tekute mydlo s pumpiskou, 1bal vlhcenych obruskov, 8ks toaletakov a 40ks balickov papierovych vreckoviek /tento pocet sa mi zda dost prehnany/. okrem ineho platime skolne /co vsade/ v sume 12 eur a triedny fond 20 eur. stravna jednotka je 1.19 eur na den. ako je to u vas? dakujem. 🙂

stvura
8. okt 2011

@indiankaindi tekute mydlo? V kazdej drogerii, v kazdych potravinach, bud vo flaskach ako velky sampon, alebo vo flaske s pumpickou alebo nahradna napln v sacku, cena od tych 80 centov (obycajne ARO z Metra) do 3e

karap
8. okt 2011

ahoj,moja chodi do statnej[uz 2rok]a platime:mesacne 25eur stravne,7 eur skolne[to sa plati kazde 3 mesiace,takze odrazu 21eur]Na zaciatku skolskeho roka bolo treba priniest:1 toaletak+mydlo+balik papierovych kapesnikov a toto mnozstvo je na pol roka.+14eur ZRPR na pol roka

alla6701
8. okt 2011

Ahojte, pripájam sa do diskusie, hoci dieťa tento rok nastúpilo do školy. Tiež po nás v škôlke chceli mydlá, servítky, toaletné papiere. Všetko som zo začiatku kupovala len detské, dezinfekčné, mäkké toaletné papiere mysliac si, že je to pre moje dieťa. Keď som videla, čo podonášali ostatní rodičia, čo najlacnejšie, nekvalitné, tak som aj ja prestala kupovať najdrahšie veci a všetko to samozrejme pomiešali pre všetky deti. Takže si nerobte hlavu z toho , že nie je detské, lebo sa tam umývajú s hocičím.

amadora
8. okt 2011

my sme niesli do škôlky 4ks toaletného papiera, balík hygienických vreckoviek, zubnú kefku a pastu, 1 tekuté mydlo. malý chodí na pol dňa tak školné má 4€, na celý deň je 6€. a stravu platíme tak cca 15€ mesačne. 0.90€ sme dávali na pracovný zošit, 10€ na ZRPŠ. kto má možnosť hocičo doniesť čo pomôže škôlke môže

ooxy
autor
8. okt 2011

no jo...nam nosenie ovocia zrusili, vraj sa to zrusilo nejako zhora...ale zas mozme im nosit namiesto ovocia susieky... no a samozrejme, caj, sirup, cukor...

sevi
8. okt 2011

Mi môžme nosiť ovocie do škôlky ale potrebujeme blok v ktorom obchode to bolo kúpené kedy to bolo kúpené,odkiaľ je dané ovocie a či nieje nejako vadne ap. Vsetky mamky z našej triedy sa zhodli že ovocie sa nosiť nebude.

indiankaindi
8. okt 2011

@stvura to mi je jasné, ale nie je detské.... Od nás chcú detské a tie sú tak okolo 4 - 5 eur a viac a aj to iba v pumpičkovej fľaške,ako náhradná náplň detské tekuté mydlo nie je. Ale už sme zohnali 🙂

indiankaindi
8. okt 2011

@jitkatatarova už sme zohnali, v 101 drogerii Disney, take ružove, za nejaké 2 eura 🙂

stvura
8. okt 2011

@indiankaindi ale je, neviem odkial si, u nas (NZ, SA) dostat aj Gabi, aj Baba (to je dovoz z Madarska), no moj oco ma drogeriu v Sali a predava aj velke v litrovych flasiach detske mydla (dodava do skoro vsetkych MS a ZS v Sali, tie su tusim Spanielske ak sa nemylim). V DM tiez dostat, malemu kupujem tam... 🙂 . U nas maju deti v skolke klasicke mydlo Bupi v takej sietovke (aj mi sme take mali pred 30 rokmi) a tak sa umyvaju...

indiankaindi
9. okt 2011

@stvura ja som z Nr a tu také nie je. Je tu len Nivea, biele a modré, obe okolo 5 - 6 eur, alebo potom také že Cars, princezny a pod. a tie stoja aj 7 eur. Ja by som tiež bola za obyčajné, aj doma používame normálne mydlo klasické, ale v škôlke chcú tekuté a detské. Hľadala som aj AB, ale to vraj stiahli z drogérií a nedá sa nikde zohnať, ani na nete.

kittyna
10. okt 2011

ahojte, mne dcérka nastúpila do škôlky od septembra ako predškoláčka a v septembri sme platili na dva mesiace stravné čo je 42 Eur. Ďalej aby deti nemuseli spávať na obed v škôlke tak im vymysleli krúžky (taneční, angličtina, keramika, maľovanie) ľubovoľní výber krúžkov ktorý je 2-krát do týždňa. Každý krúžok stojí od 25 eur na polrok. Ďalšia pálka je 42 eur príspevok či ako sa to volá, a ešte haluz je daň za dieťa mestu, ktoré sa zvýšilo z pôvodných 8 eur na 12. Takže to zhrniem tento mesiac pýta škôlka 102 Eur, bez tej dani lebo to ani neviem kedy sa platí 🙄 . A to sa od budúceho mesiaca bude zvyšovať stravné na 2 Eurá. Do škôlky nebolo nič treba niesť iba ruksačik a vešiak, pyžamko, úbor na cvičenie. Druhý mesiac škôlky a už by som ich najradšej poslala do r....i. Platíte aj vy také pálky do škôlky??