Deti po sebe a škôlka

hameeda
28. aug 2013

Mamičky ktoré máte detičky s ročným rozdielom chcela by som sa vás opýtať ako to bolo u vás so škôlkou. Mám chlapcov vo veku 3 a 4 roky, tento rok v januári začali chodiť do škôlky, všetko bolo super,boli spolu v jednej skupine, v škôlke sa im páčilo, chodili tam radi. Teraz sme mali dva mesiace škôlku zatvorenú. Takže v pondelok by mali nastúpiť do škôlky, no už má škôlka vypísané zoznami tried a videla som že už tento rok nebudú spolu v skupine. Mali ste niekto to tak isto? Ako to vaše detičky znášali? Na jednej strane si uvedomujem že starší syn už potrebuje iný program ako deti v nižšiej skupine, no na druhej strane mám z toho riadnu obavu ako to zvládnu. Chlapci sú na seba veľmi naviazaný, jeden bez druhého sa ani na krok nepohnú, všetko robia spolu, ak kričím na jedneho tak plače aj druhý, ak sa jeden udrie tak aj druhý akoby sa udrel, ak jeden spí a druhý vstane hneď ho hľadá.....snažím sa im vysvetľovať že nebudú spolu v skupine, ale oni to odmietajú hovoria že budú spolu.....mali ste niekto takú skúsenosť?

voskovaeva
28. aug 2013

vies mozno zo zaciatku to bude tazke aj pre nich aj pre teba , ale treba vydrzat oni si zvyknu nehlede an to ze aj im prospeje ked nebudu tak silno na sebe naviazaní 🙂

hameeda
autor
29. aug 2013

@voskovaeva: no to ano, len sa obávam že nebudú chcieť chodiť do škôlky

voskovaeva
29. aug 2013

@hameeda to ani ten muj nechtel a to jsou od sebe o dva roky chtel chodit s tim starsim , ale zvykol jsi len to chcelo cas a trpelivost 🙂

sisamato
3. sep 2013

Ahoj,
ja som na tom podobne. Rozhodli sme sa starsiu dceru (maj 2010) dat do skolky, zatial bola 2x na pol dna a uplne v pohode, mladsi dostal aj tak virusovu hnacku tak je doma so mnou, som este nezamestnana. A planujem ho dat tak napevno od januara, snad budem uz mat dovtedy robotu. Samozrejme dedinka je mala tak budu obaa v jednej triede comu sa tesime 🙂 . Buduci rok planujeme stahovanie do mesta tak uz budu kazdy vo svojej triede. Je mi toho rozdelenia luto, ale predsa je to rok rozdiel...

kiara84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz