Hrozný prístup k môjmu dieťatu v škôlke

angelous1991
8. sep 2014

Potrebujem radu mamičky ako by ste reagovali vy .... som pracujúca matka ... malý bude mať 4 roky , minulý rok bol u nás v dedine v škôlke , mal troška problémy sa prispôsobiť , nechcel sa zapájať do edukačných aktivít, ... mám taký pocit že si odvtedy učite%lka naňho zasadla a proste tvrdila že malý má hysáky , že nadáva , bije deti v škôlke, že naschvál rozsýpa jedlo na obede , proste ho vykrešľovala ako najhoršie dieťa ktoré kedy v škôlke bolo ... strašne ma to trápilo lebo mne doma toto nerobil ani sa nerozprávame doma neslušne , tak som nechápala odkiaľ to vzal , aj na psychologii sme boli , ale odtiaľ nás poslali preč že tam napatríme ., na to mi učiteľka povedala že lekárka nie je odborníčka a máme ísť k inej proste trvala na svojom stále... lenže prišli prádzniny a my sme maôéjo umiestnili do súkromných jasličiek kde bol celé 2 mesiace dobrý ,. proste len chválu som naňho počula ... bola som rada že sa asi zmenila nebudú problémy , medzitým sa učiteĺky v škôlke vymenili tak som bola rada že to už hádam bude všetko ok .... prvý deň v škôlke bol vraj jedna veľká katastrofa vraj bol doslovne hnusny , pohrýzol jedného chlapca , doberal riadne aj že na učiteĺku pľul že katastrofa ostatné dni vraj troška lepšie ale stále sa sťažovala tá nová učka , ale na nej som vybadala že ostatné deti pestuje , s naším sa baví odmerane a cez zuby ani sa mu ráno neodzdraví.. ale dnes som ho zase vzala do tých jasieľ na skúšku že ako sa tam bude prejavovať , a hovorili že bol uplne zlaty že s ním nemajú problém ... a teraz najvačšia bomba ostatné mamičky mi dali echo že počuli a videli že sa malý krásne hral a ona došla k nemu a začala schválne doňho rýpať že aby sa hral a ak sa nebude tak bude celý deň stáť v kúte a nedá mu žiadne hračky , a malý sa postavil a začal zúriť.... a druhý prípad že: sa v škôlke predstavuje nie svojím menom , ale že sa volá zlý chlapec.... teraz mi prosím povedzte ako by ste postupovali a čo mám robiť ....

ukulela
8. sep 2014

@angelous1991 ako? bud sa pozhovarat rovno s riaditelkou, aj s tym, ze v jasliach bol dva mesiace pokoj a doktorka tiez nic nenasla, tak ci sa neda preradit ho do inej triedy napr., alebo rovno inu skolku/jasle a basta. lebo ak si aj ine mamicky vsimli, ze s tvojim dietatom zaobchadzaju inac, tak nieco nie je s ucitelkou a jej pristupom v poriadku.

alami
8. sep 2014

Smutné. Musí ťa to trápiť, samozrejme. Nemáš možnosť ho dať do inej škôlky? Nad iným by som ani nerozmýšľala.
@angelous1991

angelous1991
autor
8. sep 2014

@ukulela ja ked som im povedala ze s nim nebol problem tak mi povedali ze si vymyslam , lebo to nie je mozne ze aby im bol zly ... a neda sa nikde preradit lebo skolka je naplnena po povolene hranice hygieny , takze sa chceli aj ine mamicky povymienat ale nedalo sa

angelous1991
autor
8. sep 2014

@alami samozrejme ze pojde do inej skolky ale toto im este osladim ako budem moct niesom pomstychtiva potvora ale toto si nedam takto robit s dietatom , ja si svojho syna vychovavam s maximalnou laskou a nikdy mu nehovorim ze je zly chlapec , ale ze sa skaredo sprava a nikde inde to nemohol pocut

emily76
8. sep 2014

@angelous1991 ak mas moznost, vezmi maleho a daj do inej skolky. Toto asi tazko vyriesi nejaky rozhovor s ucitelkou. Ty nemas velmi ako dokazat, ze ho ona provokuje... a to predstavovanie...to hadam nemysli vazne, ze ho takto nuti si hovorit. 😠

jankali
8. sep 2014

ber ho preč
sťažnosť na učiteľku - keď už chlapec bude preč, poriadne to rozpitvať...
nenechaj si z neho spraviť zlého chlapca!
možno predtým daj rozhovor hlboký s učiteľkou - bez malého, medzi 4 očami, alebo s riaditeľkou -
poladaj tu podobné témy a porozmýšľaj - možno daj niektoré slová do googlu, mne to vyhadzuje vždy nejaké staré témy🙂
držím palce a som nahnevaná! to "zlý chlapec riešiť so starostom, keď ste dedina! dieťa je dieťa a oni sú povinné postarať sa o detičky! nie kaziť im život!

frozenelza
8. sep 2014

Mna az srdce zabolelo ked som to citala, si neviem a ani nechcem predstavit ako boli teba!!!!
Ja by som si zobrala ucku do parady, by som tam mozno...ak ti to praca dovoli prisla necakane pocas dna skontrolovat, urcite by son jej povedala svoje a aj podala u riaditelky hned zajtra staznost a tiez aj na mestskom urade...kedze on je zriadovatel skolky...je mi to strasne luto!!!!!😰

stano4000
8. sep 2014

@angelous1991 ja som pracujuci otec... asi ma tvoje dieta problem sa zaradit do kolektivu... nevidim dovod aby si ucitelky bez nejakej "pribuznusti" k tvojej osobe vymyslali ze sa sprava zle..... treba navstivit odbornika a psycholog nie je strasiak...

lubina
8. sep 2014

@angelous1991 zobrat maleho do inej skolky apotom sa stazovat na spravanie uciteliek priamo na zriadovatela skolky, toto pohovor s ucitelkou nevyriesi...

brady1
8. sep 2014

@angelous1991 mne to pripada vymyslene a prehnane, prečo by zrovna tvojho chlapca si vybrala jedna učitelka a po prazdninách zase druha? keby bol vzorovo dobry chlapec.

angelous1991
autor
8. sep 2014

@emily76 nemyslim si ze ho to nuti hovorit skor ze on pocuje ze ona mu tak hovori tak sa tak nazval aj sam , ja mam z toho hlavu ako balon a strasne som nasrana ... ale strasne .... ja sa vykaslem na to , zaplatim v sukromnych tych 70 eur ja si na to zarobim ale budem mat aspon pokoj ja a spokojne dieta ....
@jankali to mam aj v plane aj je to vyhodim na oci len ked je ona poobede teraz a to mi ho berie mama a pojdem za riaditelkou ho odhlasit a poviem jej preco .. tieto stare komunisticke chamajdy by sa este mali co ucit od mladych uciteliek a nie sediet a srebat kavu a citat novy cas strasne som zla !

meluela
8. sep 2014

@stano4000 treba aj vylucit moznost ze ucitelka je vadna .. co by sa mi pri tych platoch ktore tam maju a pri tom pocte deti nezdalo az take nepravdepodobne. Pocula som o pripade kde ucitelka v skolke si vybrala jedno dieta, posmievala sa mu a nabadala k tomu aj ostatne deti. A o takom istom pripade pri inych dietoch v prvej triede v skole. Vsetky sa postavili na pokyn ucitelky do ulicky, buchali dieta po chrbte a nadavali mu do hnilych vajec. Castokrat tam ucia aj chore *rbnute zeny, verte svojim detom a vzdy si overte co hovoria, lebo vzdy je mozne je aj ten najneuveritelnejsi pribeh moze byt pravdou.

angelous1991
autor
8. sep 2014

@stano4000 ak si cital celu temu , u psychologa sme boli ... a keby mal problem sa zaradit do kolektivu boli by staznosti aj s tej druhej skolky , mala som dlhy rozhovor s ucitelkou kde chodil cez prazdniny a povedala ze nemali s nim problem a ak sa aj nieco stalo pekne to zvladli dohovorom, vedel sa podelit aj detom sa ospravedlnit keby nieco .... ja ho neobhajujem samozrejme ze sa stane ze je zly , neda hracku alebo co ale nemyslim si ze je vyslovene najhorsi a nezvladnutelny
@brady1 netusim urcite ma svoje muchy maly ale tie ucitelky su z jednej dediny a maju porady a zvlastne ze ta druha co sa striedaju nema problem

brady1
8. sep 2014

@angelous1991 asi ju ma rad chlapec 😉

luciarobotova
8. sep 2014

@angelous1991 Ahoj. Nieco podobne som teraz aj ja riesila... nebolo to az taketo zle. Ale mne po prvom dni (3,5hod) v skôlke povedali, ze by som mala dat svojmu skoro 3rocnemu synovi odklad, vraj je hyperaktivny, lieta po triede, neposlucha a podobne a podobny nazor mala aj riaditelka. Ja som odisla z triedy s placom, co budem robit, kedze byvam na dedine a vo vedlajsej dedine je ta ista riaditelka. Vrj si s nim nevedeli rady, pritom je to obycajny zivy chlapec a posielali ma k psychologovi. Tak ja som sa zacala informovat lebo maleho babka robila ucitelku a riaditelku v skôlke, kamosky sa pytali znamych uciteliek co poznaju a uz to islo pomaly. Skolky navzajom o sebe vedia a na druhy den boli ucitelke sladke jak med, ze to musia vydrzat a bla bla bla. TAkze staci sa im iba povyhrazat kam to az dotiahnes, pokial nezmenia svoje spravaniek synovi. Ak byvas na dedine, zajdi n Obecny urad za starostom a stazuj sa a popripade ked to nepomoze si vyhladaj Skolsky inspektorat v tvojom regione a tam posli staznost, ze si ucitelky vymyslaju a chcu vystvat syna zo skôlky. Oni to budu hned presetrovat. Drzim palce a prepac za taky sloh 🙂

eri150
8. sep 2014

@angelous1991 Bez vetra sa ani listok nepohne. Co hovoria o nom ine deti? Prepac, ale nemyslim si, ze je bezproblemove dieta, ked uz druha ucitelka tvrdi to iste. Na druhej strane, ak si vsimli druhe matky, ze ucitelka bezdovodne rype do tvojho dietata, asi na nom sedi a je zaujata. Ale pravda moze byt aj taka, ze nieco vyviedol pred par minutami (co si uz mamicky nevsimli) a ona ho prisla za to vyhresit. Vezmi ho prec, ak mu tam nie je dobre. Neda sa preradit do inej triedy? Daj ho do sukromnej.

stano4000
8. sep 2014

@angelous1991 cital som, ale pisala si ze vas odtial poslali prec, ze tam nepatrite... nenapisala si ze to bolo okej.

ak je to tak ako pises, mas moznost poziadat zriadovatela o vysetrenie situacie...

angelous1991
autor
8. sep 2014

@luciarobotova ja som rada ze si mi napisala skusenost preto som tu temu zalozila ... ja sa chystam odtial maleho vziat a pojdem sa riaditelky opytat ci sa to takto robi ked potrebuju uvolnit miesto v skolke , enchcem ho tam nechat lebo my tu budeme bavyt stale a takto mu budu robit meno a bude sa to s nim tahat stale .. skolkou predskolkou a skolou ...

sunshineka
8. sep 2014

no ak je tak ako pises,jednoznacne do inej skolky.kurnik ako ja neznasam,ked si na nevinnom dietati vybijaju dospelaci svoju zlost.zvlast ucitelky,ktore maju dieta na starosti a oni ti z neho spravia trosku a neposlusneho spratka.chuda dieta.v tomto pripade rozhovor s riaditelkou nepomoze.netusis,preco mozu byt ucitelky proti tvojmu synovi?co ti zavidia nos medzi ocami alebo co???neskutocne!!!

jankali
8. sep 2014

@angelous1991 no hej - mali by povinne zvládať to, čo sa učia mladé kočky (aj mladé by to mali zvládať) -
keď nevedia teoreticky, čo je to ústretový prístup, humanistický prístup, nevylučovanie, začleňovanie,
pozitívna motivácia, etika... no teraz nemôžem rozmýšľať, detiská sú na pokraji spánku -- keď to nevedia, že tak nezvládajú učiteľskú profesiu.. ako si môže dovoliť povedať, že psychologička tomu nerozumie -- to sa považuje za odborníčku-pedagogičku - no to ťažko... mne stačí jeden prešľap, jedna zle zaťatá veta a už človeka nepovažujem za odborníka.. takouto ženou by som opovrhovala, a môj syn si nezaslúži byť strážený takými osobami:( máš tých 70 eur, tak im daj zbohom...
a prípadné problémy v kolektíve riešte s novou učkou - môžeš možno aj byť pár hodín v škôlke..
držím palce, pa

katarinamarkova
8. sep 2014

@angelous1991 ak v jednej skolke ok v druhej katastrofa, tak to jednoznacne nie je dietatkom.
Ja by som nevahala a dieta brala zo skolky, nie zajtra po zajtra, hned.zatial sa ti takto sprava len v tej skolke, ale mozes cakat ak taky pristup budu k nemu mat dlhodobejsie ze sa ti takto bude spravat v kazdom kolektive...doma....nenechaj si ho pokazit, detska dusicka je velmi krehka.
Ak si si ista ze mas pravdu - teraz poviem za seba - ja by som to riesila takto:
jednoznacne posudok od pyschologicky
posudok, vyjadrenie z jasliciek kam ti chodil a kde bol dobry - od riaditelky, plus vsetkych uciteliek, ktore s nim prisli do styku
a pekne krasne....neviem kedy mate najblizsie rodicovske.... by som to pani ucitelke, riaditelke pred vsetkymi osladila 🙂 patricne vysvetlila ze nekompetentne ucitelky, co si riesia svoje kompexy na nevinnych detickach nemaju co v skolke robit!
plus dorucila staznost konkretny obecny, mestsky urad, so ziadostou o presetrenie postupu ich pracovnikov a vyvodenie dosledkov.
strcila jej do ruky posudky, kudne aj rodicom 🙂
viem ze so skolkami je problem - ja napr vozim malu dennodenne do skolky 20km.
ale odmenou mi je jej stastny usmev a spokojnost ked pre nu pridem, nadsenie, ze chce ist do skolky aj na druhy den 🙂

luciarobotova
8. sep 2014

@angelous1991 Pokial mas moznost ho dat do inej skôlky, kde maju miesto len to urob. Bohuzial ja tu moznost nemam a pozna ho uz cela skôlka. Ale urcite sa stazuj, nenechaj to len tak. Posli im tam kontrolu. Drzim palce 😉

angelous1991
autor
8. sep 2014

@eri150 fajn tvoj nazor beriem ... no keby bol zly k detom tak by sa s nim asi nebavili ale ked dlhsie nebol v skolke a stretli sme jedno dievcatko tak sa tesila a pytala preco nechodi a deti sa mu zdravia ... a k tomu rypaniu tej mamicke to pripadalo akoby sa chcela ukazat pred matkami ze nieco riesi a pritom tam bolo ticho a klud ked dosla cize riesit nieco neskoro a ked je po vsetkom asi nie je spravne
@stano4000 myslela som to tak ze nam povedala ze tam nepatrime a ze je to v pohode ... a na to ucitelka ze to nie je odbornicka lebo nepovedala to co chcela ona pocut ....

jankali
8. sep 2014

..keď sa v tom ešte budeš chcieť rýpať, môžeš dať otázku aj v skupinke "učiteľky"..
ja sama tam idem niekedy počítať (aj som robila s učiteľkami, aj študujúcimi) - a som často prekvapená, ako sa oni z druhej strany pozerajú na problémy, ako komentujú, aké majú postupy a pocity.. pa

kukuku01
8. sep 2014

Aj ja som pred casom riesila podobny problem, ale dceru som zo skolky nevzala prec, lebo mi ju inde nevzali a bola to chyba. Dcerka musela dochodit cely rok a az s odstupom casu mi rozprava podrobnosti, ako s nou hovorila ucitelka a ako ju pomenovala. Mame s tym problem do dnes, ked si dcera spomenie na skolku, preto radim zobrat syna zo skolky. Ani on sa tam zrejme neciti dobre.

happy3
8. sep 2014

ja by som asi zasla este k inemu psychologovi a urcite by som ho prehlasila inam,ved deti niesu zle,mozno divoke,ale rozhodne nie zle!

mamulienka30
8. sep 2014

@angelous1991 - si si ista, ze maly nepluje, nehysaci, nehryzie, nerobi zle? To, ze to nerobi doma vobec nic neznamena. Ma druhu ucitelku, ktora ti opakuje to iste. Sukromne jaslicky, kde mamicky platia a maju omnoho menej deti ti aj toho najhorsieho "spratka" budu do neba chvalit aby si zabezpecili prijem do buducna. Toto vobec nemozes brat ako rozhodujucu mincu. Tvoj maly urcite robil alebo robi problemy, preto je k nemu ucitelka uz odmeranejsia - proste vie, co to dieta robi. Ja by som si tiez nemojkala a nevenovala sa extra dietatu, ktore o to "nestoji", ktore sa ucit nechce, zapajat do hier nechce alebo si to svojim spravanim "nezasluzilo"... ako ty k nam, tak my k tebe. Skor si prevychovaj syna. Aj ostatne mamicky tam nie su cely den, aby ti mohli podavat referencie, co sa stalo. Pocuvala si to od prvej ucitelky cele mesiace, den po dni, co stvaral, fakt veris, ze si len vymyslala? A teraz si vymysla ta druha? Chod do seba a uvedom si, ze nemas doma anjelika, ale chlapca s rozkami... nehladaj chybu len v inych, ale najprv doma. Nemam rada, ked sa takto kyda na ucitelky, vsetky su zle psychopatky a nase deti svätoziara nad hlavou pomaly..

adka12
8. sep 2014

Ja by som išla rovno za riaditeľkou a narobila tam riadny bengál!!! a na učiteľku podala sťažnosť!

mamulienka30
8. sep 2014

Precitaj si toto po sebe

prvý deň v škôlke bol vraj jedna veľká katastrofa vraj bol doslovne hnusny , pohrýzol jedného chlapca , doberal riadne aj že na učiteĺku pľul že katastrofa ostatné dni vraj troška lepšie ale stále sa sťažovala tá nová učka

... jasne, neviniatko, zaujata od prveho dna, stazovat sa riaditelke, na kraj, na okres, prezidentovi! Boze dobry. Tvoje dieta hryzie, pluje po ucitelke? A ty riesis, ze ho nemojka? Tma pred ocami a ideme ze 😅

miskoskulko
8. sep 2014

Zial,aj ja osobne mam taky zazitok,ked som bola este dieta...v skolke som nechcela jest...byvalo mi zle a nutili ma...ked som plakala,ucitelka nahovorila deti,aby mi spievali:,,Kata,Kata,neplac,kupime Ti klepac..."...zial,mevyriesilo sa to a teda celkovo som byvala ako dieta neista a v podstate som sa dost podcenovala...ano,ked som sa nevedela branit som aj nadavala,ked ma ucitelka zmlatila,ze je p..a...nevedela som co to je,ale pocula som to niekde a celkom sa tp hodilo...nasa skolka mala dovolenku a rozdelili nas do druhej a tam bolo svetovooo...ja by som maleho zobrala prec,nema zmysel to riesit s ucitelkou...radsej mat syna v pohode,ked aj v sukromnej...drzim palce a krasne detstvo pre drobca 😉