Hygienické potreby do škôlky

24. aug 2023

Ahojte, prosím vás kupujete si do MŠ hygienické potreby? Minulý rok sme nekupovali nič, ale platili sme mesačne za škôlku nemalé peniaze. Tento rok je predškolák čiže od poplatku je oslobodený, ale teda nakázali nám nakúpiť toľko hygienických potrieb , že až.
10x toaletný papier trojvrstvový
5x vlhčený toaletný papier
5x tekuté mydlo s dávkovačom
10x vreckovky
3x vlhčené utierky .. toto spotrebuje dieťa za 10 mesiacov v škôlke?
Do toho ešte ZRŠ mesačne po 15€ .

slniecko5
24. aug 2023

Minulý rok dostávali plošne MŠ príspevok na hygienu, nenosili.sme.nic, všetko nakúpili ,takže ho zrušili asi...no uvidíme v septembri.

maris5
24. aug 2023

Mna najviac udivuje to, ze kupujeme vlhceny toaletny papier alebo vlhcene utierky do skolky a aj tak pride kazdy den so 💩 zadkom, ze ho treba umyt a prezliect lebo ho neutru dobre v skolke a ani nepouziju tie vlhcene utierky.
Inak starsi syn v skolke nekakal, tak som vlhcene obrusky ani nenosila. Ked sa po 2 rokoch rozhodol, ze to tam skusi tak som zacala nosit.

autor
24. aug 2023

@nafka0483 no lebo jedáleň aj pripravuje pitný režim a ten môj syn dostáva ( čistá voda z džbánu, ktorú si naleje do vlastného pohára v triede) takže tých 5€ musím platiť každý mesiac ako réžiu

nafka0483
24. aug 2023

Aha rozumiem

misana84
24. aug 2023

Mne sa aj tie poplatky zdajú byt vysoké… my platíme len Zrps( 25)a do triedneho fondu(15)len raz za rok…sladkosti na Mikuláša, deň deti kupuje škôlka.. nosíme len hygienické 6 toaletaky, 10 servítok, jedno mydlo…a za školku platím každý mesiac mestu 20€ a jedlo okolo 30€ podľa mesiaca ako chýba

lenka2232
24. aug 2023

To co mate za skolku preboha?

lienka.7
24. aug 2023

@autorka vieš co, škoda ti čokoľvek písať. Radim ti, aby si sa na začiatku sk.roka postavila a spýtala sa, či máš toaletak nosit aj ucitelkam 👌
Nemam slov 👎

mamusa123456789
24. aug 2023

My sme nosili na pol roka 1xtoaletak,1 mydlo, 1 papierové vreckovky a jedny servitky

bluka2
24. aug 2023

@mamina7070 tu v NRW od 4 rokov (respektíve od 1 triedy pred predškolskou od augusta - kedy tu začína školský rok) presne nula. A nedoniesla som ani 1 odtrzok 3-vrstvoveho toaletného papiera; skôr si zoberiem vreckovku, keď sama potrebujem

anavixy
24. aug 2023

@simona20201309 veru ano, aj u nas na dedine vyzera zoznam podobne, u nas 3 litre dezinfekcneho mydla 😄mam dojem ze je tam este viac poloziek, kazde jedno dieta… tiez sa vzdy nad tym pozastavujem, aj ked teda mna sa to netyka este.. plus tusim 3€ mesacne keby sa nieco rozbilo/pokazilo 🤷🏻‍♀️ a este postelne pradlo si perie kazdy rodic doma sam, to mi pride tiez pekny bizar (pricom samozrejme nie je nijako oznacene takze zaruka ze tebou vyprane pradlo bude mat tvoje dieta je takmer nulova) 😬

simona20201309
24. aug 2023

@anavixy 🤔3e keby sa niečo rozbilo? 😅😅😅😅😂✌️👌👌👌 toto je na reportáž do hlavných novín....
Mňa porazí

Jedine co z toho množstva verím je toaletný a 1bal vreckoviek. Toto sa naozaj minie za pol roka. Toaletný papier niektoré deti točia toľko, že ho splachujeme na 2x.... nie vždy sa to dá ustriehnut. Niekedy to učiteľky trhali na kocky a každé dieťa na utretie bralo 1kocku. To sa rodičom nepáčilo tak sa začal používať celý. Lenže tie deti to naozaj točia akoby bol ten papier zadarmo. U nás doma ide jeden cca za tyzden? Približne.... nesledujem to.
Ale zvyšok je extrém
Už sa len modliť, aby tam boli naše deti šťastné a aby tam chodili radi 😃
A s*ať na ten papier a zvyšok už (pardon za výraz....strašne sa mi k tej téme hodil)

tramtada31
24. aug 2023

A nosíte tak každý rok? Dieťa chodi do skolky 2 roky a takýto balicek sme zatiaľ nosili len raz, striedajú to po triedach, aby naraz toho nemali plny sklad. A ja som aj navyse dala kancelársky papier. Dieťa denne donesie aj desať kusov pokreslenych a4 domov, takze ten kancelársky ide na dracku

nwnw
25. aug 2023

Davala som do skolky iba pyzamo, papuce, prsiplast a gumaky. Potom pohar kefku a pastu.Po case mi to vratili lebo tam dostavali sadu od Curaprox.
V prvej skolke sme este aj flasu s vodou museli dat 🙈

letfenixa
25. aug 2023

@nafka0483 toaletak áno, vreckovky nie. Tie mina, len keď je chorý a vtedy nie je v škôlke.

sbmlm
26. aug 2023

Toto je nas zoznam na cely sk. rok. Zvysil sa oproti minulu roku iba toaletny o 1ks. ZRPS mala starsia po cele 3roky 15€. Teraz nastupuje mladsi, tak si myslim, ze uz pojde hore. Zvlhcene utierky a zvlh. toaletak nikde nevyzadovali.