Hygienické potreby do škôlky

mirko
24. jan 2012

Na zaciatku skolskeho roka malo u nas v skolke doniest kazde dieta balik papierovych vreckoviek, 1 toaletny papier a 1 zubnu pastu, je tam okolo 26 deti.....pred Vianocami uz učitelky pytali, ze im dochadzaju tieto veci, aby sme detom doniesli.....je to normalne ze 26 deti spotrebuje za 4 mesiace tolko pasty a toaletneho, pricom je v skolke viac chlapcov a tí myslim ze pri cikani toaletny nepotrebuju.tie papierove vreckovky este chapem ze sa minú........

eaka
24. jan 2012

Ten toaleťák v poho spotrebujú. Keď si predstavím, koľko je ho schopná odtrhnúť moja dcéra... 😉 A ak si nebodaj pastu na kefku vytláčajú samy, tak tá tiež pôjde konským krokom 😉 A vreckovky museli minúť už dávno...

estterka
24. jan 2012

no podla mna moze byt. cca 16 tyzdnov a 26 toaletakov-to sa moze minut,jedno dieta odmota aj viacej ako druhe..zubna pasta mi pride divna,ze tolko minut,ale toaletak a vreckovky nie.

lucia20
24. jan 2012

ahoj, u nas je to take iste, akurat, ze u nas je okolo 65 deti a tiez to tak nosime. Vidim, ze tie vreckovky, mydla-my nosime aj to, papieru sa tam spotrebuje neurekom. predsalen su to deti. Ja vzdy donesiem mydlo 750ml, 4 kotuce papieru a 1 balik vreckoviek a este dokonca aj jednu krabicku caju a to do dvoch triedy. a priznam sa ti, ze to moc neriesim, nie je to neviem aka polozka a ked si predstavim, co sa u nas minie papieru /mometalne ho vyuzivame 3/ a co sa mi nie vreckoviek, tak mi to ani nepride tak vela. pastu mozno nie, aj ked by som tiez pouvazovala, lebo moje deti, ked si doumyvaju zuby mam pocit, ze je viac pasty v umyvadle ako bolo na kefke a o mydle ani nehovorim, lebo to som videla aj v skolke, ze tie deti priam fascinuje pumpovat s tou pumpickou, takze ja si myslim, ze je to ok. ale zase unas v skolke toto zafinancujeme rodicia a potom z rodicovskeho a skolneho sa robia ine opravy, vylety, divadielka a vianocne nadielky, takze peniazky su vyuzite.

diid
25. jan 2012

ja si myslim, ze by mali zdvihnut poplatky za skolku a riaditelka by mala nakupovt tie veci, spravit si rozpocet vopred kolko to bude stat na cely rok, rozpocitat, a zapocitat to do poplatku.

klementina
25. jan 2012

tak ja neviem, ci je to taky problem, ze ho treba riesit? ved je to otazka 2eur, stoji za to sa nad tym rozculovat alebo zamyslat? 😉 inak ja sa vobec cuduje, ze im ten toalteak vydrzal az styri mesiace 🙂

lizatko1009
25. jan 2012

u nas take nieje, ale zbytocne sa rozculujes, je to realne, ze tolko minu, deti su deti a su to minimalne polozky.

yvetulka
25. jan 2012

my sme mali doniesť balik hyg. vreckoviek a 4 toaletaky, mydlo, pastu nie, asi preto, ze su v najmensej skupine. neviem a este cajik, aby im varili ucitelky, lebo teraz v zime im nechcu davat vodu.

stanislavao
25. jan 2012

toto sa riesilo aj u nas v skolke. mnohi rodicia obvinovali ucitelky, ze si to beru domov, no hadam neni na tom ucitelka az tak zle, ze by detom "kradla" toaletak. ale pride mi nespravodlive, ze ked chlapci toaletny nrpouzivaju, tak ho musia kupovat tiez tolko, ako dievcata, ale tak to su minimalne naklady a vobec sa nad tym nepozastavujem a ja radsej nabalim skolke aj 2x tolko, lebo viem, ake ubohe rozpocty maju z OcU a na vsetko "muzia" doslova zobrat peniaze od rodicov. je to ubohe cele na slovensku.

prasiatko30
25. jan 2012

toaletny papier - pokial to pocitam podla mojho dietata - kotucik toaletneho papiera na mesiac je utopia - a ty hovoris, ze im to vydrzalo od zaciatku skolskeho roka -to je dost velky uspech - u nas doma dvom slecnam vydrzi kotucik papiera asi tak tyzden a to oslavujem, takisto aj vreckovky to sa minie strasne rychlo. ta zubna pasta zalezi na tom kto im ju davkuje - cize ak je to na detoch tak verim tomu ze tuba zubnej pasty neprezije ani mesiac nie to este tri 😀

suhlasim s diid - mozno by bol lepsi napad zlozit sa na taketo veci jednotnou sumou a nech to kupuje skolka - ta by dokonca mohla dostat aj nejake zlavy za velky nakup - predsa len toho papieru a tych servitiek moze kupit naviac a dokonca vo velkosklade alebo u nejakeho zasobovatela.

a este k odpovediam co som postrehla - to mi nechcete povedat ze chlapcov nevediete k zakladnej hygiene a neucite ich utierat sa aj po malej potrebe ???? to som este nepocula ze chlapci sa po malej nemusia utierat

jajka257
25. jan 2012

no neviem, ja by som to vobec neriesila. prihliadnuc na nasu domacu spotrebu, tak im tlieskam ze to tak dlho vydrzali. u nas je bal 8 kotucikov na tyzden a pasta na mesiac. vreckovky kupujem tiez kazdu chvilu. takze ja by som povedala, ze problem vlastne nieje.

napad aby kupovala skolka z vyskladaneho nie je realny. ved vy tiez nebehate mimo pracovnu dobu po obchodoch a nekupujete zasoby do prace. Ucitelky predsa nie su zavoznicky, uctovnicky a nakupcovia potrieb pre deti. A potom, ten nakup treba aj nejako dopravit, uskladnit a urobit rozpocet, kolko to stalo a verte, ze zas sa ozvu rodicia, ktori povedia, ze to stalo vela alebo ze ich dieta tolko neminie.

Takze uzavriem, neriesit, kupit a uvedomit si, ze ani vy doma nemate kotucik 3 mesiace. 🙂 🙂

ani3012
25. jan 2012

Patrik sa utiera aj po cikaní...som ho naučila,lebo potom mal vždy koliesko mokré na slipoch.... takže nie všetci chlapci sa neutierajú.... a doma som raz kupovala behom týždňa dva krát zub. pastu ,čo si jej toľko povytláčali...a to mám len dve deti pod kontrolou...teda relatívne 😀 😉

smatulka
25. jan 2012

tiez sme kupovali do skolky na zaciatku sk. roka 4 kotuciky, pride mi to normalne... a tiez maleho ucim, aby sa utieral aj po malej potrebe, potom ma furt mokre slipy a odtrhne si vzdy min. 2 tie utrzky, lebo jeden mu je malo 😀... a teraz uz to robi automaticky a ked si utriet nemoze, tak je nervozny 😀 😀

renab
25. jan 2012

jajka257 neviem, či je to nereálne, aby toaletné potreby kupovala škôlka. My sme ich napríklad do škôlky ani nenosili, čiže predpokladám, že ich kupovali hromadne. Určite nešla do obchodu učiteľka, ale vystavili objednávku na nejakú firmu, ktorá im papier a všetko ostatné do škôlky doviezla. Však ani potraviny, čistiace potreby, atď si nekupujú inak, len cez faktúry.

vinifred
25. jan 2012

..u nás máme pani učiteľky,ktoré to dokážu ušetriť..a to tak,že deťom natrhajú toaletný po kúskoch,,naukladajú na kôpku..takže decká si toaletný neodtáčajú samé do aleluja,pokiaľ sa točí..🙂..za celý rok vydržali s tými 4 kotúčmi čo sme dali každý na začiatku roka..takže to závisí aj o tohto..

petkave
25. jan 2012

Moja mama je riaditeľka v škôlke... Vreckovky a toaleťák míňajú deti jedna radosť, ak na ne učiteľky nedohliadnu... Pastu im vytláčajú učiteľky vždycky každému jednému, takže jej neminú toľko, 26 pást by mali aj na viac rokov, takže pastu rozhodne nenosia častejšie 😵

zajaciq
25. jan 2012

skor by ma trapilo, ci mojmu decku zakazdym utru zadok po velkej potrebe a kolko fluoridu z pasty dieta zje pri tom umyvani ... 😕

lyenka
25. jan 2012

my mame nosit kazdy stvrtrok do skolky 2 kotucky toaletneho papieru, balik vlhkych servitiek, balik alebo krabicu vreckviek a mydlo, dcerka chodi do najmensej triedy kde su povacsinou casu deticky polovicu skolskeho roka doma chorucke a napr. toaletny papier im odtrhnu ucitelky, takze s nim urcite neplytvaju 🙂 ..... tiez sa trosku zda ze by to nemali stihnut spotrebovat, ale nejako to zatial neriesim, nie je to nejaka vazna polozka 😉

alex31
25. jan 2012

Ahoj mirko ... podla mna je vobec smutne ze taketo veci musite nosit ... to sme teda v tom nasom state zasa raz dopadli ☹

snehulienka
25. jan 2012

my za polrok 4x wc papier, 30x vreckovky, 1x servitky
neviem co s tym robia, a neviem naco sa potom vyberaju prachy na skolku...

jurinka1
25. jan 2012

my sme do skolky tiez niesli balik vreckoviek a zubnu pastu.tu zubnu pastu len do strednej a velkej triedy,v malej si zubky zmyvaju len cistou vodou..inak uz nedavame nic 🙂 😉

jankavl
25. jan 2012

mozu tolko minut.
k prispveku alex31, ze je smutne ze tieto veci vobec mamicky maju nosit a ze sme v tomto state zase dopadli. podla mna sme co sa tyka platieb za skolstvo nedopadli az tak "zle". na slovensku mas zadarmo skolku pre deti od 3 rokov, potom zakladnu skolu, strednu skolu, vysoku skolu. priestory, energie, platy ucitelov atd. to ze si uz ten toaletak rodicia zaplatia je hadam ok. ved doma mi tiez nikto nepreplati toaletak ktory si kupujem len za to, ze ho mina moje dieta a nie ja dospela...

tinki
25. jan 2012

tak v našej škôlke, každý mesiac 2 ks toaletného, balík vreckoviek, jedno mydlo a pasta jedna na celý školský rok. Pastu im vytláča učiteľka.
A s tými vreckovkami, nechápem, načo im toľko..a keď sú vonku, tak majú sople pod nosom a nemajú im s čím ani utrieť...
A ešte dávame každý mesiac 1 euro na pomôcky...To okrem ZRPŠ... 😉

leteku
25. jan 2012

My platíme rodičovský príspevok - 50 eur na školský rok a do škôlky nenosíme nič, ani neperieme ani neplatíme za iné aktivity (divadielka a pod.).

nelinka0401
25. jan 2012

my sme toto riešili minulý školský rok.teraz sa učiteky dohodli,že kto chce nech deťom prinesie hygienické pomôcky ale nosia všetci a ešte aj oni kupujú zo školného.minú toho požehnane.. 😉

majka35
25. jan 2012

vôbec by som to nerátala, že sa za 4 mesiace minulo 26 pást, ale že každé dieťa minulo za 4 mesiace jednu pastu, a to je veľa? alebo je veľa minúť za 4 mesiace 1 toaletný papier, alebo je veľa minúť za 4 mesiace balík vreckoviek? snáď nie? a naozaj si myslím, že toto je taká minimálna položka pre dieťa, že mi ani nestojí sa nad tým vôbec pozastavovať 😎
pre mňa by bolo nenormálne chcieť, aby jedna pasta, jeden toaletný a jeden balík vreckoviek stačil mojej dcére na celý školský rok 😀

januschka10
25. jan 2012

Ahojte, my zijeme v zahranici a aj tu musime nosit vreckovky. Zatial jeden velky balik na zaciatku roka, viac nepytali. Je pravda,ze tu deti maju skolku len doobeda, tak toho ani vela nespotrebuju a ked vidim, aky je moj syn usopleny, tak mam pocit,ze mu ten nos este nikdy neutreli. Toaletny papier a mydlo nie, myslim si,ze to take veci by ta skolka mala mat, to su predsa zakladne potreby na hygienu. Tiez som naucila syna sa po cikani utriet a pripadne aj utriet WC ak zaspini. Toaletny papier sa u nas doma mina velmi rychlo, kupujeme ho v metre na velke baliky, ani neviem kam sa tak rychlo straca,takze by som tiez neriesila problem, ze sa ho tolko minulo v skolke. Co sa tyka zubnej pasty, je nehygienicke umyvat detom zuby v skolke. Nie preto,ze by sa im nezislo si ich umyt, to ano, ale preto,ze je tam vela deti, vela zubnych kefiek, kazde dieta je niekolko krat za rok chore, deti si kefky mozu zamenit, pozicat, kefky sa mozu navzajom dotykat a zbytocne sa tak mnozia choroby. Urcite to neprinasa az tolko pozitivneho, to umyvanie zubov v skolke. Zuby si maju deti umyvat doma, rano a vecer a ja ho poslem si umyt zuby vzdy ked zje nejaky cukrik alebo cokoladu (aj ked ich jedava malo,lebo na to nie je nauceny) alebo naco este aj v skolke.To je len novodoby vymysel hlavne sukromnych skolok.

sisaka
25. jan 2012

my do skolky nenosime ani papier, ani vreckovky, zato platime $ 1000 mesacne, chces si to vymenit?
normalne mi rozum zastava, za co je ludom luto dat peniaze 😨

sante81
25. jan 2012

nie, nieje to normálne, učitelky si umyvaju doma zuby detskou zubnou pastou a z hajzláku si stavaju hrad. a to ze si chlapci neutieraju pipika po cikaní , tak s tym som sa ešte nestretla, nepotrebujem aby sa mu potom urobil zápal nejaky zápal, čo je na tom nelogické? to si má na wc odkvapkávat hodinu? fakt niektoré otázky mamiciek su trochu z cesty

hajanka
25. jan 2012

Rovnako ako u @ani3012 aj moj sa utiera po cikani toaletakom, preco by sa chlapci nemali, alebo preco by nemali tiez potrebovat toaletak po cikani??? To je ako lepsie nechat ich s okapanymi mokrymi slipami? Dievcatka sa tiez utieraju aby nemali mokre nohavicky a chlapci by mali robit to iste, vsetci. Je to hygienicke. Moj sa utiera zakazdym, vycika, pekne utrie a oblecie, takto som ho to naucila este ked bol malicky a takto to robi doteraz. Takze toaletak pouziva rovnako ako ja, napr.
Jasne, niektori chlapci sa mu v skole smeju 😠 😖 ze je ako baba, ale ja si myslim (a je to tak), ze smiat by sa mohol/mal on im ked si ocurane mokre pipiky strkaju do gati 😀 😀 😀 a duplom ked si potom neumyju ruky 😖
Takze ja si myslim, ze takato spotreba je uplne normalna, pri normalnej hygiene.
@stanislavao

maminka11
25. jan 2012

myslim ze je to normalne, mam troska prehlad o financich MS, ZUS a SJ v nasom meste - a je to velka bieda - rozpocet a poplatky za skolske zariadenia - teda MS, ZUS a SJ a skolske kluby je schvalovany mestským zastupitelstvom - cize riaditelky nemaju ziadny dopad na vysku poplatkov - nerozoduju o tom, ktolko bude skolne a kolko dostanu rozpocet - je podla poctu deti na konkretnu skolku a podla toho, kolko sa vyberie na daniach v danom meste a ako rozhodnu poslanci
bolo by fajn, kebyze nemusia vyberat od rodicov nic, verte, ze pre ucitelky je to zataz, ale...
a ze by si doma ucitelky umyvali zuby detskou patou, nechce sa mi verit ☹, videla som u nas v ms, ze napr, ak uc. nemaju dost papier. vreckoviek, tak von beru toaletak a tym utieraju nosteky detom
nosime 2x do roka 4 ks toaletny papier, 1 balik papier vreckoviek (10 ks), zubnu pastu - cudovali by ste sa, kolko deti si doma neumyva zubky a jeden cistiaci prostriedok, alebo sprey na wc
mozno sa to dakedy vrati spat, ked som ja chodila do ms, tak nasi do ms nenosili nic a ani poplatky neplatili 🙂
ale asi je to uz utopia 🙂, ci zabojujeme ?🙂 za zlate dobre casy, na ktore si uz nepamatame?