Koľko párov topánočiek kúpiť pre škôlkara?

simsalabim
6. jan 2011

Maminky, poraďte, koľko párov topánočiek kupujete svojim deťom - škôlkarom na určité ročné obdobie? Rozoberali sme to s kamoškou a nejako sme sa nevedeli zhodnúť, ona zo zásady kupuje iba 1pár na ročné obdobie, lebo vraj to je aj tak o rok nepoužiteľné....Moja dcérka má teraz 2 zimné čižmičky, jedny veľmi teplé, vhodné aj do vysokého snehu a jedny menej a jedny prechodné - jesennozimné topánočky, tie sú nositeľné tak do+5 stupňov. Podľa nej je to veľa, jej dcérka má iba jedny čižmičky, do neskorej jesene nosila potopánky. S koľkými pármi by som mala rátať na obdobie jar, prípadne leto? Ja som myslela, že určite tenisky a jedny "krajšie" poltopánočky na jar, na leto samozrejme sandálky, plátenky na ihrisko namiesto tenisiek (v tých by bolo v lete moc teplo, no zas ich treba pre prípad, že sa ochladí a bude pršať) a ešte jedny gumené sandálky k vode. Je to podľa vás veľa? Lebo kamoška hovorila, že ona kúpi výlučne iba tenisky na jar, tie bude jej dcéra nosiť aj v lete a ešte jej chce kúpiť crocsy - aj na bežné nosenie aj k vode. Ako to robíte vy? Podotýkam, že kamoška nemá problém s peniazmi, naopak, sú na tom finančne veľmi dobre a na sebe rozhodne nešetrí. Tak si iba chcem urobiť obraz, že ako to robia iné maminy....

anjelicek26
6. jan 2011

No na zimu urcite potrebuje snehule, teplejsie nepremokave cizmy, zateplene gumaky, kotnikove teplejsie botky a menej teple clenkove topanky...

Na jar tenisky, menej teple clenkove topanky este zo zimy, nezateplene poltopanky

Na leto sandalky aspon dvojo-trojo, slapky, tenisky

Na jesen nepremokave poltopanky... nezateplene gumaky...

Mimo to vzdy papuce, lakovky k satam...

Saska ma neskutocne vela topanok, aspon 5 parov kazdeho typu, ma urcite vyse tridsat parov v jednej velkosti, ale tak ja som na toto maniak 😅 😅 😅

maznacik007
6. jan 2011

no ja uz mam skolacku... ale kupujem povacsinou po dva pary na jedno obdobie.. teraz ma tiez dvojo zimnych topanok... jedny goratexove nepremokave skor k nohaviciam overalu a jedny zateplene cizmy skor k sukni a tak...

na jar mava viacero tenisiek... cca 2 ks, plus poltopanky nejake k sukni plus ma aj gumaky... podla mna to robis dobre ako si pisala... crocsy by som na celodenne nosenie nedavala...

katecameron
6. jan 2011

vacsinou 2pary maju na kazde obdobie ale najmladsí ma aj viac lebo teraz podostaval od kamosky tak bude mat aj 3-4pary a dcera 8rocna ma na tuto zimu len 1par

babulina
6. jan 2011

s jednym parom topanok sa podla mna neda fungovat, nasa ma na zimu minimalne dvojo - snehule plus cizmicky, jar/ jesen - kozene tenisky, platenky, poltopanocky (baleriny) k satam, gumaciky, a na leto - dvojo sandalok, tenisky, croscy - ale to to iba do piesku alebo na chatu na travnik, asi takto cca priblizne vyzera nasa obuv, plus samozrejme na doma papucky, a este poznamocka crocsy by som urcite nedala dietatu ako celodennu obuv

sarkulka
6. jan 2011

ahojte, tiež si myslím, že jedny topánky v žiadnom prípade nestačia. Ak má dieťa napríklad len jedny čižmičky na zimu, môže sa stať, že sa pokazí zips, alebo niečo podobné a potom čo? 😕 Moja dcérka je predškoláčka, má jedny čižmičky, jedny snehulky a kožušinkové topánky nad členky. Na každé ročné obdobie jej kupujem aspoň 2 páry. Topánky, v ktorých chodí do škôlky, nenosí na behanie po dvore a naopak. Takže aspoň dvoje určite treba mať 😉

gretkab
7. jan 2011

U nas ma Marek 2 ciziem na zimu (ale vlani prezil s jednymi 😉), jedny jarne/jesenne kozene, jedny tenisky, 1 sandalky (+1 sandalky na prezutie), 1 crocsy do vody, 1 gumacky. Ela ma k tomuto este nejake jarne/jesenne sandalky vhodne k satockam. Ja okrem zimy nemam nejaku potrebu, aby mal viac topanok na rovnake obdobie. Ale napr. ani nedelim topanky na domace (na dvor) a skolkarske.

dadis
7. jan 2011

vacsinou 2pary
jar (tenisky, topanky)
leto (tenisky, sandalky)
jesen (tenisky, topanky).
zima (cizmy, snehule)
+ papucky (sandalkove), gumaky, sandalky k bazenu vacsinou v kazdom cisle, teraz aj prezuvky do skolky

Nie som nejaky maniak na topanky, kupujem len minimum co potrebuju. Napr. sandalky z leta nosil este doma ako papucky do Vianoc, teraz doma chodi v Crocsoch, ktore ma aj k bazenu..., tenisky mu vydrzali tusim na jar a leto, az na jesen sme kupovali dalsie.. nie je to az take zle, uz ta nozicka nerastie az tak rychlo..

ivett1
7. jan 2011

ahoj...suhlasím jeden pár nestaci...nasa Viki ma teraz v zime jedny snehule, jedny zateplene cizmy a jedny kozusinové clenkové topky, na jar má pripravené tenisky 2 páry, dievcenské botasky (typu disney...s kvetinkami), k satkám lakovky (na tento rok aj biele aj čierne) a gumáciky, na leto má sandále- pevnejsie a jedny lahsie, jedny crocsáciky, pevná gumená obuv do vody a na jesen budeme este dokupovať clenkové boticky plus asi nejaké tenisky, prip. botasky (ked jej nebudu dobre este tie z jari...) ...okrem toho dvakrat do roka kupujeme papucky do skolky... 🙂
syncek este do MS nechodi...ale az na tie lakovky a "dievcenske motivy" je na tom podobne...

simsalabim
autor
7. jan 2011

IVett to ma zaujalo - ze uz mate nachystane topky na jar - nebojis sa kupovat dopredu? Ja vzdy s kupou otalam, ze ak by nam narastla nozka a potom uz v predajniach nic nie je, lebo ved sandale treba kupovat v marci a v juni uz pomaly maju jesenny tovar a letny len dopredavaju 😖 Asi by som si mala zvyknut aj ja kupovat dopredu...
No a samozrejme, do mojho zoznamu som zabudla napisat aj gumaciky aj papucky, samozrejme 2x, lebo ved doma aj v skolke...