Mám 6 ročné "hlúpe" dieťa

babulka82
11. sep 2014

mam chlapca ,ma 6 rokov a nechodi ešte do školy ,ma odklad kedže je drobnejši a augustovy.Niekedy ma štve ked sa mamičky chvalia ake su ich deti šikovne ,čitaju ,pišu a ešte nechodia do školy.Našho to stale nejak nezaujma,nentutim ho do toho,podla mna ma čas. Viem že tie mamičky deti tiež nenutia ale aj tak mi to niekedy pride take zvlaštne a take moc popredu.POtom mam pocit že naš je niečo menej alebo nejak "zaostaly"

muchacc
11. sep 2014

@babulka82 kazde dieta je ine,neporovnavaj...Nieje zaostali ani nic podonene,len potrebuje este cas

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivuska6
11. sep 2014

nebojsa nic mu neujde ked pojde od 7 do skoly aj tak ked sa doucia nemaju robotu mlady malo ktory .

jasminet
11. sep 2014

uprimne - kto z nasej generacie 30+ vedel pri nastupe do skoly citat, pisat? z velmi sirokeho okolia viem o jednej jedinej babe... a vsetci sme dostudovali, vyucili sa a podobne...skola je na to aby sa tam deti naucili citat, pisat, pocitat, nie aby tam isli s tym, ze to uz vedia...

eeffka
11. sep 2014

@babulka82 v prvom rade dat dietatu odklad lebo je "drobny" a "augustovy" je blbost, odklad sa dava lebo dieta nie je zrele na skolsku dochadzku, predpokladam ze na zapise ste boli a tam ucitelky dost jasne odporucaju odklad aj so zdovodnenim ( hravy, nedozrety...) ak mas pocit ze ste mimo spektra bezneho 6r dietata zajdi si do poradne a ak nahodou sa to potvrdi, mas rok na to niekam sa posuunut a riesit to.
Komunikuj aj s ucitelkami v MS, deti im uz cez roky presli stovky, vedie povedat co je v norme, pripadne nasmerovat k odborníkom.

babulka82
autor
11. sep 2014

@jasminet no uprimne aj som vedela čitat ešte pred nastupom do školy ale nejak extra nadana som teda nebola ani neni 😀 normalna bežna žiačka.

horana
11. sep 2014

@babulka82 Ja mam teraz prvacku, odklad nemala, do prvej triedy sla s tym ze nevedela ani jedno pismenko, nezaujimalo ju to, necita ani nepise. No a co? Ale uz teraz vidim ako krasne nabieha. Aj strasi mi takto siel svojho casu do prvej triedy, nevedel "nic" a vsetko v pohode stihol sa naucit, normalne, dokonca na 1tky. Aj dalej sa mu dari. Moje deti su po mne, v detskom veku si rozvijaju fantaziu a pozoruju svet. Viem ze je dnes doba sutazivych matiek, ale na tom uspesnost v zivote nestoji.
Ved sa zamysli ako dopadli vynimocne deticky z tvojho destva. Ja mam okolo seba prikladov dost, lebo mame kontakt este doteraz s ludmi zo ZS. A co: jednotkari vobec nie su percentualne uspesnejsi nez trojakri, skor naopak. Take tie zazracne deti dopadli rozne, vacsina ten talent zial vyuzit a zurocit neskor v praxi nedokazala, totiz na presadenie je potrebne este cosi ine. Ani ti co obiehali z kruzku na kruzok, chodili na klavire, husle, jazyky, sporty, su teraz nejak uplne bezni administrativni pracovnici. Naopak mnohi problemovi sa chytili a niekam to dotiahli ked si skutocne uvedomili v com su dobri.
Nestresuj sa vobec.
Casom clovek pochopi ze mnohi si cez deti skor naplnaju svoje vlastne nenaplnene ambicie. Nepozoruju dieta, ale seba, co by sa pacilo im keby dieta robilo.
Osud to este inak kazdemu zahra nez si len dokazal predstavit.

babulka82
autor
11. sep 2014

@eeffka nie jasne že len kvoli tomu že je drobny nema odlkad ,vraj je ešte deculo ,vraj by sa v škole vytrpapil ,dali sme na rady.

jasminet
11. sep 2014

@babulka82 tato moja bola mimoriadne nadane dieta, citala nam uz v skolke plynulo, jazyky od vymyslu sveta - kto vie kde jej je koniec 😀 😀 😀

ematko29
11. sep 2014

ani moja staršia dcera nevedela čítať ked bola predškoláčka a teraz má v čítaní zálubu,A mladšia je predškoláčka atiež nevie čítať,zatial sa neprejavila ani žiadnym talentom a viem ,že to príde .staršia krásne kreslí a teším sa z ttoho ,ale všetko má svoj čas .Mamičky sa zvyknú chvaliť ,ale nieje nič zlé ked nevie čítať ved co bude robiť v škole?

mimla
11. sep 2014

Davaj si na to ako nazves svoje dieta pozor. Viem, ze to tak nemyslis, ale tvoje dieta by ta mohlo zle pochopit,ak by ta nahodou zaculo. Mam brata, ktory bol podobne 'hlupy'. Moj otec to tazko niesol. Moj brat este horsie, zle sa ucil citat (nakonie mu potvrdili dyslexiu). Nie to ziadny hlupak, len sa skratka nevedel ucit. Uz je dospely, ale taha sa to s nim. Radsej odklad skoly,ako opakovat rocnik. Keby sme boli vsetci rovnaki, bola by tu nuda. Druha vec je ze mamicky casto prehanaju, a ano niektore aj nutia deti do ucenia veci, ktore nepotrebuju vediet. Aj moj uz vie kopec pismen a cislic, ale zase je dost nesamostatny. Ja ho zase 'nutim' nech sa naje sam, obuje sam a podobne.

vroni
11. sep 2014

@babulka82, moje dieta az do nastupu do skoly (a este aj kratko po nom) do slova a do pismena odmietalo citat ci pisat, proste ju to nezaujimalo. Dnes je tretiacka a nic nezmeskala, v triede je ten lepsi priemer, vsetko v pohode. Vela z tych deti, ktore vedia citat a pisat vopred sa potom v prvej triede nudi a stracaju motivaciu chodit do skoly. Aj ked sa bez mucenia priznavam, ze nechapem, co je to za dovod na odklad, ze je dieta drobne a augustove. Ale zase nemusim vsetko chapat 😉

babulka82
autor
11. sep 2014

@horana pekne si to napisala. 🙂

anaxamon
11. sep 2014

prepac ze to tak hlupo napisem ale "hlupi" su len rodicia co svoje deti porovnavaju s inymi detmi...ak tvoj chlapec je aky je a ako pises tak proste mu nechas odklad, za rok sa zmeni vela a aj on sa bude zaujimat o ine veci...co tam po inych..ved kazdy sme jedinecny a tak sa treba aj k detom spravat...aspon my rodicia lebo ked uz su v kolektive tam je to napr. zo strany ucitelov tazsie...ti porovnavaju ale ty ako rodic neporovnavaj...

drzim paste

syla
11. sep 2014

@babulka82 nech sa ešte pohrá, keď nie je pripravený na školu. Nič mu v živote neujde.
Hlúčik mamičiek treba s úsmevom obísť...

babulka82
autor
11. sep 2014

@vroni ako som pisala aj na zapise nam odporučali odklad .

terezka1947
11. sep 2014

@babulka82 neries ine deti a mamicky 😀
pozri,este enznamena,ze ked tvoj drobec nieco ESTE nerobi,zajtra-pozajtra nezacne a nakoniec nepredbehne ostatne 😉
a kazdy ma nadanie na nieco ine
ja som z tych malych,augustovciatok 😀 ...mamka ma za svet do skoly dat nechcela,lebo ako natruc to bol rocnik,kde bolo 90%deti,kt."vychadzali zle roky"a tak boli starsie....aaaaale....drzala som krok...lenze mala som co robit prve dva roky 😉,lebo ja som sa chcela este hrat 😀
no ale to bolo od temy,skratka-syn je sikovny...mozno hravejsi este....pozoruj...mamka bola ucitelkou a vzdy vravela,ze deti sa potrebuju pred skolou "vyhrat"a chlapci jednoducho su hravejsi a akoze ich nic nezaujima niekedy...ale to sa moze,ako somuz pisala,zo dna na den zmenit 🙂

daniela1978
11. sep 2014

na to ide do školy, aby sa naučil čítať a písať a porovnávať ho neporovnávaj, ani dvojičky nie sú rovnaké...nie to cudzie deti

andys11
11. sep 2014

@babulka82 výborne ti to napísala @horana . Ja ked stresujem, spomeniem si na vsetky tych super nadaných spolužiakov zo zakladky, strednej, co robili tisíc veci a presne písali, čítali este pred nástupom do školy a kde su teraz, co robia a co robia trojkari alebo takí ti rebeli a neuveris, troch z nich som uz videla v telke a su mega dôležití, o tych super deťoch neviem nic alebo robia bežnú administratívu, nic speci. A doma mam vo svojom mm živý príklad extrémne šikovného, inteligentneho a úspešného "trojkara". Ked to zhrniem.. Vobec sa netrap! Vsetko bude ako ma, ci to budes lámať cez koleno, ci nie 😉

simca06022011
11. sep 2014

@babulka82 juuj babulka, netrap sa.. by si sa cudovala, kolko mamiciek tie male deti nuti do toho ucenia, aj ked to nepriznaju (a pritom to nemusi byt nutenie, ze "teraz musis", ale uprednostnovanie tej cinnosti, napr. nehrame sa, ale ideme citat/piast a ked to male dieta to ma napr. aj od 3 rokov podla mna ani neprotestuje ;) )
Nie kazde 2. dieta je nadane natolko aby sa same v 4-5 rokoch naucilo citat, pripadne aj pisat ako to niektore maminy propaguju 🙂 Netrap sa, venuj sa mu, trenujte pamat basnickami, rozpravkami... ale netrap sa... ved nauci sa v skole 🙂 Akurat sme tu riesili posledne dni poziadavky na buducich prvakov, to by bolo fajn najst tu debatu 🙂))

sue
11. sep 2014

...hlúpi sú rodičia, ktorí svojich škôlkarov drvia (doslova) abecedu a počty a podobne 🙂 predškolák má ovládať sociálne a komunikačné zručnosti a nie abecedu !!!
Don´t panic...bude to OK 😉

babulka82
autor
11. sep 2014

@andys11
@simca06022011
@terezka1947 ja viem že je normalny ale ked počuvam tie reči tak mi pride niekedy "nenormalny" v tom dave tych mudrych deti. 😀

titkovamiriam
11. sep 2014

@babulka82 a odklad ti potvrdila psychologička,ta ti najlepsie povie ako dietatko na tom je.Moj Marek je junový a tiež mal odklad-nič lepšie som nemohla urobiť.Do prvej triedy vstupoval omnoho viac pripravenejší a školu miluje.

carmenka123
11. sep 2014

ahoj neries take casto s tych takzvaných zaostalých byvaju casto v dospelosti pravnici, advokaty , lekari poznam z vlastnej skusenosti

terezka1947
11. sep 2014

baby,neukamenujte ma teraz....ale som sa az zarazila....ked som pocula sesterku-jej dcera je prvackou a stazovala sa mi,ze si nevie predstavit,co bude v skole,lebo,ze sa vecne len hra-hoci je naozaj sikovna(naozaj je) ale jednoducho ma este svoj svet...no a dorazila ma tym,ze ju zapisala na 8roznych kruzkov-taaaak to sa mi zda na prvacika dost vela-najma ked si ma,podla mna,najma zvyknut na pravidelny rezim,ucenie...a predsa len,je to nieco nove pre dieta...a tie kruzky po skole a po veceroch...no...aj ked to je zabavnou formou,ale predsa len je to dieta mimo domu a teda tazko sa moze pokojn epripravovat na druhy den...

xevulax
11. sep 2014

Kasli na to, ved niektore mamicky maju tak dikovne deyicky ze v 3. Mesiacoch uz same sedia (tym myslim, ze sa same vytiahnu do sedu), v styroch tozpravaju a v piatich chodia 🙂 neries, na to r prva trieda aby sa naucil citat, posat, pocitat. Ja mam augustovu ma sice len 2 toky ale uz som premyslala ze dam o tok neskor do skoly abh chodili naraz s dvojickami, ale najoniec mi prislo ze dvojky su decembrove tak by bol medzi niki aj tak tok rozdiel. Vakt si z toho noc nerob lazde dieta je sikovne v niecom inom

marianeta
11. sep 2014

@babulka82 Prečo by bol zaostaly...MOj syn teraz nastupil do školy čísla a písmenka síce pozna no nevymenuje abecedu a preto by bol hlupy? Každe dieta je ine. Ani moj sa moc nezaujiml o tieto veci a ni nerapkal basničky ako jeho rovesníci napriek tomu že ich vedel,proste nemal potrebu to do nemoty opakovať. Ja som syna tym nejak extra nezaťažovala.Ano cvičili sme písmenká aj čísla to k zápisu treba,ale škola je na to aby sa tam učil tieto veci.

terezka1947
11. sep 2014

@babulka82 neries...ja som drobca,kt.tiez "meskal"podla mamiciek okolo a teraz prisiel do skolky....aaaaa...booooom,odrazu nie je vsetko taka pravda aku kazda prezentovala 😀

1982zuzka
11. sep 2014

pozri sa na svoje dieta a zistíš že v niečom je oveľa lepšie ako tie druhé - len to treba nájsť, nehladaj TO čo vedia iné ale hladaj to v čom je tvoje dieta vynimočné 🙂

napr. môj syn ma 28 mesiacov, nerozpráva (hatlá si svojou rečou a pár normálnych slov), nespieva si pesničky, nerecituje, všetky farby sú modrá ale ako ročný chytil prvý krát ceruzku do roky a kreslí, každý deň, stále a všade - iné deti to robia oveľa neskor. Ako 10 mesačný chodil. Každý deň ma aspon tisíckrát objíme a dá mi pusu. Podla mna je nedokonale DOKONALY a SUPER a nemenila by som za šikovné a mudre, som rada že je taký ako je.

a vôbec aby neprišiel den kedy tie naše "hlúpe" deti strčia do vačku tie múdre - napr ked im ako lekári zachránia život 🙂

babulka82
autor
11. sep 2014

@terezka1947 tak určit niektore prehanaju a samozrejme neverim všetkemu čo kto povie.