Moje dieťa a jeho kamaráti

luci78p
3. sep 2013

dnes sa mi stala nepríjemná vec - posledný týždeň aj viac sa chodia k nám hrať kamaráti a kamarátky malej - tak cca 5 detí plus ona 5 - 9 r., už mi to dosť liezlo na nervy - tolko detí v dome, behajú hore dole , neporiadok , ako tiež sa mi nechce stále upratovať, tak dnes som im to zatrhla, nech sa hrajú vonku, a dve dievčatá jej hned zacali vykrikovať že je hnusná, že sa nechcú s nou hrat a ze sa uz nebudú kamarátiť,dost ma to nahnevalo, ale nestarala som sa do toho - podotýkam, že moja malá k nikomu z nich dovnútra nechodí , iba na dvor maximálne, inak k mojej segre chodia takto do domu všetky tie deti, ako neviem či som divná, ale mne to dosť vadí,ked sa mi cez dom preženie 5 detí 3 - 4 x za deň, len nechcem aby sa potom s malou nehrali alebo čo ????? čo by ste robili vy???

sissy27
3. sep 2013

@luci78p a rodičia tých detí nič? to tie deti prídu a odídu samé? ja viem, že kedysi to bolo normálne, že sme sa takto navštevovali bez toho, aby to riešili rodičia, ale neviem si predstaviť, že by mi 5 ročné dieťa behalo kade tade po kamoškách a ja ho neprídem vyzdvihnúť a nespýtam sa, či bolo všetko v poriadku... u nás to funguje tak, že detské návštevy prebiehajú s vedomím rodičov...a vyriešila by som si to v prvom rade s vlastným dieťaťom, že návštevy si bude vodiť po dohode so mnou a max 2 deti naraz, alebo nech si potom aj po návšteve poupratuje celý dom...

luci78p
autor
3. sep 2013

@sissy27 ja bývam na dedine, blízko detskeho ihriska aj ked ja som malu takto pustala az od 6,5 roka samu - aj tak jej stále prikazujem nech chodí domov sa ukazovať, alebo ked ide k mojej sestre, tak si voláme, ved ja som to s nou riešila, že max. 2 , ale ostatné sa potom odúvaju, a ten neporiadok, stále nad tým rozmýšlam, že to vyriešim tak,že napr.na hodinu, nech si potom poupratujú a potom dosť a nie každý deň, ako včera som im ponukla mafiny tak ešte dnes som zbierala papierove kosičky po dome 😠 a tiež si myslím že 5 r. je málo na behanie po dedine, rodičia nič, z jednou sa ani skoro nepoznám

janinah
3. sep 2013

k nám chodia synovi kamoši /7-8r/ len v prípade zlého počasia,inak sú vonku,prídu max. dvaja a sú LEN v jeho izbe,je to tvoj dom,platia tvoje pravidlá a aby ma vydierali 5ročné deti? to snáď nie 😒 je dobré počasie,bez milosti ich vypoklonkovať na dvor,a určite nedovoliť,aby u vás boli denne,je to priveľa,id etotiž aj o to,že ak sú u vás,tak si za ne zodpovedná....

sissy27
3. sep 2013

@luci78p no my sme v byte, ale teda kým si po sebe návšteva neuprace, tak neodchádza, alebo to po nich musí upratať juniorka, je mi jedno ako sa dohodnú, ale JA to robiť nebudem... no a možno by som sa na rovinu spýtala niektorého z tých detí, prečo sa nejdú hrať k nim, či to rodičia nedovolia...

m_ij_ka
3. sep 2013

úplne súhlasím s janinah, aj u nás je to tak že sú deti doma len v prípade zlého počasia. Ak prídu kamošky za dcérou tak sú v jej izbe alebo si pozrú dvd v obyvke, ale pokiaľ sú u nás tak jej kamoška musí tolerovať moje pravidlá a nesmie mi doma odvrávať a takisto to platí ak moja dcéra idem ku kamoškám musí taktiež tolerovať pravidlá rodičov tej kamošky čo k nej ide. väčšinou si s mamičkami volám a pre moju istotu si overím či poslúchala. Nikdy som nemala problém s dcérou a ani s jej kamoškami. Príde mi dosť divné, že mamičky tých detí ti nezavolajú či ťa aspoň poslúchali. 😖

luci78p
autor
3. sep 2013

@janinah
@sissy27
@m_ij_ka no musim urobit neaký kompromis,dakujem za vase nazory,som sa bala či som neni mrcha ked som im to tak zatrhla,som to aj s priatelom preberala , ten ma taký istý nazor ako ja 😉

briketa
3. sep 2013

@luci78p nenapadne presun aktivity von na dvor- kriedy, plastelinu, nadoby s vodami, farby, lopty, lietajuci disk...atd. A nechaj si ich len vonku. Tak isto si zredukuj pocet kamaratov na 1-2 plus tvoje dieta. mysli aj na to, ze si zodpovedna ak si nedajboze niekto nieco urobi, staci sa nestastne potknut....

luci78p
autor
3. sep 2013

@briketa na dvore je to bohužial teraz nemozné, máme šteniatko - no je vačšie ako vacsina detičiek a je hrozne hravé,tak stále po nich skáče a má uz dosť ostré zubky, a nemám ho kde zatvoriť 😠 ved to mame doma schody bez zabradlia do jej izby a to je jak stado,len čakam kym sa tam niekto strepe dole

anjelicek26
3. sep 2013

@janinah - my to mame rovnako. Kamosky maximalne dve naraz a v dome = ze su v jej alebo Maxovej izbe. A ak su u Maxa, tak to potom upracu. Inak väcsinu casu vonku a celkom to funguje. A aj casto chodi k ostatnym babam tu na ulici, nastastie to nie je tak, ze by boli vsetci stale len u nas, striedame to...

@luci78p - vobec nie si mrcha, tvoj dom a tvoje pravidla, nech sa oduvaju... zo skusenosti - to detom dlho nevydrzi a budu sa chodit hravat aj na ten dvor ci ihrisko s nou nadalej 😀

luci78p
autor
3. sep 2013

@anjelicek26 no ja moc skuseností s týmito detskými hádkami nemám 😵 tak dúfam že sa s nou budu hrat,jedine pre toto by ma to mrzelo - inak som počuvala ked sa tam handrkovali - oni že tak sa uz s tebou nebudeme hrat - a moja že ale ja za to nemozem, to mi mama nedovolila, ... no deti su fakt niekedy zakerne 😀 ale nestarala som sa 😀

anjelicek26
3. sep 2013

@luci78p - deti su hnusne a obcas zakerne, ale hlavne veeelmi emotivne a podliehaju okamziku... takze nechat prehrmiet a bude dobre, ja mam doma "divu", ta sa oduje na sto krat a o par dni sa hraju zasa, uz som si zvykla, cim viac sa staram, tym je to horsie 😝 Oblubena je napriek tym jej oduvackam az az 😀

luci78p
autor
3. sep 2013

@anjelicek26 ďakujem 😉

bubelko
3. sep 2013

@luci78p syn sa vzdy dohodne tak s jednym az 3 kamaratmi (mame v susedstve trojicky, tak su obcas u nas vsetky). a deti to musia mat povolene od rodicov, ze k nam mozu a tak isto opacne, ze moj syn moze k nim. ziadne take, ze o tom vopred neviem.
plus mame pravidlo - ked deti rozhadzu, tak si aj upracu. a moj syn vie, ze musi kamaratov motivovat k upratovaniu, pretoze si to inak upratuje vsetko sam. inak upracem ja - t.kj. do velkeho vreca na smeti a to ide do pivnice - na ako dlho zelazi od toho, kedy si na vrece spomeniem. a veru funguje to super. a deti k nam chodia napriek tomu radi, aj ked si musia upratat. a to iste ale aj moj syn - ak ide k niekomu, musi si po sebe upratat - jedine, ak matka dietata, kde je povie, ze netreba - tak to uz potom neriesim., to uz je ich problem. 😉
a ci je 5r malo na behanie po dedine - to tazko povedat. zalezi od dietata. moj syn tiez od 5r beha u nas sam po dedine - ku kamaratom, kam trafi a do skolky. takze to je velmi individualne, a tiez zalezi od premavky v dedine, od ludi, ktori tam byvaju... neda sa pausalizovat. od toho maju deti svojich rodicov, ktori vedia, co ich vlastne dieta zvladne a co nie 😉

luci78p
autor
3. sep 2013

@bubelko no som zvedavá ako sa zatvária ked zahlásim to upratovanie 😀

dorenika
3. sep 2013

ako vidim tak ja som mala celkom stastie ze moji rodicia tolerovali vsetky moje kamosky (5) a vsetky sestrine (3) aj naraz a jacali sme tam cele dni a tyzdne a nikto nic 😀 ale tiez neviem ci by som na to mala nervy 😅

laila22
27. sep 2013

@luci78p u nas sa stavalo, ze sa hrali u nas malej kamosky a dotiahli sa ku nam aj starsí surodenci tych kamosiek s ich kamaratkami... bez opytania, rovno cez terasu do obyvky a do detskej.. ja som ostala v nemom uzase.. sedela som v obyvke.... Nechala som ich pol hodku pohrat a poslala vsetkych domov.. Odvtedy to riesim tak, ze mam zamknutu branku.... Niekedy som sa desila chodit domov z prace, lebo ci som prisla o 17:00, 19:30,18:00 vzdy nas cakalo dieta z ulice ako videlo, ze sme doma, este som ani z auta nevystupila a uz ze ci sa moze ist ku nam hrat... bolo to velmi otravne a jej mama, na to absolutne nic... Inak mna zaraza, ked tu deti zvonia, ze sa prisli ku nam hrat... Nie,ze moze sa ist kamoska ku nam hrat? Ja svoje dieta neposielam k nikomu aby sa slo hrat.. Ked sa chce hrat tak si zavola kamosku ku nam po dohovore so mnou.. A tiez som to znacne obmedzila a niekedy aj na rovinu poviem, ze kto sa nebude slusne spravat ide domov... Ziadna mamicka nezavola ako sa jej dieta sprava, ani ci je vsetko v poriadku...

luci78p
autor
27. sep 2013

@laila22 no ja som to poriešila tým pravidlom že 1x za týzden,sa to celkom chytilo 😵