Neprijatie syna cez leto do škôlky

2. máj 2022

Ahojte, ako by ste sa zachovali na mojom mieste? Ide o to, že syn bol minulý týždeň chorý. Vtedy sa prihlasovalo na leto do škôlky (na celý júl). Keďže bol chorý fakt mi to úplne vyfucalo z hlavy že mám riešiť pri odhlasovaní zo stravy v škôlke aj prihlásenie do škôlky na leto, čo mi samozrejme telefonicky nikto nepripomenul. Áno viem že je to moja chýba že som na to zabudla, ale dnes pri prihlasovaní na leto mi učiteľky povedali že kapacita je už plná takže mi ho nevezmú. Je to pre nás s mužom dosť veľký problém nakoľko sme obaja pracujúci a starí rodičia pracujú tiež .. Ako by ste sa zachovali na mojom mieste? Zháňať nejakú súkromnu škôlku ? Ja fakt nemám nápad :(

simsalabim
2. máj 2022

Sla by som za p. riaditelkou a vysvetlila situaciu. A k to nepomoze, tak za zriadovatelom. Jedno dieta navyse nemoze byt taky problem. Ved je dnes iba pondelok!!!

pribinak
2. máj 2022

Šla by som za riaditeľkou a nedala sa odbiť, však ak do piatku zbierali záujemcov tak to len dnes odosielala

Treba sa ozvať a poriadne

simca06022011
2. máj 2022

Presne ako pisu, chod za riaditelkou, jeden den hore dole nemoze byt problem, nech vas zapisu. A ano, mohli vas kontaktovat, ved videla ucitelka ze chybate.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia245
2. máj 2022

Choď za vedením škôlky, vysvetlí, čo sa stalo, ak nepochodis, tak rovno na odbor školstva vo vašom meste. Dochádzku nemá prerušenu, má právo chodiť do svojej skôlky aj v lete, pokiaľ je otvorená

simca06022011
2. máj 2022

no len toto moze byt ta zberna skolka, kedze prazdniny maju aj skolky, tak pocas toho obdobia zvykne byt jedna "nahradna"....ci?
@elizabet173

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sashabb
2. máj 2022

Máte to nejaké divno riešené. My sme toto nahlasovali síce už skôr, ale ten papier bol v škôlke pár týždňov a nikto z toho vedu nerobil + ak niekto chýbal, tak učiteľky samé urgovali, že sa MUSIA vyjadriť všetci rodičia.
Čiže určite za riaditeľkou a riešiť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
2. máj 2022

@elizabet173 No tak toto teda u nas nebolo, bolo dane, ktore tyzdne je skolka zatvorena, potom bola zberna skolka a tam sa urcity pocet deti hlasil. Ale ano v podstate suhlasim, a riaditelky velmi individuialne dokazu pristupovat ku kazdemu.. ja som dokona ani na zapise do skolky nesla, zabudla som a stacilo ist za riaditelkou prijala.. proste ak je niekto sympaticky asi, tak vybavi... neviem....

diamond007
2. máj 2022

@simsalabim ak majú plný stav, tak nič nezmozes.
Síce ti tu napíšu že jeden hore dole ale žiadna nerobila v školke a keď je povolený určitý počet detí na učiteľku, tak nepohne s tým nikto 😀
Keďže sa jedná o štátnu pravdepodobne, je možné že je zriadená len jedna či dve triedy. Ale o Tom sa vieš poinformovat

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tncka
2. máj 2022

Napisala by som ofic.odvolanie. S tym ze obaja rodicia pracuju. U nas bola polovica deti v skolke takych,co mamy mali doma mensie dieta. A ide len o jedno miesto.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
3. máj 2022

@elizabet173 no u nás na dedine je zavretá škôlka vždy na 6 týždňov cez prázdniny a žiadna náhradná nie je

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
3. máj 2022

@diamond007 takmer nikdy v lete nie je plny stav.Vela rodičov dáva deti k babkam, berú si dovolenky

simca06022011
3. máj 2022

@janickacrazy presne u nas sa nik nepytal nikdy ci súhlasíme, zavreli. Ked sa rodičia nejaki pýtali (mne osobne to nevadí, prazdniny mame rozlozene tak ze aj malo nam je) tak bolo povedane ze aj personál chce dovolenku plus sa aj opravy vtedy robili atd.

janickacrazy
3. máj 2022

@elizabet173 záujem sa zisťuje, rodičovské nemavame odkedy je korona, no niektorým je to jedno, lebo majú tú babky, svokry, ale tí, čo pracujú tak určite by boli radi, keby bola dlhšie otvorená, lenže oni vždy naplánujú nejaké opravy a oznámia, že bude zavreté a basta

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. máj 2022

Dievčatá syn je údajne tretí pod čiarou (deti berú v lete do škôlky podľa toho, kedy ich rodičia na tu letnú škôlku zapísali) takže nepomôže mi keď sa uvoľní jedno miesto, potrebujem aspoň tri. A údajne sú všetci rodičia čo tam deti zapísali pracujúci ale to ja len ťažko zistím :( tiež si myslím že náhrada by mala nejaká byť keďže ho fakt nechceme do škôlky na leto šupnut len tak z rozmaru ale pracujeme. Aj to že bude celý august zatvorená aj ak sa náhodou na ten júl dostane je dosť prázdnin - veď zas nemám až toľko dovolenky aby som bola mesiac doma... Každopádne budem sa informovať u zriaďovatelia aký postup je potrebný v tomto našom prípade.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz