Nevyložené dezerty v škôlke

21. dec 2022

V škôlke mávame akcie, na ktoré majú mamicky priniesť obcerstvenie. Už dalsikrat sa mi stalo, že moje dezerty neboli vyložene medzi ostatnými. väčšinou vyložene kolace sú klasiky ako bublanina, muffiny, čiže take bežne, jednoduche kolace. Ja prinesiem vzdy niečo špeciálne, napr ruzickove cupcaky, plnené dezertné pohariky, ktoré sú sami o sebe drahe (len plastový poharik stoji 0,45eur) + sú dezerty z kvalitnych surovín (mascarpone, maslo, šľahačka, práve kakao), ovocie, jedle výzdoby ako jedle zlato, pripadne iné detské dekoracie (nemyslím obyčajne dekoračné posypy). Naozaj si dam zalezat, aby som všetky deticky potesila a okrem kvalitneho dezertu rozžiarila ich detské ocka. Neviem, čo sa s dezertami stane, ale nie sú nikdy vyložene medzi ostatnými kolacmi. Pri vyrobe mi asistuje moje dieťa, vzdy mu poviem, že ich bude jest v škôlke, že musí pockat do dalsieho dňa a aj ono je smutne, že nemohlo okostovat a pýta sa ma, kde sú naše koláčiky. Teraz som mu našťastie prezieravo aspoň jeden odlozila doma.. Je mi trapne sa učiteliek pýtať, kde skončili, ale k detom sa nedostanu (pýtala som sa dietata, či im ich nerozdali napr na desiatu a že nie). Ako by ste to riešili? Mám už ďalšiu skolkarsku akadémiu odbiť tiež bublaninou za 5 eur alebo si dat zase namahu (nestalo sa to prvý raz).

irusa
21. dec 2022

jednoznačne sa na to opýtať kompetentných....

melanta
21. dec 2022

Je ti trápne učiteliek sa opýtať, prečo nevyložili tvoje dezerty. Ale nie je ti trápne písať, že deťom si na dezerty kúpila drahé poháre a jedlé zlato. Nuž možno učiteľky vedia, že väčšina detí má radšej bublaninu ako dezertné poháriky s jedlým zlatom.

autor
21. dec 2022

@irusa a nie je to trapne? Nechcem moc vyskakovat, mám aj mladsie dieťa, ktoré chcem, aby mi vzali do skolky (v škôlke je problem s kapacitami, takze ho nechcem diskvalifikovať pri prijmani za to, že som moc “múdra” mamicka)

irusa
21. dec 2022

vôbec nie..veď ak sa opýtaš slušne? no mňa by sa to tak isto dotklo

majlo1234
21. dec 2022

Treba to odbit muffinmi, detom je to jedno. A pre vasich doma sprav, po akom im srdce pisti.
Nie je to v poriadku samozrejme, bud sa ozvi, alebo chod s prudom

katulienkax
21. dec 2022

to vazne kazda mamicka donesie plech kolaca do skolky a to kedy maju tie deti zjest? ved ked kazde dieta zje tak 2 kusky, tak zvysnych 18 plechov ide vazne do kosa alebo si rozoberu ucitelky. A inac ako poznam deti od mala, deti maju radsej tie suche muffiny a babovky ako kremove kolace, ja byt tebou by som sa zamyslela, ci take drahe kolace budem robit do skolky alebo na svadbu za poplatok

kvetinka75
21. dec 2022

a čo čakáš že ti napíšeme? Veď sa opýtaj učiteliek prečo to nevyložili. Ono sa hovorí že v jednoduchosti je krása. Možno deti ocenia úplne obyčajné veci

irusa
21. dec 2022

@melanta myslím, že skôr chcela autorka opísať, že prípravu neodflákla a áno stojí to niečo...v dnešnej dobe nie je to lacná záležitosť a málokto si dá na niečom takom záležať..čiže nechápem tvoj koment

morgane1975
21. dec 2022

Ja by som sa normálne spýtala. Podľa mňa ich zjedli učiteľky lebo poniektore skutočne robia to, že čo sa im páči tak si nechajú.

melanta
21. dec 2022

@irusa ja chápem, že je to drahé, ale ak má mamička takú potrebu riešiť, aké je to drahé, tak to predsa nemusí robiť. A teda keď už, má sa pýtať učiteliek. Jedna dospelá žena by to mala zvládnuť.

olivnik
21. dec 2022

Ja ako učiteľka by som samozrejme vyložila všetko, ale prezieravo by som rátala s tým, že je lepšie jest to co sa dá normálne rukami a deti sa neuspinia. A toto sa zje napr s lyzickami v čase desiaty po chlebiku alebo olovrant slušne za stolom. V chladničke to vydrží a pri tom množstve koláčov to je nemožné zjesť všetko. To je môj pohľad. Neviem si predstaviť, ktorá učiteľka by si akože brala domov koláče, ktoré piekli mamy pre deti. Nemyslím si, že na toto je niekto odkázaný. Treba sa proste opýtať a do budúcna na piecť niečo iné, napr cookies. Na to sa ti vrhnú hneď všetky deti

zuzu1304
21. dec 2022

Opytaj sa učiteliek ci deťom chutili tvoje kolace

kristinapetronela
21. dec 2022

Veď normálne popísala ako dezertne poháre vyzerali a že sa narobili pri tom,cena tiež dosť možno aj fotku chcela cvaknut .no mne je to moc ľúto ☹ ale asi by som sa opýtala nabudúce

h2o2
21. dec 2022

Možno keď su tak pekne ozdobene tak to deťom ani nedajú a rozdelia si domov vieš bublaninu si brať nebudú ...Ved sa opýtaj a moje koláčiky Vám nechutili keď neboli vyložené?...Nabuduce radšej urob jednoduchšie, mne by to nevadilo veď realne tolko koláčikov deti ani nezjedia....ja som im dala krabicu profi medovnikov každý bol zvlášť zabalený že nech si zoberú domov a dala som tam aj pre cely personál.

lyci
21. dec 2022

podla mna si nechavaju pre seba, lebo len ako pises to znie velmi dobre. take ani my nemavame doma

kukulienka999
21. dec 2022

Môj názor je, že ak si robila nejaký kremovy kolac, ktory sa 3rocnym deťom papá ťažko, tak ho učiteľkynedajú deťom cisto z praktických dôvodov, zašpinia všetko. Možno sa aj oni tebe hanbia povedať, že treba myslieť prakticky a nie sa ukazat v šikovnosti pečenia 😊

sense
21. dec 2022

Tiež mám. Skúsenosť ze detom klasická bublanina, ci mramorová koláč alebo bábovka ci mufginy chutia viac ako nacancane cupcake. Ci mascarponove dezertné poháriky.... To je síce pre ne wau efekt a v konečnom dôsledku to zvyčajne len rozoapapru a dajú si suchý kakaový Muffin.
Ale ako dospelá osoba by som sa učiteľky spýtala, za opýtanie nič nedáš...
Ja som raz doniesla len pospájané piškóty s banánom a namočené v čokoláde na jednu takú akciu. Síce možno nespôsobili wau efekt ale rozibrane boli do par minút. Minimálne náklady, casovo nenáročné a účel splnenýc

iwesska
21. dec 2022

Akoze nic v zlom,ale z tvojho prispevku mam skor pocit,ze sa velmi potrebujes v tej skolke ukazat, lebo TY pecies z kvalitnych surovin,zdobis zlatom a nie hocijakym posypom. A zakoncis to,tym,ze co mas piect bublaninu za 5e?!? Ako sorry,ja tiez peciem z masla,pouzivam len spaldovu/ovsenu/pohanovuvu muku,trstinovy cukor, pekne ozdoby,ale v zivote mi nenapadlo to preratavat a stavat sa do pozicie,ze moje kolace su nieco viac. A rozhodne ten kolac teda 5e nestoji,normalne si teraz urazila vsetky mamicky,co sa snazia nieco dobre upiect🙄 Ked maju deti nejaku oslavu,tak logicky,ze si radsej vezmu do ruky muffin,ako nejaky dezertny poharik,co musia jest lyzickou. Tak sa ani nedivim,ze tie kolace ucitelky nevykladaju. Nabuduce k nim pribal aj ucet a povedz rovno ucitelke,ze si upiekla najdrahsie kolace zo vsetkych,ci budu take laskave a vylozia ich do prvej rady.

loginexistuje
21. dec 2022

ja by som sa opytala ci detom chutili normalne ucitelky . je mozne ze si ich rozobrali ucitelky
alebo nabuduce nedones nic a ked sa opytaju povedz ze aj tak tie tvoje nedavali detom

comika
21. dec 2022

Mozno sa zjedli uz pred vylozenim. A Mozno uznali ze cupcake nie je pre deti najlepsia volba, aby sa nezababrali aj vsetko okolo seba. Ale slusne by som sa spytala kde su moje kolace?

simca06022011
21. dec 2022

Ach bože.. co takto ísť a opýtať sa v škole. Rozžiarene očká... ostatne nekomentujem. Ale tu ti nikto odpoveď na tvoju otázku, kde to končí nedá. Iba tam. Nabudúce si poháriky dajte s dcérou doma a urob klasické muffiny a nie cupkejky s ruzickoooou, možno práve zhodnotili ze v tých tvojich j3 veľa.umeliny a tak to deťom nedali, čo ty vieš? Kým nenalepis na to recept nik nevie co v tom je a nám si tie nazdobene koláčiky napr.vzdy podozrivé:D

simca06022011
21. dec 2022

A teraz čítam ze skolkarom... urob im každému perník do ruky a budú najradšej a nie pohárik a neviem co

petamich
21. dec 2022

ehm poharik ozdobeny zlatom do skolky? 🤷‍♀️ ale okej, treba sa spytat uciteliek, pripadne nabuduce zvazit, ci nechces radsej spravit cookies 🙂

levantinka
21. dec 2022

Doteraz si pamatam co sa stalo ked som chodila do skolky. Ja som odjakziva milovnik zeleniny a moc som tam nechcela jest. Bola som zvyknuta k pecivu maslo sunka atd aj zeleninku doma. Vychovavatelky sa stazovali ze nejem. Tak mama sa dohodla s otcom ze z nasej zahrady daruju skolke tyzdenne zeleninu z nasej zahradky. Mali sme velku zahradu a naozaj vela zeleniny. Pamatam si ze prve doniesla redkovku. A mama sa ma potom doma pytala ze ci uz konecne papam 😂 Ja ze nie lebo tam je jedno kolecko na chlebe. Nedalo jej to na druhy den sa objavila v case ranajok. A fakt kazdy chlebik mal na sebe tenucke koliesko odkrojenej redkovky. Mama idem riesim 😂🤣 zistila ze si ju panicky bravaju domov. Uz mali nachystane v kabelach....

simona20201309
21. dec 2022

To čo je za škôlku ze mate priniesť koláče??? Žeby sa až toľko zmenilo za tie 3r co som doma??? Ja co viem tak je PRISNE zakázané nosiť akékoľvek jedlo, ovocie a čokoľvek iné z domu. Rodič nesmie priniesť ani len jablká zo záhrady. . . Všetko musí ísť cez školskú jedáleň, odkladať vzorky, ...
Toto je naozaj zvláštna akcia.

amadea3
21. dec 2022

mozno budem jedina s tymto nazorom, ale mne by napriklad vobec nevadilo ak by si moje kolace nechali ucitelky a zjedli si ich v klude pri kave. Moje dcery mali v skolke vynikajuce ucitelky, ktore by som zlatom dala vyvazit a absolutne by mi neprekazalo ak by detom dali muffinky a bublaniny a pre seba si nechali kusky, ktore su narocnejsie na zjedenie (lyzicka a maly poharik…) alebo prepracovanejsie vizualne (lebo co si budeme hovorit, vacsine malych deti je takato estetika aj tak fuk). Som si ista ze ked kazda mamina priniesla daco, bola tych kolacikov taka kopa ze detom urcite nechybalo, aj ked by naozaj islo par kuskov bokom. Neviem preco tu niektore robia z uciteliek triednych nepriatelov… ved travia cele dni pracou s nasimi detmi, tak nech si kludne daju lepsi kolacik, ak ich to potesi 🙂 A len tak pomimo- mali sme vianocny koncert kde nas poziadali aby sme (vsetci rodicia) upiekli muffiny. Ja teda nie som velky fanusik pecenia ale urobila som uplne jednoduche cucoriedkove muffiny, bez vyzdoby, zmizli po koncerte medzi prvymi a najdlhsie pozostavali take tie nazdobene, s jedovato vyzerajucimi cukrovymi polevami😁

simona20201309
21. dec 2022
katka700
21. dec 2022

Podľa mňa si zbytočne komplikujes život, nabudúce do škôlky upeč niečo jednoduché ako robia ostatné mamy. Exkluzívne zákusky nechaj na doma. Veď je to hlúpe že syn sa na ne teší, doma nedostane s tým že veď v škôlke a tam nič.

choco6
21. dec 2022

Tiez sa čudujem celej tejto "akcii". Vo väčšine škôlok sa jedlo nosiť nesmie. A este aj keď maju deti sviatok a donesu nieco pre spolužiakov, vsetko davaju do skrinky, ani Mikuláša si nesmeli otvoriť az doma. 🤷‍♀️

mk1111111111
21. dec 2022

Pre mna na celom je smutne, ze dcerka musi cakat do druheho dna a Ty jej nie si ochotna urobit par naviac, aby doma v den vyroby mohla ochutnat. Ci vy ostatni ste zjedli a ona nie, lebo bude mat v skolke?

Aha, prepac, zabudla som, jeden si jej prezieravo odlozila tento rok, ak by zasa nevylozili, nech si druhy den da. No smutne.