Nezodpovední rodičia škôlkarov

23. okt 2023

Dnes mali ísť deti v MŠ na predstavenie do divadla. Za lístky sme zaplatili 10€ , dieťa sa tešilo a teraz príde SMS, že žiaľ nikam nejdú lebo 17 detí z 21 nemá dáždnik ani pršiplášť a vonku prší 🤦 . Týždeň bol vyvesený oznam , že rodičia majú dieťaťu doniesť dáždnik pre prípad nepriaznivého počasia. To sú naozaj tí rodičia tak hlúpi ? Jedno , dve deti pochopím , stane sa ale 17?Peniaze za vstupné sa vracať nebudú samozrejme.. akože žasnem

zuza265
23. okt 2023

@patka06 u nas (dieta ma 4 roky) zazvonime, pani ucitelka uz zvykne robit nejaku cinnost s detmi a niekedy si iba zakyvame a dieta ide dnu. Je sama na deti rano. Ano, da sa vybehnut a opytat, ale zas ako pri upozornivani dopredu a vyveseni info - aby 17x2 rodicov zabudlo? Vazne aj rodicia potrebuju az taku kontrolu?

kvetinka75
23. okt 2023

@bronkax teiž nesúdim, ale aj takéto veci sa dajú jednoducho vyriešiť , pretože je to škoda, aby kvôli tomuto nikam nešli

ibrunova
23. okt 2023

@zuza265 a hlavne, keď ráno prší.

zuza265
23. okt 2023

@ibrunova presne tak🤷🏼‍♀️

bronkax
23. okt 2023

Čo ti mám nato povedať. To sú takí tí ľudia "nejako bolo nejako bude" ale oni neurobia nič preto aby bolo dobre. 🤷🏻‍♀️ potom ako išli ráno do škôlky tie deti keď leje? Mali dáždnik a potom im ho rodičia vzali? 😀

zuza265
23. okt 2023

@bronkax mozno autom a iba prebehli rychlo

ibrunova
23. okt 2023

@bronkax no asi autom. Inak tomu nechápem vôbec.

kvetinka75
23. okt 2023

@zuza265 tiež si myslím, kúsok prebehnú, to veľmi nezmoknú a viac neriešia

bronkax
23. okt 2023

@kvetinka75 keby bolo viac detí s pršiplášťom mohli ísť bez detí ktoré ho nemali. Lenže iba 4 rodičia nezabudli. Zvláštne.

kvetinka75
23. okt 2023

@bronkax myslím si, že ostatní sa na to jednoducho .........

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bronkax
23. okt 2023

@kvetinka75 no dobre. Nechcela som to až takto napísať ale evidentne hej.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
23. okt 2023

@monsterablue nie je to náhodou chyba rodičov?

patka06
23. okt 2023

@monsterablue Ozvú sa tí nezodpovední, kvôli ktorým nešli?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
23. okt 2023

@bronkax tak takto zlu vyhovorku som uz dlho nepocula.

@autorka na vrateni penazi urcite treba trvat, toto neexistuje.

Dalej nasi mali prsiplast v skrinke stale. Inak nechodia vonku alebo ako? V prvej skolke to robili ucitelky presne tak, ze deti zobrali tak, ako ich rodicia nachystali. Co mi pride uplne v poriadku.

diewcatqoo
23. okt 2023

Wtf, ako moze tolko deti "zabudnut" dazdnik alebo prsiplast, ak rano prsi?

lalala94
23. okt 2023

@monsterablue no jasné, treba debilitu a ignorantstvo rodičov hodiť na škôlku a učiteľky. Veď rodičia nič nemusia, len doniesť svoje ctené dieťa do škôlky. Trápne. Týždeň vopred vedeli, že majú doniesť pršiplášť alebo dáždnik, vykašlali sa na to a teraz je na chybe škôlka? Možno by bolo načase, aby si ľudia začali niesť zodpovednosť za svoje chyby a vedieť si ich aj priznať, nielen hľadať vinníkov všade naokolo.

slavomira236
23. okt 2023

Vetsina deti chodi autom a len prebehnu..tak im dazdnik netreba..

januska12323
23. okt 2023

Každé dieťa malo určite aspoň bundu, kapucňu prehodiť cez hlavu a ideme. Alebo to mali zrušiť s tým, že peniaze vrátia.

anjelicek26
23. okt 2023

Peniaze urcite nevratia, pretoze je ich "chyba", ze neprisli, s pohladu divadla. Myslim, ze ucitelka toto berie ako ponaucenie pre rodicov, nech vidia, co necitanim oznamov sposobili... 17/21 je sialene cislo, hlavne ak rano prsi, ako to dieta prislo do skoly? V premokavej bunde ci ako?

kvetinka75
23. okt 2023

@januska12323 a ty si vieš predstaviť čo by bolo keby deti premokli a nachladli? Veď by tú učiteľku rodičia zožrali. Ak leje, kapucňa ťa nezachráni.

miskakyska
23. okt 2023

@diewcatqoo možno sa len autorke zdalo, že prší😀 dnes ráno neukazovali nikde silný lejak...ani tu v diskusii,kde sú baby z celého Slovenska nepostrehli, žeby lialo😁

tosomja
23. okt 2023

To len ja som taká premotivovaná, že ešte v máji som zháňala malý pršiplášť pre syna do škôlky, lebo to mali v zozname čo majú mať v skrinke? Nakoniec učiteľka povedala, že im ani netreba. Lebo v daždi vonku nechodia a mlákam sa tiež vyhýbajú.
A čo sa týka vstupného, mali by vám vrátiť. Trvala by som na Tom.

alica_matejka
23. okt 2023

@kvetinka75 aj to je nazor, u nas som si raz vsimla, sko boli male deti v takom lejaku vonku, no neviem, ake boli ked prisli nazad z prechadzky. tu ide skor ale o to, ze si deti mali nieco doniest a aj tak sa na to rodicia proste vykaslali

zuza265
23. okt 2023

@tosomja preco by si bola premotivovana? Je to normalne🙂 nie vsade to tak vo vybave maju, ale je to bezne

kvetinka75
23. okt 2023

@alica_matejka to áno, lenže čo spravíš? Očividne to tým rodičom bolo jedno.

kvetinka75
23. okt 2023

@tosomja ja som tiež nosila všetko, čo bolo písané, pre istotu.

patka06
23. okt 2023

Podujatia sa platia vopred, škôlka zaplatila divadlu. Divadlo nemá dôvod peniaze vrátiť, pretože neprišli z vlastnej viny /podujatie sa konalo/
Kto by ich teda mal vrátiť rodičom? Učiteľka zo svojho? - nemá na to dôvod
17 nezodpovedných rodičov sa poskladať tým 4 čo si splnili povinnosti?