Plač dieťaťa, keď ide do škôlky

stanislava7
30. apr 2013

Syn má 3 roky a od februára navštevuje škôlku. Všetko bolo super , sem-tam povedal že nejde, ale to bolo všetko. Pred dvomi týždnami sme boli 4 dni doma, kôli nádche a kašlu. A odvtedy začal plakávať, že bude radšej doma. Učiteľka mi ho musí vytrhnúť z ruky. Keď odídem je všetko v poriadku, ževraj domov vôbec nespomenie. Aj spinkáva, pekne papá a keď prídem pre neho je usmievavý. Ale rána sú katastrofické. Dnes ráno som ho ťahala do auta a celú cestu kopal do sedačky, že on ide domov. A plakal až som ho počula von. Mohlo to spôsobiť, že sme boli doma? Lebo deti aj učiteľky má rád. Neviem už som ho skúšala aj odmeňovať, keď nebude plakať, ale povedal, že radšej nič nechce len nech zostane doma. Aké máte skúsenosti s ranným plačom?

aristka
30. apr 2013

musíš vydržať,ešte je maličký ,je to normálna reakcia,môj najstarší plakal 2 roky

trnka77
30. apr 2013

@stanislava7 viem,že je to pre teba hrozné,vidieť ho takto....zvykne si a raz sa bude aj tešiť.Odporúčam doma nespomínať škôlku a keď sa bavíš s manželom a malý je pri vás,len tak mimochodom spomeň aká si šťastná a hrdá,aký bol v škôlke dobrý.....

inguna
30. apr 2013

je to normálne. Chlapci akosi horšie znášajú škôlku ako dievčatá /poznám z vlastnej skúsenosti/. Aj môj celý mesiac každé ráno plakal, vyvádzal. Nemal však inú možnosť, ja som išla do práce. Odchod do triedy netreba naťahovať, vtedy je to ešte horšie, žiadne dlhé stískanie a podobne. Možno to bude znieť necitlivo, ale je to tak. Čím sa viac snažíš mu niečo dohovoriť, stále sa stískať, tým je to horšie. Všetko prebolí. A tá reakcia je určite taká, že ste boli doma, a on si teraz myslí, že to tak stále môže byť. Moje deti aj skúšali, že ich akože bolí hlavička a hrdlo, len aby ostali doma. 😀

iv01
30. apr 2013

Musis vydrzat, on si zvykne...mozno mu tobude trvat dlhsie, ale potom bude fajn. Poznam to velmi dobre, aj moj mal rano revy ze odchadzam a poobede plakal od radosti ze som prisla. Teraz sa mu zo skolky nechce ist domov.... pevne nervy.

mimka11111
1. máj 2013

@stanislava7 noooo,ja síce detičky ešte nemám,ale z mojej maličkej mladosti 😀 si pamätám velmi dobre to,že som nechcela chodiť do škôlky, pravidelne každé ráno som prosila ocina,aby "som ešte dnes mohla ostať doma" 😀 a pritom bolo v škôlke veeeeelmi dobre, len som sa asi doma a pri rodičoch cítila najbezpečnejšie,už neviem.....časom sa to ale vytratilo 😉

macamac
1. máj 2013

@stanislava7 poznám 😉 pri malej
a je to presne preto, lebo bola dlhšie doma
moja bola celý február+marec doma, mala zlomenú ruku a aj chorá bola medzitým....a večer už vyjednávala
ale ráno to zvládla 😉

na jeseň bola tiež dlhšie doma a vtedy boli tie ranné plače silné.... bolo mi jej ľúto 😒 išla som s ňou ja -a pred škôlkou sa mi povracala ☹
no, bolo to pár dní desné...ja som to riešila tak, že chodil s ňou ráno muž-ale aj jeho raz ovracala...ale teda on to zvláda lepšie takéto veci...a tiež-len čo sme odišli, kľud, hrala sa, jedla, spala...sme tam vyvolávali 😀 jaaaj

neboj, on sa "rozchodí", ešte je malý
a ak môžeš, pošli ráno muža. môj si kvôli tomu na ten prvý týždeň vybavil neskorší ranný príchod do práce 😉
držím palce 🙂

stanislava7
autor
6. máj 2013

ďakujem za rady, dnes sme išli po 5 dňoch do škôlky. doma sa mu už nechcelo vstávať ale nejako som ho pobláznila že pôjdeme do tesca. ale po ceste už začal mrnkať aby sme išli domov. v škôlke som ho zabavila lebo dnes majú divadielko, tak to prešlo iba mrnčaním a potom hneď ho zobrala pani riaditeľka a tú má rád, tak si ani nevšimol, že som odišla. ale desím sa zajtrajška čo bude. no muža s ním poslať nemôžem pretože ja som tvrdšia, on by ho zobral preč zo škôlky. a podľa neho ja ho maznám a je na mňa naviazaný a preto plače. pritom viem že mu je tam dobre, je taký sebavedomejší, pretože doma bol bojko a nechal si deťmi rozkazovať a teraz rozkazuje deťom on. len to vydržať, ale 2 roky by som nevydržala ako sa to dalo aristka?