Prečo deti v škôlke plačú?

30. apr 2024

Preco deti v skolke placu? Viem, ze su aj deti, ktore sa do skolky tesia. Ale je dost deti, ktore v skolke placu. Aky je podla vas dovod? Zvazujem ci dam moje dieta do skolky. Alebo dam dieta az ako predskolaka aj to len na 4 hodiny. Lebo ja by som nezniesla, aby moje dieta placuce mi v naruci som na silu dala cudzej tete do ruk a s placom ho nechala v skolke. Prosim krkavice, ktore od roka davate dieta do jasli nereagujte. Prosim iba reakcie maminiek, ktore dali deticky do skoliek v 3 rokoch a viac ci plakali a preco.

svetlonos
30. apr 2024

Opatrovala som v jednej rodine deti ako pestúnka. Mala som 2,5 ročnú odviesť do jasli zo zaciatku. Matka ostala doma. Mala sa ma držala ako kliešť, ne hcela k vychovavatelke. Ta mi ju vytrhla z rúk, mala sa ťahala ku mne. Vychoska malu placucu na rukach, nie aby sa jej venovala a upokojila ju! Pokojne tam dákej chystala ranajky! To som nezvladla a zvýšeným hlasom jej 2x povedala, nech mi ju okamžite dá! Dala. Urobili sme si pekný deň v meste. To nebol normalny prístup. Mne to srdce trhali a bolo to pre mňa dieta, ktore som poznala len 3 mesiace. Ale bola to taká moja láska 🙂
Mater nasrana do nepricetnosti potom, ze som ja neschopna, hmmm...
Ja so maleho dala k opatrovatelke asi na 4 mesiace. Bolo to skoro, I ked ona bola zlata a maly ju doma oslavoval často. V 3 rokoch išiel do skolky. Nemáme tu rodinu, a to bol jeden z hlavných dôvodov. Možno to znie blbo, ale keď potrebujem vybaviť niečo na uradoch alebo som chorá, je zvyknutý na skolku. Maju super vychovávateľky. Povedala som, keby plakal alebo sa im niečo nezdá, nech mi volajú. Tak aj bolo. Po takmer roku nedavno mi volala vychovávateľka, ze place a chce mamu. Skusila ho utíšiť ale po 20 minutach mu stále bolo do plaču. A som im nesmierne vdacna, ze takto reagujú. Takže viem, že sa tam citi dobre. Keby to bolo trosku inak, dala by som tiež až predškolská do škôlky.
Urob ako to cítiš, vyskusaj a keď to nepôjde a môžeš si to dovoliť, nechaj ju doma. Ved socializovat sa môže aj na ihrisku ci na kurze nejakom 🙂
kamoske išiel maly do skolky 5 rocny na pol dna a ucitelky pivedalu ako je super pripravený.
Takže rob podľa svojho srdca, nechoď proti sebe ani duetatu, pokial ti to po finančnej a iných stránkach vyhovuje.
A možno sa jej bude páčiť, vyskúšaj a uvidíte 🙂

thoughtfulweirdo
30. apr 2024

Tak ja si pamätám, prečo som plakávala v škôlke ja - vadilo mi tak veľa detí, veľa hluku, veľa pohybu okolo mňa a zároveň aj studený prístup učiteliek. Zrejme by mi vtedy oveľa viac sedel iný koncept škôlky, malý kolektív, komornejšia atmosféra, ale vtedy asi také možnosti neboli.

7lenka11
30. apr 2024

Krkavice? To ozaj? Žena, ty fakt žiješ v slovenskej bubline, kde si ženy môžu užívať trojročnú materskú. Keby si vedela, ako to funguje vo svete, tak by si také sprosté slová nevypúšťala. Tri roky materskej je slovenský a český luxus. Vo svete trvá materská tak od 3 mesiacov do jedného roka. Väčšina žien v zahraničí si klope na čelo, keď poviem, že sme na SK doma s deťmi aj 3-4 roky. Mimochodom akurat dnes som čítala rozhovor s českou expertkou, ktorá sama tvrdí, že dlhodobá materská (3 roky a viac), škodí ženám aj deťom. A mam v okoli kopec deti v jasliach a môžem ti povedať, že napredujú omnoho lepšie, ako tie, čo sú tri roky zavreté doma s mamou. A to ti hovorím ako matka, ktorá je 16 mesiacov na materskej a o mesiac príde na svet moje druhé dieťa, takže moja materská takisto pokračuje dosť dlho. Ale nikdy by som sa tak sprosto nevyjadrovala o iných matkách..

sono2
30. apr 2024

Že vôbec uvažuješ nad škôlkou sa ti čudujem, veď si nechaj dieťa doma. Načo

vler
30. apr 2024

@7lenka11 presne tak. V USA kde zijem ja, mamy ktore si nemozu dovolit byt nezamestnane (=vacsina zien), sa po 3 mesiacoch od porodu vracaju do prace. Len tak dlho su firmy povinne podla zakona drzat im miesto.

andreatytler
1. máj 2024

Nahlasila som tvoju diskusiu a prispevky adminom, lebo su urazlive. Ono to tak nefunguje ze urazky oznacis za "svoj nazor" a mozes ich sirit. Ten nazor musi stale byt slusny a respektujuci.
Nevidim dovod aby som sa zpojila do debaty, lebo neverim ze jedna matka nevie preco deti v skolke placu. Napisala si sem len preto aby si si mohla do niekoho kopnut.

ivangeline
1. máj 2024

Ja zas nechápem, že dospeli si nevedia pospomínat v pravde na svoje detstvo alebo aspoň tie základne míľniky. Ja viem veľmi dobre, ako mi bolo zle, keď ma nechávala mama v škôlke a sama bola doma pred pôrodom. Chcela dom byt tiež. Nebol žiaden objektívny dôvod, aby som bola v škôlke. Plus, po roku mi škôlku zmenili, takže aj keď som si možno zvykla na chodenie tam, po lete som nastúpila do novej.. a áno, presne mám v pamäti, keď mama stala nerozhodne vo dverách a ja som revala na kolenách učiteľky.

lizatko1009
1. máj 2024

Krkavice? To vážne? Ty vieš, že jedine na Slovensku je taka dlhá rodičovská? A vieš komu plaču? Presne deti takých matiek ako si ty. Odovzdať dieťa cudzej tete🫣 akej tete? To je teta?

dkethe
1. máj 2024

Uz su to dva roky co som druhorodene vypravila do skolky, neplakalo mi ani jedno. z vtedajsich pozorovani som si vytvorila takyto zaver:
Problem je v upnutyvch matkach - v ich vlastnych strachoch a neistotach - a v tom co rozpravaju detom prve dni a predpokladam aj mesiace pred nastupom.
-neboj sa, ja sa po teba vratim
-musim ist do prace, kazdy niekam musi
-len na 4 hodinky, nenecham ta tu dlho
Atd atd, a deti si taketo odpovede ani nepytaju a vryvaju sa im do mozgu:
Toto je miesto ktore musim preckat kym mama pride.

Ja som deti naockovala vopred ze sejahoja, idu sa hrat, zabava, aj ja by som chcela a chodili s radostou ☺️

nikaeli
1. máj 2024

Niektoré deti plačú aj preto, že im nie je dovolené robiť si čo chcú, nevedia rešpektovať autoritu, nevedia za sebou odložiť hračky, nevedia sa samé obuť, či umyť si ruky, najesť sa,... a odrazu od nich niekto chce, aby to robili samé. Nevedia (alebo nechcú) si s tým poradiť, tak plačú. Niektoré deti plačú, lebo sa nevedia brániť, keď im iné vezmú hračku, či do nich strčia. Niektoré deti plačú, keď nestihnú dobehnúť na wc a ujde im (a boja sa, že sa mama bude hnevať). Dôvodov na detský plač je veľa. Doma ti dieťa neplače?

evaachesa
1. máj 2024

Ja ti odporúčam tak v polke septembra zájsť do škôlky, sadnúť si s každým 3 ročným dieťaťom a popýtať sa čo mu vadí, prečo plače. To väčšina matiek niekedy ani netuší, ale keď to povedia tebe, tak môžeš dať vedieť ich mamičkám. Dúfam že som ti pomohla a zistíš prečo 3 ročné deti v škôlke plačú. 😉

rakywanda
1. máj 2024

Mne plače predškolák lebo v MŠ nie je plejko...

dominika1508
1. máj 2024

Krkavice??? Preboha, predstav si, že niekto proste musí to dieťa do jaslí dať, lebo musí ísť do prace kvôli zlej finančnej situácii. Moja najlepšia kamarátka musela a bolo jej to veľmi ľúto. Ty si teda dobre mimo, nie každá žena si môže dovoliť dať dieťa do škôlky až neviem kedy.

drobec105
2. máj 2024

Ja keď som dávala malú do škôlky ráno plakala a nechcela tam byť a keď som po ňu prišla nechcela ísť domov, ešte sa chcela hrať s deťmi. 🙈

mima172
2. máj 2024

Moja plače lebo chce byť so mnou + ma veľa strachov (hluk, bojí sa, že ju niekto buchne atď).

luccija
2. máj 2024

Lebo chcú byť doma s mamou, lebo vidia ako plaču ostatné deti, lebo je tam hluk a režim, lebo xy išla domov skôr ako ona.A sú povahy, ktoré plaču za všetko aj za to, že je zla polievka🙂keď môžeš nechaj ho doma.Ak by si bola samoživiteľka tak nenazves ostatné krkavcimi.Zena, ktorá má toho doma plne zuby je lepšie nech ho odovzdá tete, ktorú to bude baviť a dieťa bude medzi svojimi.Vzdy je na výber.V každej triede som mala dieťa citlivé, bojazlive, ktorému by bolo lepšie doma.ved je to 25 deti každé s inou povahou.
A sú deti, ktoré ten kolektív potrebujú majú portálov, tešia sa tam.Prvy mesiac plaču všetci väčšinou na pár výnimiek aj ja som musela často prehltnúť hrču v krku nikomu to nie je prijemne

vyrovnanaosoba
2. máj 2024

Prvý syn plakal 2 týždne, prestal a odvtedy nechcel ísť ani domov. Ale nikdy ho netrhsli odo mňa, druhý syn plakal len jeden deň, prvý aj to preto, že plakali ostatné deti. Druhý deň už vstal hodinu skôr ako inokedy a spal aj s ruksacikom zabaleným. Doteraz sa stále teší. Najmladší bol nadšený, že pôjde k bratovi, aj sa rozprávali že už môže ísť, lebo nemá plienky atď... A keď nastúpil, zrazu zistil ze už mu len nezakyve, ale ide aj on do triedy. Plakal asi tri dni, potom bol chorý, zase plakal tri dni, potom zase bol chorý a potom už neplakal a odvtedy ani chorý nebol. 😀 A chodia radi, keby mohli idú na týždňovky 😋

dory11
2. máj 2024

Rôzne môže im chýbať mama /otec .
Môžu nemám radi prítomnosti veľa detí po kope .
Môže vadí nové prostredie novy ľudia .

kleopatra114
3. máj 2024

1. Boli zvyknuté len s nami , max. Na chvíľku s babkami
2. Obe deti sú introvertné , vôbec nikdy nevyhľadávajú spoločnosť deti , vystačia si len so sebou
3. Cudzích deti sa vždy na začiatku báli a bolo im nekomfortne
Preto plakali a placu moje deti .

lenka2232
6. máj 2024

Nevrav hop kym nepreskocis..budes mat druhe,tretie dietatko a moze sa stat,ze budete na tom financne zle a budes musiet do prace,tak potom si spomen na tento tvoj prispevok o krkaviciach🙂

beata_k
6. máj 2024

Bal sa, ci po neho pridem. Nedal si vysvetlit, ze ano, pridem. Je druhy rok v skolke a ma to tam rad. Vraj mam chodit neskor, este sa chce hrat. 🤷 Nikdy nevies ako ti dieta zareaguje. Mladsi ma 2 roky. Kazdy den sa ma pyta kedy pojde do skoly. ( som zvedava aka bude realita 😃)

lienka.7
6. máj 2024

A ty by si samu seba ako opísala? Cecekmama??? Sa daj vyšetriť, kým tu začneš urážať matky, ktoré dali deti do skolky, co je mimochodom uplne NORMALNE, lebo dieta nema byt do 15tky nalepené na tvojom cecku. A placu práve tie, ktoré ich posrane maminky neustále "museli" pted niečím chrániť. Decko mas na skolku aj pripraviť, ak to náhodou nevieš.
A ano, aj ja som krkavcia mať, pretože moja dcéra nemala ani 3 keď sla do skolky, zvykla si rýchlo, pár sĺz absolútne neriešim, lebo aj dospelak je napätý, keď mení napr.pracu, akurát že neplace ako dieťa. Teraz by sla do skolky aj cez víkend, ráno ma súri ze uz ju tam čaká kamoska, poobede sa chce este hrať ze nech nechodím tak skoro (chodím o 16.podotykam). V obchode keď zbada ucitelku uteká k nej a každému vravi, ze to je moja pani učiteľka! Takže toľko k tvojmu "titulu" krkavcia mater.
Decku nájdi normálnu skolku a sebe psychológa 👌👌👌

katarinka289
13. máj 2024

Ides sama proti sebe.Takymto sposobom ti bude plakat este v skole,kdezto ti ostatni uz budu na kolektiv zvyknuti.Nehovoriac o tom,ze ho ukracujes o zazitky zo skolky s kamaratmi a aj o vedomosti,co sa tam nauci. Vsetci zo zaciatku placu...moja dcera isla do skolky ako 2,5rocna,ja do prace.Ty si doma??
Alebo na matetskej s mladsim? Co urobis potom,ked ti v jeho 3rokoch skonci materska? Zostanes doma nezamestnana,aby nemusel ist do skolky??

katarinka289
13. máj 2024

...pardon rodicovska