Predškolák na 4 hodiny v škôlke

22. sep 2022

Môže byť prosím Vás 5 ročné dieťa v škôlke len na 4hod.? Keďže už je predškolska dochádza do škôlky povinná tak teraz neviem. Ide o to, že má zdravotné problémi ale už mi nepredĺžili plateny RP. Takže chcem sa aspoň nahlásiť na úrad práce ako matka starajúca sa o dieťa do 6 rokov, nech si aspoň zdravotné nemusím platiť. No vtedy dieťa nemôže byť v škôlke celý deň...

lulu0123
22. sep 2022

Ano.Moze.Povinne su tie ranne 4 hodiny.

abbey1
22. sep 2022

Áno, stačí dopoludnie.

slavomira236
22. sep 2022

Môže teda musí a ako matka starajú a sa o dieťa do 6 rokov sa nehlásia na úrade ale na zdravotnej. ..mne tiež teraz konci október mala bude mať 6 február tiež to budem tak riešiť ak nepredĺžia už nemohli dať rovno do 6 už to budú len 3 mesiace

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terry658
22. sep 2022

Môj syn takto chodí. Nikto s tým nemal problém. Popravde ani som sa nikoho nepýtala. Ak prvák môže byť v škole len doobeda prečo by nemohol škôlkar.

twillig
11. jún 2023

@lulu0123 a ak je dieťa oficiálne zapísané v škôlke na celodenný pobyt no strávi tam len 4 hodiny? tiež som na neplatenom rodičovskom ako osoba starajüca sa o dieťa do 6 rokov a dieťa chcú prijať len na celý deň hoci som v prihláške uviedla poldenný pobyt.