Som osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Ako postupovať, keď mladšiu dcéru nevzali do škôlky?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

som nahlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov na staršiu dcéru, ktorá má už povinnú predškolskú dochádzku. Muž poberá RP na mladšiu, ale pracuje normálne na dobu neurčitú. Ja som teda s mladšou doma. Tá bude mať v januári 3 roky a nevzali nám ju do škôlky. Chcela som sa prehlásiť na mladšiu.

Dá sa to, keď muž poberá RP?

Je to nutné, keď dcéra už má povinnú predškolskú dochádzku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa "prehlasovať" na mladšie dieťa, pokiaľ staršia nemá ešte 6 rokov.

S prianím pekného dňa,
Lenka