Prepláca štát súkromnú škôlku?

stanislavao
4. jan 2012

keď dieťa ešte nemá 3 roky a dala by som ho do škôlky súkromnej, tak mi štát preplatí školné do výšky 230 eur na mesiac, podľa vydokladovanej sumy. A ako je to v prípade, že dieťa už má 3 roky, ale do štátnej škôlky by mi ho nezobrali, lebo neberú všetky prihlásené deti kvoli preplneniu? Aj vtedy mi štát bude skôlklu hradiť, aby som mohla ísť do práce? Dik.

liz_lemon
4. jan 2012

nie, stat prispieva na skolku len do 3 rokov, potom uz nie
ved chod do prace, a skolku si plat sama, tak ako to robia vsetci, ktorym nevzali deti do statnych skolok

anjelicek26
4. jan 2012

@stanislavao - samozrejme nie, sukromnu skolku si potom platis sama. Ved ked ides do prace, tak si na tu sukromnu skolku zarobis. Ako pise liz_lemon - rovnako ako to robia vsetci ostatny.

zvijka
18. júl 2012

Ahojte, neviete mi prosim poradit, ze ako je to s prispievanim statu na sukromnu skolku v pripade, ze dam mojho 2-rocneho drobca do skolky a ja ostanem na materskej dovolenke s druhym babatkom? Prispieva stat aj v takom pripade? Dakujem 🙂

skolkastarlets
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seagull2404
14. nov 2013

stat prispieva na kazde dieta taku sumu, aka je vydokladovana na doklade o zaplateni zo zariadenia, mestskeho, statneho aj sukromneho bez rozdielu, ale len do 3 rokov, je to z fondov EU, potom stat priamo rodicom neprispieva vobec nic, do siete zariadení prispeva podielovo na hlavu, to su peniaze, ktorymi naraba institucia sama, kazdy poplatok od rodicov musia platit len rodicia, ci statna alebo sukromna skolka, ci 8, ci 17 ci 230e