Preradenie do inej triedy

jennimia
5. sep 2023

Dobry den, dcerka ma 5 rokov je predskolacka. 1 rok bola v kvietkovej triede myslela som si ze to tak pojde dalej no nie, mimuly rok ju dali do vtacikovej 2 triedy s tym ze aj jej spoluziaci vsetci sli tam jedine mladsi ostali v malej triede. Nuz tento rok nas a dalsich 4 z povodnej triedy (24 deti) presunuli do uplne novej triedy tiez predskolskej a zvysny 20 tam ostali s tym ze k nim dali 4 deti, 2 ukrajincov z toho jedno dieta len bude mat 3 roky a dalsie dieta ma len 4 roky... moje dieta v tejto novej triede nie je spokojna nema tu ani kamaratov nechce mi chodit do skolky, prosi ma nech ide do starej triedy ku kamaratom. Bola som za riaditelkou ju poprosit o preradenie spat do triedy ona povedala ze to uz nie je mozne nakolko ucitelky uz maju vyplnene papiere. Dcerka v noci plakala kvoli skolke. Rano som jej znovu pisala email o prelozeni naspat . Ake mam prosim este moznosti? Ma narok na prelozenie pokial su v jej predskolackej triede mladsi nie?

anjelicek26
5. sep 2023

Ked ju dali do triedy s najvacsim poctom predskolakov, tak je to rozumne... snad nemoze robit taku dramu ked ide do skolky do tej novej triedy druhy den, nie? Ved s ostatnymi kamoskami sa uvidia na dvore kazdy bozi den ked pojdu von... tych "ukrajincov" do tej triedy dali, aby sa naucili rec od deti, co uz rozpravaju pekne... pochybujem, ze robia rozhodnutia, aby ta nastvali...alebo tvojmu dietatu ublizili... porozpravaj sa s dcerou, vysvetli, ze ju dali do triedy, kde budu robit pripravu do skoly a je velmi dolezite, aby sa tomu venovala, lebo je uz velka predskolacka. Pochopi to. V tomto veku ma aj tak o dva tyzdne kopu novych kamosiek, neviem, ci ma zmysel hovorit o "naroku na prelozenie", riaditelka ti odpovedala jasne, ze uz je vsetko uzavrete...

jennimia
autor
5. sep 2023

@anjelicek26 lenze ja aj z osobnych dovodov ju chcem dat naspat do triedy kde bola.. praveze v tejto triede ma deti ako by som to povedala aj chore, maju urcite vady, boli sme na to upozornovani...su tam deti ktore nevedia poriadne rozpravat, moje dieta vdaka kamaratom sa rozkecala vela ju naucili prave deti v triede s ktorymi je od malinkata🤷‍♀️ aky mal vyznam zobrat 5 deti z triedy s ktorymi bola od zaciatku a supnut miesto nich tam 2 male deti a 2 ukrajincov ktory pridu az v marci? To mohla nechat povodnu triedu a doplnit ich sem do tejto triedy predsa alebo dalsich dvocj tried predskolakov kde je maly pocet deti

jennimia
autor
5. sep 2023

@anjelicek26 by ste sa cudovali ake scenerie sme mali 🤦‍♀️ odmieta mi jest pit nespali sme v noci domopy nic, do skolky sme sli nasilu s revom

zuzkaa1991
5. sep 2023

@jennimia ak je predskolacka nic nespravite kedze oni maju "ine smernice" tiez som myslela si kym som nestudovala tu skolu ze deti sa hraju len ....nee ucitelky maju podla veku dieťaťa denne aktivity ktore musia spĺňať robiť aby vzdelavali deti my rodicia nevidime do toho fakt som zmenila názor kedze som zistila aj tu druhu stranu moja tiez cirkusovala ale vysvetlila.som.jej ze to je mala trieda ona je uz velka tak musi si najst nových kamaratov atd motivovala.som ju..
.porozpravat sa s ucitelkou ak je normálna mala by tiez vediet ju motivovať

jennimia
autor
5. sep 2023

@zuzkaa1991 bohuzial ucitelky su stare a maju ich na haku.. vcera nic nerobili napriklad uvidime dnes ... no ja som tiez ucitelka a u mna v skolke je mozne prvy septembrovy tyzden prehadzovat este.. len sa zapise do knihy a v tej triede vyskrtne .. dokonca aj zmeny mala riaditelka nahlasovat

enka81
5. sep 2023

@jennimia kedze si ucitelka, tak vies z prvej ruky, ako postupovať, na čo máš právo a na čo nie. To, že sa to napríklad podarilo inej mamine v inej škôlke, nie je zárukou, ze podobným postupom sa to podarí aj tebe. Popýtaj sa teda v praci, ako by si mohla postupovať . Tam ti poradia skôr.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
5. sep 2023

Mne prijde smutne, ze pises o chorych a detoch s vadami a pritom tvoje vlastne dieta malo oneskoreny nastup reci a v urcitom veku potrebovalo pomoc a podporu kamaratov a "sikovnejsich" deti...neni na case toto "vratit", ked to vsetko dobehla a pomoct ostatnym?

jennimia
autor
5. sep 2023

@anjelicek26 lenze oni idu prec na speci skolku ...

jennimia
autor
5. sep 2023

Vam by bolo prijemne vidiet dieta sa trapit s detmi ktory jej nerozumeju nehra sa s nikym? Hadam ma viac zaujima vlastne dieta ako ine.. skuste sa kusok vzit do situacie ci vy by ste nechali si dieta trapit

anjelicek26
5. sep 2023

@jennimia kolko dni je v tej druhej triede? Ako vies, na aku skolu idu tie deti? Ved sa este ani prihlasky nepodavali. Mi prijdes velmi velmi zaujata dopredu :( Co tak dieta pozitivne motivovat najst si kamaratov, zaclenit sa, pomahat inym? Mne je smutno normalne s takehoto zmyslania.

mogaa
5. sep 2023

@jennimia ono v triede by malo byť 20detí.....vymeniť deti vie len výmenou, čiže jedno dieťa by musela z tej triedy vziať a preradiť ho do inej....po ačatí školského roka už to nie je také jednoduché, deti majú priradené skrinky miesta, postielku....aj papierovo už sú deti popriraďované k jednotlivým učiteľkám....

mogaa
5. sep 2023

inak gro detí sa snažia intergovať, takže určite nie všetky deti pôjdu do "špeciálnej triedy/školy....treba to brať tak že šikovnejšie deti vždy potiahnu tie slabšie....ale môže to veľa dať aj tvojmu dieťaťu...bolo treba sa hneď spýtať prečo práve tieto 4deti preradili, lebo to môže mať svoj dôvod, teda ak tým dôvodom nie je že v predchádzajúcej museli ubrať na počet 20detí....lebo je možné že v tejto novej triede bude menej detí a budú mať viac priestoru sa deťom venovať alebo tam bude k dispozícii špeciálny pedagóg ktorý s deťmi pracuje....v tom prípade by to bol pre tvoje dieťa veľký prínos....ale ide len o druhý deň v škôlke, kamarátky si dcérka určite nájde aj v tejto triede, len tomu treba dať čas....

ibrunova
5. sep 2023

@jennimia to tam bola včera prvý deň? To je jasné, že to trošku trvá, kým si zvykne.

martinka13
5. sep 2023

Bežný postup vo všetkých škôlkach. V škole bude možno úplne sama, bez pôvodných spolužiakov. Dobre, že si na to pomaly zvyká. Viem, o čom hovorím. Zažila som túto situáciu 2x. Tiež mi to nebolo moc po vôli, ale s odstupom času to hodnotím kladne.

cookie29
5. sep 2023

@jennimia tak toto je dost extrem... Tvoje dieta "potiahli" ine deti... vtedy super, ale ked by nahodou Tvoje dieta mohlo pomoct inym detom tak urcite nie?
Nehovoriac o tom, ze ono to nikdy nejde jednostranne, tie deti sa "ucia" v oboch pripadoch.
A taketo hodnotenia po jednom jedinom dni? :(

sense
5. sep 2023

Aj tieto deti s vadami majú právo na socializáciu nielen na ukazivanie na nich prstom.
Keď ťahali tvoje dieťa, tak bolo fajn. Ked by mohlo teraz potiahnuť tvoje dieťa iné slabšie dieťa tak je problém.
Robíš závery po jednom dni, pritom ako učiteľka by si to mala vedieť ze prve dni si ťažké.
Ú nás napr dokonca pokiaľ sú deti dvojičky nejdu do jednej triedy ale ich delia. A od Kindergarten až po 6 triedu maju každé 2 roky iného učiteľa a rovnako sú triedy pre miešané.

mogaa
5. sep 2023

@jennimia inak nárok na preloženie ako taký neexistuje, teda v zmysle že ty chceš aby dieťa preradili a že ti musia vyhovieť....môžeš požiadať, ale nevyhovieť ti nemusia....

dada0902
5. sep 2023

Trochu nechápem čiže v tej jej pôvodnej triede co mala sú deti co majú 5r dokonca ledva 3r a jedno 4r a sú v predškolaci však to sa nedá do predškolskej triedy sú bráne deti ktoré mali 5r do 31.8 lebo môj syn mal 5r akurát 3.9 a on ako predskolak teraz nemohol byť
Není to tak ze ona bola staršia a musela ist do predškolskej a ostatné deti nemali 5 a su este v triede pred predškolskou ze to bol dôvod ze ju dali inde?

lucia245
5. sep 2023

@jennimia ak je aktualna situacia naozaj neprijatelna, skusila by som ešte raz ist za vedenim, trvať na svojom, vysvetliť. Ak z toho nič nebude, pokusila by som sa o inú škôlku.

mogaa
5. sep 2023

@dada0902 dôvod môže byť aj ten že zriadili špeciálnu triedu kde dali aj deti čo majú nejaký problém a potrebovali doplniť počet....možno dievčatko tam dali práve preto že predtým malo problém s oneskorenou komunikáciou a usúdili že by jej to mohlo pomôcť alebo to vyzerá že tak či tak bude potrebovať odklad a do klasickej predškolskej ju dajú až o rok.....ale to sú len moje domnienky, mamička si to mala vykomunikovať s riadteľkou ešte pred začiatkom školského roku....

jennimia
autor
5. sep 2023

@mogaa lenze riaditelka vediet nedala ze nam sa deti budu delit... proste ani ucitelky nevedeli ze nebudu mat svoje deti ale ine.. tiez z toho boli vedla..

jennimia
autor
5. sep 2023

@dada0902 nie nie moja je 23.8. Mala 5 rokov a su tam aj mladsi od nej a su tam 🤷‍♀️

jennimia
autor
5. sep 2023

@lucia245 urcite skusim ist za nou..

mogaa
5. sep 2023

@jennimia ono povinná predškolská dochádzka neznamená že dieťa musí byť v predškolskej triede....znamená len že s dieťaťom musia robiť predškolské aktivity.....kopec tried je zmiešaných, nemusia byť vyslovene triedy kde sú len predškoláci, to už je na danej škôlke....u nás tak minulý rok nechali kopec predškolákov v stredných triedach, lebo predškolské boli plné.....deti pri aktivitách potom delili na mladšie a predškolákov a s každými sa robili iné aktivity...naša naopak chodí do dvojtriedky, kde sú tam len 2 triedy, trieda kde sú deti 3-4roky a 5-6.....čiže k predškolákom sa dostanú aj mladšie deti ako predškoláci, naša tam nastúpila keď mala 4,5roka.....tento rok tam len doplnili počet z tých mladších detí....aktivity im vždy delia na ľahšie tie robia tí mladší a ťažšie robia predškoláci.....u nich napr.už predškoláci chodili aj na plávanie, tie mladšie deti samozrjeme nechali v škôlke, brali sa len tie čo idú od septembra do školy....

mirka438
5. sep 2023

Teraz sme doma konstatovali akurat, ze nas starsi to nema od zaciatku vobec lahke. Zacal v jaslickach ako jeden a pol rocny. Dva a pol rocny presiel do skolky. Prvy rok jedna trieda, druhy rok zacali rekonstruovat skolku tak im pripravili priestory vramci zakladnej skoly. Treti rok ich presunuli do inej skolky, ktora ale tiez patri pod nasu ZS, prerabali obe skolky naraz a tu druhu stihli dokoncit skor tak treti rok bol tam. Stvrty rok sa vratili naspat do svojej skolky. Potom prvy rocnik ZS a teraz nastupil do druheho rocnika, kde ho ZNOVA preradili do inej triedy lebo jeho povodna bola taky pozliepanec integrovanych, ukrajinskych deti..tie si nechala byvala triedna ako spec pedagog a tychto nasich "obycajnych" prehadzali do ostatnych tried. Takze co rok to iny kolektiv, ine ucitelky, ine nielen triedy ale budovy po meste...7my rok v zariadeniach a 7my rok uplne novy pre nas ..zacina mi to uz trochu ist na nervy, snad uz so zmenami skoncili a dojdeme takto aspon prvy stupen minimalne